Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,549.07 -0.68%    BESK 11,102.02 -0.43%    CEVI 940.00 -9.53%    GRNT 831.36 -2.6%    KMB 2,800.18 -0.27%    MPT 28,300.14 -1.61%    PKB 14,100.00 -2.76%    RZLV 45.00 2.27%    STIL 126.00 -3.82%    TPLF 1,600.00 0%    TTK 827.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » НАЈНОВИ ВЕСТИ

Паметни телефони ќе користат дури 66% од корисниците во 2018 година

Паметни телефони ќе користат дури 66% од корисниците во 2018 година

Во 2018 година, 66% од луѓето во 52 земји* ќе поседуваат паметен телефон, споредено со 63% во 2017 година и 58% во 2016 година, според Предвидувањата за мобилното рекламирање Mobile Advertising Forecasts 2017 објавено денес од медиумската агенција Зенит (Zenith).…

Вардарки подготвени за норвешкиот предизвик

Вардарки подготвени за норвешкиот предизвик

Тимот на ЖРК Вардар отпатува за Норвешка, каде што во сабота ги очекува нов дуел од Лигата на шампиони против тимот на Ларвик. Вардарки повторно се фаворити во својата група во ловот за титулата која недостасува во колекцијата, и против…

6 намирници за подобар имунитет

6 намирници за подобар имунитет

Медот, лукот, јужното овошје, зеленчукот, јогуртот и црната чоколада помагаат во одбраната на организмот… Ако имунитетот го сфаќаме како способност да се избориме со секаков вид на болести, тогаш здравиот стил на живот претставува најдобриот штит, тврдат експертите. Дури и…

Huawei го претстави новиот HUAWEI Mate 10 lite со преднa и заднa двојна камера

Huawei го претстави новиот HUAWEI Mate 10 lite со преднa и заднa двојна камера

Mate 10 lite го воведува првиот HUAWEI FullView дисплеј, што го прави светот неодолив низ екран Huawei Consumer Business Group денес го претстави HUAWEI Mate 10 lite, нов паметен телефон кој нуди неверојатна комбинација на перформанси и моќност и има:…

Поради оваа вила ќе посакате да се преселите во Шпанија (фото)

Поради оваа вила ќе посакате да се преселите во Шпанија (фото)

Оваа вила, смeстена во најпрестижниот резиденцијален дел Коста дел Сол во срцето на Марбела, наречена е Golden Mile Villa… Тоа можеби и не е толку важно, кога ќе ја забележите нејзината убавина, која доаѓа со прилично висока цена од 9,800,00…

Анализа: големите маркети им пресудија на маалските дуќани – кои меѓународни продажни синџири влегуваат во Македонија?

Анализа: големите маркети им пресудија на маалските дуќани – кои меѓународни продажни синџири влегуваат во Македонија?

Маалските дуќани и бутици полека, но сигурно исчезнуваат. Големите синџири на супермаркети и на модни брендови им пресудија на продавниците кои во 90-тите „никнуваа како печурки“ на секое ќоше. Сличен процес ги зафати и трговските центри, но Македонија и натаму…

Макпетрол продолжува да инвестира во сопствени и нови капацитети, отворена 127-та бензинска станица

Макпетрол продолжува да инвестира во сопствени и нови капацитети, отворена 127-та бензинска станица

Макпетрол продолжува да инвестира во сопствените капацитети со цел на верните потрошувачи да им овозможи нови содржини како полесно би патувале низ територијата на нашата држава. Со постојана тимска работа на стручниот и професионален кадар, компанијата ги имплементира највисоките европски…

Диетални напитоци кои можат да ви помогнат да ослабите

Диетални напитоци кои можат да ви помогнат да ослабите

Ако се борите со вишокот килограми, а сте во процес на диета, постојат напитоци кои можат да ви помогнат во таа мисија. Ви ги претставуваме тие корисни напитоци: Овошни шејкови Некои можат да бидат нездрави, но постојат и оние кои…

Нов серијал на кратки видеа со млади македонски дизајнери на мебел

Нов серијал на кратки видеа со млади македонски дизајнери на мебел

Платформата за дизајн и развој на мебел, House of 1000 Designers, започна серијал на кратки видеа кои ги објавува секој четврток на својата Фејсбук страница. Секое од овие кратки (неколку минутни) видеа ја следи приказната и развојот на одреден производ…

Николовски најави модернизирање на земјоделското производство преку воведување нови современи технологии

Николовски најави модернизирање на земјоделското производство преку воведување нови современи технологии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присуствуваше на Меѓународниот симпозиум за земјоделство и храна, во организација на Факултетот за земјоделски науки и храна при Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“. Тој во говорот на симпозиумот рече дека Владата работи…

Страница 1 од 4256123Следна ›Последна »