Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,350.00 1.64%    GRNT 783.48 -3.09%    KJUBI 1,400.00 0%    KMB 2,664.47 -1.21%    MPT 26,344.44 0.14%    MTUR 4,250.00 0.62%    OKTA 2,750.00 8.7%    TEL 271.93 -0.03%    TETE 1,800.00 -7.12%    TNB 13,472.07 -0.21%    TPLF 1,583.40 -1.36%    TRPS 1,500.00 0%    TTK 810.00 0.78%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 784)

Шпанските гиганти ќе се наддаваат за Уругваецот

Шпанските гиганти ќе се наддаваат за Уругваецот

Офанзивата за потписот на Луис Суарез продолжува со полна пареа. По информациите дека Реал Мадрид е подготвен да го купи, денеска во Шпанија беше објавено дека и другиот локален гигант, Барселона, е подготвен да се наддава за Уругваецот. Според „Мундо…

СП 2014: Диего Коста – човекот кој погрешно одбра!

СП 2014: Диего Коста – човекот кој погрешно одбра!

Приказната за Диего Коста е една од најинтересните на 20-тото Светско фудбалско првенсто. Пред стартот на Мундијалот во Бразил, напаѓачот на Атлетико можеше да одбере дали сака да игра за Бразил, државата во која е роден, или за Шпанија каде…

СП 2014: Обложувалниците веќе ги претставија коефициентите за наследникот на Хоџсон

СП 2014: Обложувалниците веќе ги претставија коефициентите за наследникот на Хоџсон

Англија е многу блиску до елиминација од Мундијалот, а сепак остана само неостварлива теорија. Па така веќе се знае листата на кандидати за наследник на селекторот, ако може да им се верува на обложувалниците. „Гордиот Албион“ ги загуби двата натпревери…

СП 2014: Двократниот стрелец Суарез ги сонувал головите против Англија

СП 2014: Двократниот стрелец Суарез ги сонувал головите против Англија

Напаѓачот на Уругвај Луис Суарез на најдобар можен начин се врати во репрезентацијата. Откако го пропушти дуелот од првото коло со Костарика со два гола против Англија донесе важна победа за својата репрезентација. „Ги сонував овие голови. Многу страдавме, но најважно е…

Наполи бара 70 милиони за Игуаин

Наполи бара 70 милиони за Игуаин

Екипата на Барселона сака да го доведе Гонзало Игуаин од Наполи, но претседателот на италијанскиот клуб Аурелио де Лаурентис најверојатно за него бара 70 милиони евра. „Каталонците“ сакаат да направат арегентински тандем во нападот, па поради тоа се подготвени на…

„Топџиите“ подготвија 27 милиони фунти за Супер Марио

„Топџиите“ подготвија 27 милиони фунти за Супер Марио

Менаџерот на Арсенал не се откажува од намерата да доведе на „Емирати“ врвен напаѓач, а главна цел му е Марио Балотели. Лондонскиот тим најверојатно е подготвен на Милан да му плати за Балотели 27 милиони фунти, а на напаѓачот да…

СП 2014: Десет милиони фунти уплатени дека Руни дава гол!

СП 2014: Десет милиони фунти уплатени дека Руни дава гол!

Навивачите на фудбалската репрезентација на Англија веруваат во Вејн Руни. Во англиските обложувалници се уплатени рекордни 10 милиони фунти на тоа дека напаѓачот на Манчестер Јунајтед вечерва ќе постигне гол против Уругвај на Светското првенство во Бразил. Како што пренесуваат…

Барса го купи голманот Клаудио Браво

Барса го купи голманот Клаудио Браво

Реал Сосиедад и Барселона го финализира трансферот за 12 милиони евра на голманот на чилеанскиот национален тим, Клаудио Браво. Според мадридскиот спортски весник „АС“ двата клуба постигнаа конечен договор и ќе го потврдат договорот до Мундијалот. Џонатан дос Сантос нема…

СП 2014: ФИФА ги штити спонзорите, СТОП за Beаts слушалките

СП 2014: ФИФА ги штити спонзорите, СТОП за Beаts слушалките

ФИФА им забрани на фудбалерите да ги носат слушалките на брендот „Beats by Dre“ додека се на стадионите или во официјалните зони на Светското првенство. Популарниот бренд слушалки е дел од стилот на Нејмар, Руни, Луис Суарез, како и многу…

СП 2014: Шпанија елиминирана, Хрватска останува во игра за осминафиналето

СП 2014: Шпанија елиминирана, Хрватска останува во игра за осминафиналето

Бранителот на титулата Шпанија по само два одиграни натпревара доживеа елиминација на Мундијалот во Бразил, откако синоќа беше поразена од Чиле со 2:0. За разлика од шпанските фудбалери, репрезентацијата на Хрватска ноќеска го совлада Камерун и остана во комбинација за пласман во осминафиналната…