Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 6,805.85 0.15%    BESK 13,000.00 0%    GECK 300.00 -49.58%    GRNT 839.48 -0.78%    KMB 2,850.55 1.88%    MABI 1,000.00 0%    MKSD 300.00 0%    MPOL 277.00 6.54%    MTUR 4,500.00 0%    OHB 6,300.00 3.14%    PKB 14,500.00 0%    RMDEN08 95.20 -2.86%    RZUG 19.00 0%    RZUS 159.27 -0.46%    SBT 2,000.00 -0.18%    SKON 1,400.00 0%    STB 942.42 0.11%    STIL 142.69 1.11%    TEL 284.00 0.77%    TNB 13,017.36 -2.12%    TPLF 1,697.50 -0.15%    TTK 844.04 2.72%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 759)

Бенитез се подготвува да пазари во Лондон

Бенитез се подготвува да пазари во Лондон

На крајот на сезоната Наполи ќе се обиде во своите редови да го доведе капитенот на Арсенал Томас Вермаелен, но и Роберто Солдадо од Тотенхем, соопштуваат медиумите на Островот. Тренерот Рафаел Бенитез е добро запознат со ситуацијата во Премиер лигата…

Ибрахимовиќ е најплатениот фудбалер во Светот!

Ибрахимовиќ е најплатениот фудбалер во Светот!

Авторитетното англиско списание „World Soccer“ состави листа на најдоброплатените фудбалери во Светот. Првото место во неа го зазема ѕвездата на ПСЖ, Златан Ибарахимовиќ. Шведскиот напаѓач заработува 14,67 милиони евра годишно, па со тоа зад себе ги остава Кристијано Роналдо и…

Блатер не размислува за пензија, се подготвува за нов мандат

Блатер не размислува за пензија, се подготвува за нов мандат

Сеп Блатер најави дека ќе се кандидира за уште еден мандат како претседател на Меѓународната фудбалска федерација. 77 -годишниот Швајцарец, кој е на чело на светскиот фудбал веќе 16 години, рече дека ако нема сериозни здравствени проблеми до изборот кој…

Ливерпул го нудел Суарез за 40 милиони фунти и плус Волкот

Ливерпул го нудел Суарез за 40 милиони фунти и плус Волкот

Eкипата на Ливерпул минатото лето сакала да го пушти Луис Суарез во Арсенал, но во замена на 40 милиони фунти плус Тео Волкот. Веста доаѓа само ден пред натпреварот помеѓу Арсенал и Ливерпул во Премиер лигата, и тоа дека „црвените“…

Во Сочи почнуваат 22. Зимски oлимписки игри

Во Сочи почнуваат 22. Зимски oлимписки игри

Рускиот град на брегот на Црно Море, Сочи е домаќин на 22. Зимиски Олимписки игри што ќе се одржуваат до 23 февруари. На борилиштата во Сочи и околните планини на Краснаја Полјана ќе се појават 2.860 спортисти од 88 национални олимписки комитети што…

Невозможна мисија: Монако ги сака Меси и Роналдо!

Невозможна мисија: Монако ги сака Меси и Роналдо!

Сопственикот на фудбалскиот клуб Монако, Дмитри Риболовлјев сака во наредната сезона да ги ангажира двајцата најдобри играчи во светот, Кристијано Роналдо и Лионел Меси. Потпретседателот на Монако, Вадим Василјев истакна дека реално е во овој клуб да дојдат Меси и…

Видиќ на крајот од сезоната го напушта Манчестер Јунајтед

Видиќ на крајот од сезоната го напушта Манчестер Јунајтед

Капитенот на Манчестер Јунајтед Немања Видиќ, доцна синоќа преку соопштение најави дека на крајот од оваа сезона кога ќе му заврши договорот ќе го напушти шампионот на Англија Манчестер Јунајтед. 32-годишниот српски интернационалец во редовите на „црвенитре ѓаволи“ мина осум сезони, а освои…

Мојс и Мурињо се подготвуваат за битката за Кавани

Мојс и Мурињо се подготвуваат за битката за Кавани

Англиските гиганти Манчестер Јунајтед и Челзи се подготвени да се соочат еден против друг во летна битка за потписот од 54 милиони фунти на Единсон Кавани. Претставници на Уругваецот биле во Лондон за преговори, откако нивниот клиент размислува за напуштање…

Шалке 04 може да го изгуби Мејер за 25,5 милиони евра

Шалке 04 може да го изгуби Мејер за 25,5 милиони евра

Осминафиналистот во Лигата на шампионите, екипата на Шалке 04 во текот на летото може да го изгуби еден од најголемите таленти Макс Мејер. Според договорот на 18-годишниот фубалери во него како ослободувачка клаузула стои износот од 25,5 милиони евра, која…

Следната трансфер бомба на ПСЖ е Јанузај

Следната трансфер бомба на ПСЖ е Јанузај

ПСЖ јавно изрази интерес за младиот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Аднан Јанузај. „Светците“ ќе се обидат во текот на летото да го доведат талентираниот Белгиец, а британските медиуми шпекулираат за трансфер вреден дури 50 милиони евра, иако станува збор за…