Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,998.40 -0.03%    GRNT 820.00 0.49%    KMB 3,323.14 -0.67%    MKSD 239.00 19.5%    MPT 29,500.00 0%    MTUR 4,199.00 -0.02%    OHB 5,050.00 0%    OKTA 3,700.00 2.78%    RMDEN16 94.80 0%    RZLV 53.00 -1.05%    RZUS 134.00 -0.56%    SBT 2,101.00 -1.82%    STB 940.57 0.06%    STIL 144.97 -0.02%    TEL 300.00 1.35%    TETE 2,170.00 2.79%    TPLF 1,627.92 4.65%    
Почетна » Вести од категорија » КАРИЕРА(Страна 187)

Колку пати сте помислиле да го избришете: Седум причини зошто НИКОГАШ нема да го избришете Фејсбук профилот

Колку пати сте помислиле да го избришете: Седум причини зошто НИКОГАШ нема да го избришете Фејсбук профилот

Колку пати сте помислиле дека ви е доста од се и дека ќе го избришете профилот на Фејсбук? Можеби сте од оние на кои никогаш не им паднало на памет ова, но доколу не сте, ова се причините кои ќе…

Истакнете ги вашите вештини на новото работно место

Истакнете ги вашите вештини на новото работно место

Честа пракса на работодавците е да примаат вработени на пробен временски период од неколку месеци, пред да ги вработат на неопределено време. Во овој пробен период се прави проценка на интересот и компетентноста на вработениот. За да обезбедите договор на…

Забранети теми на работното место

Забранети теми на работното место

Плата, озборување, статус на работа и интимни проблеми, се четири работи за кои никогаш не треба да се зборува на работа, доколку сакате да ја задржите професионалноста. Пријателство со некои колеги на работа е неизбежно, а тоа е добар начин…

Како да ја поправите грешката: Сте погрешиле на интервјуто за работа? Има лек…

Како да ја поправите грешката: Сте погрешиле на интервјуто за работа? Има лек…

Сметате дека сте погрешиле на интервјуто за работа, сте заборавиле нешто важно или сте кажале премногу? Не се грижете, за сите грешки има лек. Сте биле на разговор за работа и тој не поминал добро. Не сте ги истакнале доволно…

За што мора да разговарате со шефот?

За што мора да разговарате со шефот?

Разговорите со шефот речиси секогаш се непријатни, па повеќето од вработените се обидуваат да ги избегнат, но понекогаш тие се неопходни за да ги заштитат вашите права и да го намалат стресот што влијае на вашата продуктивност. Ова се трите…

Тим од соништата: Колеги кои ќе ви донесат успех

Тим од соништата: Колеги кои ќе ви донесат успех

Доколку сакате да постигнете нешто во вашата работа, за тоа ви се потребни добри соработници. Постојат неколку типови на луѓе кои мора да ги имате во својот тим доколку сакате успех. Поттикнувач Тоа е личност која постојано ќе ве турка…

Триесет убедливи причини со кои ќе се извлечете од работа

Триесет убедливи причини со кои ќе се извлечете од работа

Кој некогаш не посакал да излезе порано од работа? Ви нудиме триесет причини кои ќе ви овозможат да излезете порано од работа, а никој да не ви замери. Дури и ако имате најстрог шеф на светот, сигурно на листата ќе…

Формула за одлично CV

Формула за одлично CV

Не постои совршена биографија, која ќе ви гарантира работа, но постојат неколку основни правила како вашата биографија да изгледа професионално и како да ја постигнете својата цел, која ќе го привлече вниманието на работодавецот и ќе му обезбеди јасни информации,…

Досадно ви е на работа? Дали знаете кои кариери се најинтересни?

Досадно ви е на работа? Дали знаете кои кариери се најинтересни?

Досадна ви е работата која ја работите и сакате да ја промените професијата, а не знаете што точно би работеле? Еве еден преглед на најинтересните кариери. Ако брзо ви станува досадно во текот на работото време, можеби е време да…

Ова никогаш не смеете да го кажете на работното место

Ова никогаш не смеете да го кажете на работното место

Постојат неколку работи кои не смеете да ги изговорите и да ги правите на вашето работно место. Ви ја прикажуваме листата на забранети работи: “Не работам за пари” Дури и тоа да е вистина, независно колку пари имате на банкарската…