Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,595.80 0.62%    BESK 11,000.07 -0.92%    KMB 2,800.00 -0.01%    MKSD 232.00 0%    MPT 28,032.26 -0.95%    OHB 5,367.09 -1.52%    REPL 52,500.00 -0.23%    RZLV 45.00 0%    RZUS 129.00 1.57%    SBT 2,180.00 -2.64%    STB 940.91 -0.33%    STBP 680.00 0%    TEL 274.50 0.92%    TNB 13,300.00 -1.48%    TTK 828.00 0.12%    
Почетна » Вести од категорија » КОЛУМНИ

Tip of the week: Балансирање на очекувањата

Tip of the week: Балансирање на очекувањата

Станавме општество во кое очекувањата се високи, но ајде што се високи, туку сакаме работите да ни се случуваат многу брзо. Тоа е најмногу видливо на работа и на активности поврзани со работа, но не се малку ниту оние од…

КОЛУМНА: Децата, родителите и спортот – М-р Раде Чоловиќ

КОЛУМНА: Децата, родителите и спортот – М-р Раде Чоловиќ

Јас, како и многу родители (ако не и сите), ги насочував децата од мали кон тоа да тренираат спорт, да учат некој странски јазик,  да свират некој музучки инструмент или слично. Сметам дека тоа е исправно. Не само што им…

КОЛУМНА: Регионална соработка – М-р Раде Чоловиќ

КОЛУМНА: Регионална соработка – М-р Раде Чоловиќ

Македонија главната трговија ја врши по копнен пат, со камионски превоз. Железничкиот транспорт на роба е многу мал. Главно пристаниште за увоз и извоз на роба е солунското пристаниште. Не би сакал да се навраќам на времињата кога, поради ембаргото…

Tip of the week: Површни луѓе

Tip of the week: Површни луѓе

Јас не знам човек што сака да збори или дружи со површни луѓе? Но знам многу кои би поминале повеќе време со луѓе со вредности, со луѓе од кои можеш нешто да научиш. Но проблемот е што површните луѓе се…

КОЛУМНА: Ѕидот на љубовта во Скопје – М-р Раде Чоловиќ

КОЛУМНА: Ѕидот на љубовта во Скопје – М-р Раде Чоловиќ

Во ова наше Скопје човек не може да не биде добро информиран, треба само да се погледнат ѕидовите на зградите. Од таму ќе разберете кој е пед.., кој ќе оди во Шутка,  кога играл вашиот омилен клуб во 2009 година…

“Приказни од булеварот” за дигитализацијата: Станавме робови на дигитализирани чувства, на разговор со слики и на кикотења на нереални работи

“Приказни од булеварот” за дигитализацијата: Станавме робови на дигитализирани чувства, на разговор со слики и на кикотења на нереални работи

Популарниот фејсбук профил “Приказни од булеварот” излезе со интересна споредба на времето пред дигитализацијата и времето на дигитализацијата и социјалните мрежи: “Забораивме да разговараме ко луѓе. Дигитализацијата не пикна у малите монитори, и станавме робови на дигитализирани чувства, на разговор со…

Tip of the week: Целта ги оправдува средствата!

Tip of the week: Целта ги оправдува средствата!

На сите ни е добро позната девизата „целта ги оправдува средствата”. Но, што значи во суштина тоа? Дали значи дека, мене ми е дозволено да правам што сакам и да потегнам какви сакам акции/дејствија, само со цел да ги остварам…

Tip of the week: Каков БРЕНД си ти?!

Tip of the week: Каков БРЕНД си ти?!

Ова прашање може да го разгледуваме од 2 аспекта: каков бренд е твојата компанија (производ, услуга) или каков бренд си ти лично!? Бренд и брендирање е секогаш актуелна тема на разговор. Сите сме контаминирани со брендирана облека, технологија, храна, играчки…

Tip of the week: Помош

Tip of the week: Помош

Подоцна или порано, во текот на животот, сфаќаме дека да се побара ПОМОШ не е страшна работа. Но, не е проблемот во тоа, туку има луѓе кои најчесто би се мачеле или уназадувале себеси, па и другите, но поради гордоста…

Tip of the week: Затоа што сите така прават!

Tip of the week: Затоа што сите така прават!

Зошто поминуваш среде улица, а не на пешачки?! – Затоа што сите така прават! Зошто не ги изми садовите во канцеларија?! – Затоа што сите така прават! Зошто го фрлаш сметот на улица, а не во канта?! – Затоа што…

Страница 1 од 11123Следна ›Последна »