Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 639.00 -2.74%    ALK 5,700.00 0.21%    KMB 2,829.89 -0.71%    KVAS 8,342.00 -3%    MKSD 157.00 -2.48%    MPT 27,700.00 0%    MTUR 3,492.00 -3%    OHB 4,960.00 -0.8%    PKB 11,800.00 2.61%    RMDEN13 93.20 -2.92%    RMDEN15 95.40 0.42%    RZUS 98.00 3.16%    STB 900.00 0%    TEL 261.25 0.64%    TNB 10,995.68 0.01%    TPLF 948.00 0%    UNI 1,200.00 -0.83%    USJE 23,000.00 -1.41%    
Почетна » Вести од категорија » КОЛУМНИ

Tip of the week: Хаос на маса

Tip of the week: Хаос на маса

Велат дека каква ти е работната масата таков ти е карактерот. Ако е така, тогаш ова што ви го пишувам баш и не ми иде во прилог, но пробувам да се променам. Фала Богу, тука е познатата изрека: „Ако преполна…

Tip of the week: Краток текст

Tip of the week: Краток текст

„Го напишав ова писмо подолго од вообичаено, затоа што немам време да го напишам пократко”                                                  …

Tip of the week: Неспиење

Tip of the week: Неспиење

Според некои статистики, на човековиот организам, за да функционира нормално,  потребно му е од 6 до 8 часа спиење во текот на ноќта, а не во текот на целиот ден. Но, кој на овој динамичен живот се придржува кон тоа?…

Tip of the week: Никој не ни е крив

Tip of the week: Никој не ни е крив

Оф мори мајкоооо… и секогаш на ова имаме: па што ти е крива мајка ти? И навистина така е, што е крива таа што вам ви е тешко или вие нешто не сте направиле како што треба!? И не е…

Tip of the week: Импровизација!

Tip of the week: Импровизација!

„За да бидете добри импровизатори, мора да сте експерти ’мајстори’ во она што го правите!” Импровизацијата, најмногу се поврзува со некоја уметност (сликарство, музика, глума…), меѓутоа, и не мора да значи. Таа е применлива техника и во кој било аспект…

Tip of the week: Домашна задача

Tip of the week: Домашна задача

Пред некој ден се вратив од зимување, и на работа се шегувавме дека би требало да напишам состав: „како си помина на зимскиот распуст“. Веднаш се сетив на школските денови и моментите кога нè „тераа” да пишуваме домашна задача со…

Tip of the week: Почеток

Tip of the week: Почеток

Со почетокот на година започнуваат нови работи. Логично е, не за друго, сите да си посакаме и да ни се случат убави работи. Но, дали ќе се случат тие работи кои ни ги посакуваат или си ги посакуваме, не зависи…

Tip of the week: Набрзинка

Tip of the week: Набрзинка

Секојдневно сме атакувани со информации за нешто што може да се направи набрзина. Ослабете за 3 дена! Рамен стомак за 2 дена! Научи јазик за 7 дена! Некако цел живот околу нас се сведува на тоа дека работите треба да…

Tip of the week: Важно е да се реши проблемот!

Tip of the week: Важно е да се реши проблемот!

Во две проблематични ситуации, што ми се случија периодов, двајца од соработниците кога се појави проблемот ми рекоа „не се грижи, најважно е да го решиме проблемот”. И во двете ситуации се почувствував убаво, бидејќи луѓето размислуваат проактивно и во…

Tip of the week: Мудри одлуки

Tip of the week: Мудри одлуки

Според некои истражувања, дневно донесуваме околу 70 одлуки. Некои од нив се минорни, како на пример, што да јадеме или по кој пат да одиме до крајната цел, но некои од нив се и со големо значење. Мудроста е во…

Страница 1 од 9123Следна ›Последна »