Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 6,736.57 5.38%    BESK 11,970.93 5.66%    FERS 49,501.00 -1.33%    GRNT 792.81 3.17%    KMB 2,803.59 3.17%    MKSD 250.00 23.76%    MPT 29,891.18 1.48%    MTUR 4,000.00 0.25%    OHB 6,025.00 9.55%    OKTA 4,200.00 0%    PPIV 39,000.00 1.57%    RZIT 25.00 0%    RZLV 90.00 5.88%    RZUS 182.99 2.75%    SBT 1,822.00 2.94%    STB 889.92 0.02%    STIL 148.29 0.36%    TEL 250.00 0%    TETE 1,448.47 3.46%    TKVS 2,800.00 5.74%    TNB 12,759.93 6.25%    TPLF 1,737.36 -1.23%    TTK 799.80 0.02%    UNI 2,259.88 1.89%    VROS 14,000.00 514.04%    ZILU 158.00 2.6%    
Почетна » Вести од категорија » СПОРТБИЗ

Мората е нов играч на Челзи

Мората е нов играч на Челзи

Досегашниот фудбалер на Реал Мадрид, Алваро Мората потпиша петгодишен договор со Челси, соопшти лондонскиот клуб. Англискиот шампион се уште не изнесува информации околу финансискиот договор, а британските медиуми наведуваат дека трансферот би можел да достигне вредност до 70,6 милиони фунти,…

Супер глоуб: Вардар на стартот против Нафт-О-Гашаран

Супер глоуб: Вардар на стартот против Нафт-О-Гашаран

Европскиот ракометен шампион Вардар настапот на Супер глоуб во Катар ќе го започне против иранскиот Нафт-О-Гашаран. Натпреварот е закажан за 25 август од 14 часот во салата „Духаил“ во Катар. Домаќинот на турнирот, Ал Сад и Катарската ракометна федерација, заедно…

Бартомеу: Нејмар не е на продажба!

Бартомеу: Нејмар не е на продажба!

Претседателот на фудбалскиот клуб Барселона, Џозеп Марија Бартомеу, изјавил дека клубот нема намера да го продаде крилниот напаѓач Нејмар. „Тој не е на пазарот“, изјавил Бартомеу за Асошиејтед прес. Европските медиуми изминатите денови шпекулираа дека ПСЖ е подготвен да ја…

Барселона нуди 70 милиони евра за Фелипе Кутињо

Барселона нуди 70 милиони евра за Фелипе Кутињо

Барселона му понудила 70 милиони евра на Ливерпул за трансфер на Бразилецот Фелипе Кутињо, пренесуваат англиските медиуми. „Скај спорт“, повикувајќи се на свои извори во Ливерпул, тврди дека Бразилецот 100 отсто нема да биде продаден. Кутињо во јануари потпиша нов…

ЛЕ: Шкендија се пласира во следното коло, елиминација на Работнички

ЛЕ: Шкендија се пласира во следното коло, елиминација на Работнички

Шкендија ќе игра во третото квалификациско коло во Лига Европа, откако во двомечот успеа без пораз да го мине Хелсинки. Пред една недела Шкендија славеше над финскиот тим со 3:1, а во реваншот во Финска одигра 1:1. Финците дојдоа до…

Копенхаген ќе му гостува на Вардар во Скопје

Копенхаген ќе му гостува на Вардар во Скопје

Македонскиот шампион Вардар дуелот од третото квалификациско коло во Лигата на шампионите против дански Копенхаген ќе го игра на националната арена „Филип Втори“. Вардар не беше во можност да го игра реваншот против Малме во Скопје поради одлуката на УЕФА…

Од следната година Ф1-болидите ќе добијат „Ореол“

Од следната година Ф1-болидите ќе добијат „Ореол“

Контроверзниот систем за заштита на возачите во кокпитот на болидите во Формула 1, „Ореол“, ќе биде воведен од 2018 година, потврди ФИА. „Ореол“ е конструкција што ја измисли Ферари и се состои од карбонски влакна. Возачите не ја одборија поради…

ЛЕ: Работнички гостува во Минск, Шкендија во Хелсинки

ЛЕ: Работнички гостува во Минск, Шкендија во Хелсинки

Македонските претставници во Лига Европа, Работнички и Шкендија, денеска ќе ги одиграат реванш натпреварите во рамките на второто квалификациско коло во Лига Европа. Работнички гостува во Минск кај белорускиот преставник Динамо и ќе има тешка задача да се пласира во…

Алваро Мората се пресели во Челзи

Алваро Мората се пресели во Челзи

Напаѓачот на Реал Мадрид Алваро Мората се пресели во Челзи, потврди актуелниот англсики шампион. Челзи не ги соопшти деталите на трансферот но се шпекулира дека изнесува 80 милиони евра плус дополнителни 10 милиони евра низ разни бонуси. Мората има 24…

Лајпциг одби 75 милиони евра за Кеита

Лајпциг одби 75 милиони евра за Кеита

Сопственикот на РБ Лајпциг, Дитрих Матешиц, рекол дека клубот одбил 75 милиони евра кои Ливерпул ги понудил за Наби Кеита. Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, ова лето имаше желба да го донесе играчот од Гвинеја на „Енфилд“, но Лајпциг нема…

Страница 1 од 851123Следна ›Последна »