Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 728.00 -2.93%    ALK 5,536.88 -0.24%    BESK 11,390.00 1.7%    GRNT 674.40 -2.77%    KMB 2,949.89 -0.35%    OHB 5,041.88 -1.14%    PKB 11,100.00 2.78%    RMDEN11 95.70 0.74%    RMDEN15 94.50 0%    RZUG 7.00 0%    RZUS 103.92 -0.08%    STB 911.87 0.17%    STBP 702.00 -2.92%    STIL 86.80 0.47%    TEL 266.84 -0.06%    TKVS 2,001.00 0%    TNB 10,353.49 1.85%    TPLF 951.00 -6.69%    VITA 9,000.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 707)

Баерн сака да го даде Робен за Суарез

Баерн сака да го даде Робен за Суарез

Баерн Минхен има желба во своите редови да го доведе напаѓачот на Ливерпул, Луис Суарез, па поради тоа се подготвени на Островот да го испратат Аријен Робен. Уругваецот пред неколку дена најави заминување од „Енфилд“, додека менаџерот на „црвените“, Брендан…

Италијанците добија плус два дена за трансфери

Италијанците добија плус два дена за трансфери

Италијанската фудбалска федерација одлучи да го продолжи летниот преоден до 2-ри септември, како што е во повеќето големи првенства во Европа. Па така клубовите ќе можат да купуваат и продаваат фудбалери во периодот од 1-ви јули до 2-ри септември, а…

Валенсија го назначи Ѓукиќ за нов тренер

Валенсија го назначи Ѓукиќ за нов тренер

Валенсија го назначи српскиот стратег Мирослав Ѓукиќ за нов тренер, соопштуваат медиумите на Пиринеите. 47-годишниот Србин го напушти Валјадолид на крајот на сезоната во Примера дивизион и го наследува Ернесто Валверде на чело на „лилјаците“. Официјалното претставување на Мирослав Ѓукиќ…

Каталонците потрошија 205 милиони во потрага на партнер на Меси

Каталонците потрошија 205 милиони во потрага на партнер на Меси

Барселона од доаѓањето на Ето или подобро кажано од пристигнувањето на Анри се обидува да пронајде играч кој ќе се вклопи во тимот, поточно со Лео Меси. Каталонците купуваа напаѓачи oд доаѓањето на Ето, Анри беше одлично решение, но во…

Познати желбите на Португалецот

Познати желбите на Португалецот

Петмина играчи се на врвот на листата на желби кои Жозе Мурињо, кој вчера официјално се врати во Челзи, сака да ги доведе на „Стемфорд Бриџ“. Според  медиумите во Англија станува збор за напаѓачите Стеван Јоветиќ (Фиорентина) и Един Џеко…

Реал не го купи Нејмар, но ја принуди Барса да плати повеќе

Реал не го купи Нејмар, но ја принуди Барса да плати повеќе

Трансферот на Нејмар од Сантос во Барселона чинел 57 милиони евра, откри потпретседателот на каталонскиот клуб Јосеп Бартомеу. „Нејмар потпиша петгодишен договор. Вкупниот трошок за трансферот е 57 милиони евра, без да се плати на било кој посредник, освен на…

Реал со 100 милиони тргна по Бејл

Реал со 100 милиони тргна по Бејл

Најтрофејниот клуб во светот, Реал Мадрид изгледа дека по секоја цена сака во своите редови да го донесе Велшанецот од Тотенхем, Герет Бејл. Според медиумите од Пиренејскиот полуостров „кралевите“ се подготвени да платат 100 милиони евра за неговите услуги. Нормално…

Јунајтед дава 20 милиони за Гарај

Јунајтед дава 20 милиони за Гарај

Англискиот шампион Манчестер Јунајтед нуди 20 милиони евра за дефанзивецот на Бенфика Есекиел Гарај, тврдат португалските медиуми. „Црвените ѓаволи“ веќе подолго време ги следат настапите на поранешниот дефанзивец на Реал Мадрид. Според неофицијални информации во почетокот на годината англискиот гигант…

Карвахал за 6.5 милиони евра се враќа дома

Карвахал за 6.5 милиони евра се враќа дома

Десниот бек на Баер Леверкузен, Даниел Карвахал се враќа во Реал Мадрид, потврдија официјално од „БајАрена“. Кралскиот клуб ја искористи опцијата за откупување на договорот и го врати 21-годишниот дефанзивец за сума од 6.5 милиони евра. Минатото лето германскиот клуб…

Навас се сели во Сити за 25 милиони фунти

Навас се сели во Сити за 25 милиони фунти

Второпласираната екипа во англиската Премиер лига, Манчестер Сити е многу близу до првиот трансфер во летниот преоден рок, откако тие постигнале договор со шпанскиот прволигаш Севилја за крилото Хесус Навас. 27-годишниот шпански репрезентативец ќе премине на „Етихад Емирати“ за околу…