Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 6,736.57 5.38%    BESK 11,970.93 5.66%    FERS 49,501.00 -1.33%    GRNT 792.81 3.17%    KMB 2,803.59 3.17%    MKSD 250.00 23.76%    MPT 29,891.18 1.48%    MTUR 4,000.00 0.25%    OHB 6,025.00 9.55%    OKTA 4,200.00 0%    PPIV 39,000.00 1.57%    RZIT 25.00 0%    RZLV 90.00 5.88%    RZUS 182.99 2.75%    SBT 1,822.00 2.94%    STB 889.92 0.02%    STIL 148.29 0.36%    TEL 250.00 0%    TETE 1,448.47 3.46%    TKVS 2,800.00 5.74%    TNB 12,759.93 6.25%    TPLF 1,737.36 -1.23%    TTK 799.80 0.02%    UNI 2,259.88 1.89%    VROS 14,000.00 514.04%    ZILU 158.00 2.6%    
Почетна » Вести од категорија » КАРИЕРА(Страна 184)

Седум најчести грешки на младите вработени

Седум најчести грешки на младите вработени

Со вработувањето доаѓаат сигурноста и мирот, но не престанува учењето. Всушност, учењето е на самиот почеток. За да не бидете дел од оние кои прават почетнички грешки од првиот работен ден, порталот „Ehow“ ви претставува седум најчести грешки кои ги…

Пет најдобри шефови во 2012 година

Пет најдобри шефови во 2012 година

Можете ли да си замислите вашиот шеф да ви поклони автомобил или да ви го плати годишниот одмор? Токму вакви, но и слични работи направиле шефовите кои се наоѓаат на топ 5 листата за најдобри шефови .   Хауард Купер…

Дали ја сакате вашата работа?

Дали ја сакате вашата работа?

Некои велат дека најголемата среќа е да ја пронајдете работата која ја сакате. Се разбира, секој ден на работа не може да биде одличен, но чувството дека секој работен ден ви претставува предизвик и тоа позитивен предизвик е навистина ретко.…

Изговор за се: Премногу сум зафатен!

Изговор за се: Премногу сум зафатен!

Никој не го спори фактот дека живееме триста на час и дека во работните денови дури ни гладот и главоболката не можат да не предупредат дека не сме јаделе со часови. Прочитајте го овој мал потсетник и список со дневни…

Шокантно откритие: IQ не постои

Шокантно откритие: IQ не постои

Мерењето на нивото на интелегенција е бесмислено, покажуваат најновите истражувања. Повеќе не треба да се плашите кога некој околу вас ќе побара да решавате  IQ тест со кој ќе се одреди вашиот коефициент на интелегенција- новото истражување покажува дека ова…

Сигурно би сакале да работите за Опра Винфри

Сигурно би сакале да работите за Опра Винфри

Џенет Ли е дизајнер на ентериери, која повеќе години работела во тимот на Опра Винфри. Работата за која многумина сонуваат. Дали Опра е навистина така љубезна, несебична и чувствителна како што се претставува во своите емисии или тоа е само…

Најбарани професии за во 2013 година

Најбарани професии за во 2013 година

Кои се најбараните професии за наредната година, кои од нив ќе бидат најплатени и колку бројот на овие експерти ќе расте во иднина, покажуваат најновите истражувања, кои за американскиот пазар, ги спроведоа „CareerBuilder“ и „Modeling Specialists Intl.“. Според оваа листа…

Пет здрави канцелариски навики

Пет здрави канцелариски навики

Работниот ден поминат во канцеларија не бара премногу физичка активност, но сепак, го исцрпува човековиот организам. Исполнувајќи ги секојдневно работните обврски често забораваме на многу важните услови за работа , кои можат многу да влијаат на нашата продуктивност и квалитетот…

Што по отказот: Како до нова работа

Што по отказот: Како до нова работа

Губењето на работата во текот на рецесијата може озбилно да ја затресе самодовербата, но не треба да ве обесхрабри во потрагата по нова работа. Неколку практични совети можат да ви помогнат полесно да дојдете до вработување, но и на подобар…

Совети од успешните: Фокусирајте се!

Совети од успешните: Фокусирајте се!

Коосновачот на Твитер, Еван Вилијамс, на својата нова блог платформа ја сподели формулата за успех. Четири, во суштина едноставни совети, се клучот на успехот на секое претприемништво.   Направeте тим од фантастични луѓе Кога ќе дојде до тоа, со кој…