Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,750.00 -0.67%    BESK 10,071.76 -1.98%    CEVI 1,099.00 -3.93%    GRNT 809.72 -0.03%    KMB 3,356.57 -0.98%    MTUR 4,300.00 2.38%    RMDEN16 94.90 0%    RZLV 51.00 2%    STB 940.49 -0.04%    STBP 601.00 0.17%    STIL 138.00 -0.74%    TEL 295.44 -1.52%    TETE 2,299.47 0.56%    TKVS 3,100.00 -0.32%    TPLF 1,699.87 3.03%    TTK 953.00 0.63%    UNI 2,050.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » ИНТЕРВЈУ(Страна 6)

Интервју со Стевчо Ристески, Директор на Сектор за продажба за деловни корисници во Македонски Телеком

Интервју со Стевчо Ристески, Директор на Сектор за продажба за деловни корисници во Македонски Телеком

Македонија е расадник на креативни и талентирани луѓе и компании Македонските развивачи и иноватори ги пријавуваат своите готови М2М (machine 2 machine) решенија од доменот Интернет на нештата („IoT”) на интернационалниот натпревар Business Wall of Fame кој во Македонија за прв пат…

Интервју со Горан Симјаноски, сопственик на ресторанскиот комплекс Бакал

Интервју со Горан Симјаноски, сопственик на ресторанскиот комплекс Бакал

Создадовме уникатен простор за уживање на вистинските гурмани, и место каде се негува македонската традиција 1.Која беше инспирацијата да отворите ексклузивен ресторан токму во тетовско Брвеница? Инспирацијата е пред се во силните емоции кои ме поврзуваат токму со ова место.…

Среќко Накиќ: Квалитетот значи континуирано инвестирање, иновации и борба за секој потрошувач

Среќко Накиќ: Квалитетот значи континуирано инвестирање, иновации и борба за секој потрошувач

Разговараме со Г. Среќко Накиќ – Потпредседател на стратешките бизнис области, пазари во ЗНД ( Заедница на независни држави) и корпоративно управување со квалитет во Атлантик Група за самитот за стоки за широка потрошувачка, еволуцијата на трендовите во однос на…

Интервју со Јенал Ѓокилдурум, Генерален директор на малопродажба во LC Waikiki

Интервју со Јенал Ѓокилдурум, Генерален директор на малопродажба во LC Waikiki

Денар: Денес во Рамстор се отвори четвртата LC Waikiki продавница. Кажете ни нешто повеќе во врска со новата локација и нејзината содржина? Денес LC Waikiki, турскиот лидер во малопродажба ги отвора вратите на својата четврта продавница која се наоѓа на…

Интервју со Томе Атанасов, Генерален Директор на Југоекспорт Стил

Интервју со Томе Атанасов, Генерален Директор на Југоекспорт Стил

ДЕНАР: Високиот квалитет, модерниот дизајн, удобноста и трајноста се синоними кога станува збор за мебелот на Југоекспорт Стил? Колку време ви требаше за да дојдете до таа перцепција кај луѓето? Југоекспорт е фирма која постои уште од времето на бивша…

Интервју со Зоран Новковиќ – генерален менаџер на Ултра

Интервју со Зоран Новковиќ – генерален менаџер на Ултра

Денар: Компанијата Ултра од Скопје е екслузивен партнер и дистрибутер на фирмата Smart Technologies и нивните Smart Board производи за Македонија. Може ли подетално да ни го опишете производот, што всушност е Smart Board? -SMART Board интерактивната табла работи како…

Интервју со Дарко Спасовски, официјален застапник за брендот White Glo за Македонија и Балканот

Интервју со Дарко Спасовски, официјален застапник за брендот White Glo за Македонија и Балканот

1. Што беше пресудно да донесете одлука да ги пласирате производите White Glo на македонскиот пазар? Еден подолг период на домашниот пазар можеше да се забележи презаситеност и едноличност на понуда на услуги за орална хигиена, очигледна беше потребата од…

Интервју со Даниела Адемоска – Сопственик и генерален директор на Капитол Мол

Интервју со Даниела Адемоска – Сопственик и генерален директор на Капитол Мол

1. Овој декември Капитол Мол го слави својот прв роденден. Како ќе го прославите, и што се планирате да им понудите на потрошувачите? На 12 декември славиме една година од отворањето на трговскиот центар Капитол мол, кој е дел од…

Интервју со Александар, Филип и Владимир, сопственици на „Нутри-Груп“ – производители на првиот чипс од јаболко во Македонија

Интервју со Александар, Филип и Владимир, сопственици на „Нутри-Груп“ – производители на првиот чипс од јаболко во Македонија

1. Нутри –Груп оваа година започна со производство на првиот чипс од јаболка во Македонија. Што беше пресудно да се одлучите да се занимавате со овој бизнис? Македонија е земја во која јаболкото е застапено во изобилство и неговите потенцијали…

Интервју со Илчо Ѓорѓиоски: Работиме напорно за идните фудбалски успеси

Интервју со Илчо Ѓорѓиоски: Работиме напорно за идните фудбалски успеси

Цврсто веруваме во она што го работиме! ФФМ реализира важни проекти во нашиот фудбал, од изградбата на инфраструктура до работа со млади категории, како и во подобрување на севкупните услови за развој на македонскиот фудбал. На овие теми разговараме со…