Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 728.00 -2.93%    ALK 5,536.88 -0.24%    BESK 11,390.00 1.7%    GRNT 674.40 -2.77%    KMB 2,949.89 -0.35%    OHB 5,041.88 -1.14%    PKB 11,100.00 2.78%    RMDEN11 95.70 0.74%    RMDEN15 94.50 0%    RZUG 7.00 0%    RZUS 103.92 -0.08%    STB 911.87 0.17%    STBP 702.00 -2.92%    STIL 86.80 0.47%    TEL 266.84 -0.06%    TKVS 2,001.00 0%    TNB 10,353.49 1.85%    TPLF 951.00 -6.69%    VITA 9,000.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » КАРИЕРА(Страна 175)

Иритирачки колеги: Како со нив?

Иритирачки колеги: Како со нив?

На кој вид му припаѓаат досадните луѓе од вашето работно место? Ова се најчестите четири видови на луѓе кои се многу досадни, а ги има во секоја канцеларија. Прочитајте ги советите за справување со нив. Конкурентни-оние кои ги крадат вашите…

Младите во светот: понарцисоидни, поегоистични и подепресивни

Младите во светот: понарцисоидни, поегоистични и подепресивни

Новите податоци покажуваат дека младите студенти се претерано уверени во сопстената величина, без оглед на тоа дали постигнале нешто или не. Дури 30 насто се понарцисоидни од своите врсници од 1979 година. Денешните млади се сметаат за најпосебни од која…

Пат до успехот: Замислете ја целта и само напред

Пат до успехот: Замислете ја целта и само напред

Имате брилијантен бизнис план, но не знаете како да го реализирате? За да постигнете деловен успех потребни се следните работи: Замислете ја својата цел Дали можете да замислите вашата идеја да биде реализирана? Секој ден по неколку пати замислувајте ги…

Совети за барање на работа: Стартувајте

Совети за барање на работа: Стартувајте

Седејќи дома и чекајќи кризата да помине, воопшто не е опција, бидејќи тоа, никогаш нема да се случи. Токму затоа многу битно е сите ваши доблести  да ги ставите во петта брзина и конечно да стартувате. Прочитајте неколку корисни совети…

Избегнете ја јануарската депресија на работа

Избегнете ја јануарската депресија на работа

По празниците, вкусната храна и дружењето, речиси никој не сака да се врати на работа, затоа не е ни чудно што јануарската депресија влијае на многу луѓе. Еве неколку совети како да ја прескокнете и да се чувствувате подобро во…

На работа сите лажат: Слушајте го она што НЕ го говорат

На работа сите лажат: Слушајте го она што  НЕ  го говорат

Не само за комуникацијата на работа , туку и во секојдневната комуникација е многу битно да разберете што мисли вашиот соговорник кога за нешто говори. Луѓето многу ретко, искрено и директно го кажуваат она што всушност го мислат. Често имаат…

Седум најчести грешки на младите вработени

Седум најчести грешки на младите вработени

Со вработувањето доаѓаат сигурноста и мирот, но не престанува учењето. Всушност, учењето е на самиот почеток. За да не бидете дел од оние кои прават почетнички грешки од првиот работен ден, порталот „Ehow“ ви претставува седум најчести грешки кои ги…

Пет најдобри шефови во 2012 година

Пет најдобри шефови во 2012 година

Можете ли да си замислите вашиот шеф да ви поклони автомобил или да ви го плати годишниот одмор? Токму вакви, но и слични работи направиле шефовите кои се наоѓаат на топ 5 листата за најдобри шефови .   Хауард Купер…

Дали ја сакате вашата работа?

Дали ја сакате вашата работа?

Некои велат дека најголемата среќа е да ја пронајдете работата која ја сакате. Се разбира, секој ден на работа не може да биде одличен, но чувството дека секој работен ден ви претставува предизвик и тоа позитивен предизвик е навистина ретко.…

Изговор за се: Премногу сум зафатен!

Изговор за се: Премногу сум зафатен!

Никој не го спори фактот дека живееме триста на час и дека во работните денови дури ни гладот и главоболката не можат да не предупредат дека не сме јаделе со часови. Прочитајте го овој мал потсетник и список со дневни…