Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 728.00 -2.93%    ALK 5,536.88 -0.24%    BESK 11,390.00 1.7%    GRNT 674.40 -2.77%    KMB 2,949.89 -0.35%    OHB 5,041.88 -1.14%    PKB 11,100.00 2.78%    RMDEN11 95.70 0.74%    RMDEN15 94.50 0%    RZUG 7.00 0%    RZUS 103.92 -0.08%    STB 911.87 0.17%    STBP 702.00 -2.92%    STIL 86.80 0.47%    TEL 266.84 -0.06%    TKVS 2,001.00 0%    TNB 10,353.49 1.85%    TPLF 951.00 -6.69%    VITA 9,000.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » ИНТЕРВЈУ(Страна 6)

Интервју со Филип Ивановски – Пакомак: Расте свеста за потребата од селективно фрлање на отпадот

Интервју со Филип Ивановски – Пакомак: Расте свеста за потребата од селективно фрлање на отпадот

   1. Неодамна Пакомак спроведе истражување за еколошките навики и нивото на еколошка свест на граѓаните, кое покажа дека дури 31.9 % од Македонците го селектираат отпадот од амбалажа. Значи ли тоа дека полека и кај нас се подига општествената…

Висар Фида: Со неодамнешните економски реформи, Македонија го создаде најатрактивниот пакет во Европа (Интервју)

Висар Фида: Со неодамнешните економски реформи, Македонија го создаде најатрактивниот пакет во Европа  (Интервју)

Во рамките на широката проценка на инвестициската клима во Македонија, не постои сомнеж дека секоја земја има некои клучни фактори кои може да бидат искористени за да се привлечат странските инвеститори. Генерално, како би ја опишале сегашната клима за инвестирање…

Олгица Ѓоргиева: Деловната жена треба многу да внимава на својот изглед

Олгица Ѓоргиева: Деловната жена треба многу да внимава на својот изглед

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО ОЛГИЦА ЃОРГИЕВА   1. Од 2005 година активно сте на македонската модна сцена, може ли да дадете оценка колку модата во Македонија се менуваше оттогаш до денес? Се менуваше, се менува и ќе продолжи да се менува.…

Страница 6 од 6« Прва‹ Претходна456