Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,750.00 -0.67%    BESK 10,071.76 -1.98%    CEVI 1,099.00 -3.93%    GRNT 809.72 -0.03%    KMB 3,356.57 -0.98%    MTUR 4,300.00 2.38%    RMDEN16 94.90 0%    RZLV 51.00 2%    STB 940.49 -0.04%    STBP 601.00 0.17%    STIL 138.00 -0.74%    TEL 295.44 -1.52%    TETE 2,299.47 0.56%    TKVS 3,100.00 -0.32%    TPLF 1,699.87 3.03%    TTK 953.00 0.63%    UNI 2,050.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ(Страна 2)

Хуманитарен велеслалом во Маврово за децата кои живеат во сиромаштија

Хуманитарен велеслалом во Маврово за децата кои живеат во сиромаштија

Шеснаесетта година по ред во Ски-центар Маврово се одржува аматерскиот велеслалом кој традиционално е настан со хуманитарен карактер. Оваа година собраните средства во вредност од 10 илјади евра беа донирани на Здружението за хумано-општествен развој „Проект среќа“ со цел помагање…

Шоуто наречено „Лигата на Шампиони“ продолжува!

Шоуто наречено „Лигата на Шампиони“ продолжува!

Вторник и повторно е време за фудбал во Лигата на шампионите. Вечерва во еден од најочекуваните дуели од 1/8-финалето на турнирот на „Стемфорд Бриџ“ ќе се соочат еден против друг Челзи и Барселона. Двете екипи се стари познаници, кои имаат…

Интервју со Александар Чеферин, претседател на УЕФА(видео)

Интервју со Александар Чеферин, претседател на УЕФА(видео)

Погледнете го ексклузивното интервју со претседателот на УЕФА, Александар Чеферин. Првиот човек на Европската фудбалска Асоцијација зборува за „еволуцијата“ на фудбалот, финансискиот фер-плеј, неговата одговорност како прв човек на УЕФА. Александар Чеферин во ексклузивно интервју во „Куќа на фудбалот“.…

Нашата планинарка Маја Бошкоска ја освои Аконкагва(фото+видео)

Нашата планинарка Маја Бошкоска ја освои Аконкагва(фото+видео)

Нашата планинарка Маја Бошкоска, член на планинарското друштво Кораб, на 14 февруари 2018 го освои највисокиот врв во Јужна Америка- Аконкагва. Таа е трета жена од Македонија која ги искачила овие 6962 метри Досега Аконкагва ја имаат искачено две жени…

Во Шпанија откриена шема за местење натпревари

Во Шпанија откриена шема за местење натпревари

Шпанската полиција растури шема за местење фудбалски натпревари во која биле вмешани играчи и клубови од пониските лиги. Властите објавија дека повеќе од 20 лица се уапсени во вчерашната полициска операција, вклучувајќи играчи, но не ги објавија нивните имиња. Натпреварите…

ЗОИ 2018: Словенечкиот хокеар Жига Јеглиќ позитивен на допинг тестот

ЗОИ 2018: Словенечкиот хокеар Жига Јеглиќ позитивен на допинг тестот

Словенечкиот хокеар, Жига Јеглиќ е фатен во користење на допинг, соопшти Спортскиот арбитражен суд (КАФ). Примерокот на 29-годишниот хокеар, земена на Олимпијадата во Пјонгчанг, даде позитивен резултат за забранетиот препарат за фенотерол. Јеглиќ е отстранет од хокеарскиот турнир во Пјонгчанг…

Сопственикот на Милан е пред банкрот?

Сопственикот на Милан е пред банкрот?

Банкнотираше сопственикот на Милан Ли Јонгхонг! Оваа вест ја објави еден од најреномираните италијански изданија „Corriere della Sera“. Во веста пишува дека бизнисменот е на прагот на неизбежен банкрот и во неговата татковина Кина веќе започнаа распродажба на неговите средствата.…

ЗОИ 2018: Колку чинат Олимписките медали во Пјонгчанг? (фото+видео)

ЗОИ 2018: Колку чинат Олимписките медали во Пјонгчанг? (фото+видео)

Од емоционална гледна точка, олимпискиот медал може да биде непроценлив. Кој би можел да ја одреди цената на долготрајните напори што мора да му се припишат на спортистот за да ја има честа да се искачи на пиедесталот? Овие денови…

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Во соработка со eventbaxx од Германија, Виз Ер Скопски маратон оваа година воведува иновативен новитет, дигитален стартен пакет. Спонзорите, тркачите и животната средина, сите ќе имаат придобивки од новиот концепт, кој се спроведува низ целиот свет. Концептот, заснован на eventbaxx…

МЗТ го совлада Работнички и го освои Купот на Македонија

МЗТ го совлада Работнички и го освои Купот на Македонија

МЗТ Скопје го освои Купот на Македонија откако синоќа во финалето го совлада Работнички со 67:76. Актуелниот шампион по една година го враќа куп-трофејот во „Јане Сандански“ . Со оваа победа, „металците“ се израмнија со вкупниот број на освоени куп-трофеи…