Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 5,395.26 -0.09%    BESK 10,899.88 0%    GRNT 609.26 -0.05%    KMB 2,997.91 -0.09%    MPT 27,500.00 -4.16%    NOSK 92,250.00 0%    OHB 4,245.00 1.07%    OKTA 2,499.23 4.13%    RMDEN15 95.00 1.06%    RZLV 27.00 8%    RZTK 391.00 -1.01%    RZUS 102.75 3.91%    STB 895.16 2.12%    STIL 91.08 2.41%    TEL 260.00 1.56%    TPLF 1,050.00 0%    TTK 719.31 -0.23%    UNI 1,070.00 2.88%    ZPKO 2,575.00 3%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 3)

Бенет e нов играч на Фенербахче

Бенет e нов играч на Фенербахче

Канаѓанецот Ентони Бенет, кој во 2013 година беше прв пик на драфтот во НБА лигата, го засили турскиот шампион Фенербахче. Бенет потпишал договор до крајот на сезоната, со опција соработката да биде продолжена. Ентони Бенет е најновото засилување на Фенербахче,…

Ѓорческа пишува историја: Ја збриша Галфи и е на чекор од Австралија Опен! (видео)

Ѓорческа пишува историја: Ја збриша Галфи и е на чекор од Австралија Опен! (видео)

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја мина и втората пречка во квалификациите за пласман на главниот турнир, на првиот Грен слем турнир во сезоната, Аустралија Опен. Ѓорческа, во второто коло, ја декласира Унгарката Далма Галфи во два сета за само…

Калдара e нов член на Јувентус

Калдара e нов член на Јувентус

Дефанзивецот на Аталанта Матија Калдара поптишал петгодишен договор со Јувентус „тежок“ 25 милиони евра, но според договорот тој уште 18 месеци ќе остане во екипата од Бергамо. Јувентус го скаутираше 22-годишниот Калдара подолго време и оценил дека овој млад играч…

НБА: Далас триумфираше во Мексико Сити, а пак Деневер победи во Лондон

НБА: Далас триумфираше во Мексико Сити, а пак Деневер победи во Лондон

Мечевите кои се одиграа во Мексико Сити и Лондон ја обележаа ноќта во НБА лигата. Далас, во главниот град на Мексико, го победи Феникс 113:108, додека Денвер во англиската престолнина го декласираше тимот на Инсијана 140:112. Денвер постигна 30 и…

АО: Марej на стартот со Марченко, Ѓоковиќ со Вердаско

АО: Марej на стартот со Марченко, Ѓоковиќ со Вердаско

Новак Ѓоковиќ одбраната на титулата на Аустралијан Опен ќе ја започне против Шпанецот Фернандо Вердаско, додека првиот носител на грен слемот во Мелбурн Енди Марej на стартот ќе се сретне со Украинецот Иља Марченко. Шесткратниот победник на Аустралијан Опен, Новак…

Реал 40 натпревари во низа остана непоразен (видео)

Реал 40 натпревари во низа остана непоразен (видео)

Реал Мадрид, Селта и Еибар го потврдија пласманот во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал ја елиминира Севилја, Селта беше подобра од Валенсија, а Еибар од Осасуна. Севилја и Реал одиграа спектакуларен натпревар на „Санчез Писхуан“, кој и покрај доминацијата…

Олимпијакос славеше во Барселона, Црвена звезда го победи Фенербахче

Олимпијакос славеше во Барселона, Црвена звезда го победи Фенербахче

Кошаркарите на Црвена звезда и Олимпијакос забележаа победи во дерби натпреварите, кои во рамките на 17.коло во Евролигата се одиграа во четвртокот. Црвена звезда на домашен терен победи уште еден великан на европската кошарка Фенербахче, додека Олимпијакос победи во Барселона.…

Морган Шнајдерлин потпиша четири ипол годишен договор со Евертон

Морган Шнајдерлин потпиша четири ипол годишен договор со Евертон

Францускиот репрезентативец Морган Шнајдерлин ги мина лекаските прегледи и потпиша четири и пол годишен договор со Евертон. Шнејдерлин (27) е поранешен играч на Саутемптон (2008-2015), а во изминатиот период беше во Манчестер Јунајтед но не успеа да се наметне ниту…

Кошчелни, Жиру и Кокелан ги продолжија договорите со Арсенал

Кошчелни, Жиру и Кокелан ги продолжија договорите со Арсенал

Французите Оливје Жиру, Лоран Кошчелни и Френсис Кокелан потпишаа нови договор со Арсенал, соопшти лондонскиот клуб. Менаџерот Арсен Венгер решил на сонародниците да им понуди нови, финансиски подобри договори, но клубот не објави за колку години овие тројца фудбалери ја…

Победнички старт на Mакедонија на Мундијалот во Франција

Победнички старт на Mакедонија на Мундијалот во Франција

Македонската репрезентација со победа 34:30 (13:14) над Тунис стартуваше на 25-то Светско првенство. Македонија мечот го доби со пресврт во последните 19 минути, кога успеа да ја стигне предноста на противникот од четири гола. Тежок исцрпувачки натпревар одиграа избраниците на…