Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 5,395.26 -0.09%    BESK 10,899.88 0%    GRNT 609.26 -0.05%    KMB 2,997.91 -0.09%    MPT 27,500.00 -4.16%    NOSK 92,250.00 0%    OHB 4,245.00 1.07%    OKTA 2,499.23 4.13%    RMDEN15 95.00 1.06%    RZLV 27.00 8%    RZTK 391.00 -1.01%    RZUS 102.75 3.91%    STB 895.16 2.12%    STIL 91.08 2.41%    TEL 260.00 1.56%    TPLF 1,050.00 0%    TTK 719.31 -0.23%    UNI 1,070.00 2.88%    ZPKO 2,575.00 3%    
Почетна » Вести од категорија » ИНТЕРВЈУ(Страна 3)

Интервју со Катерина Илиевска, Заменик Генерален Менаџер на хотел “Ибис”

Интервју со Катерина Илиевска, Заменик Генерален Менаџер на хотел “Ибис”

Денар: Хотелот „Ибис“ работи повеќе од половина година.Има ли интерес од странските гости и туристи, кои се најчести посетители? Кон крајот на месец фебруари, стартуваше приказната Ибис, како што и беше наречен  хотел “feel good”. Се разбира заслужено, имајќи ги во предвид позитивните…

Интервју со Марио Шерич, експерт од областа на туризмот и основач на МарКон, Хрватска

Интервју со Марио Шерич, експерт од областа на туризмот и основач на МарКон, Хрватска

Денар: Вие сте сопственик и директор на МарКон. Кои се Вашите деловни принципи и политики?  Како е организиран МарКон?  Дали сте Вие вклучен на оперативно ниво во секојдневните активности на компанијата? Откако поминав 8 години работејки во меѓународни консалтинг и…

Интервју со Виолета Ангелковска, Генерален Директор на Хотел Руссија

Интервју со Виолета Ангелковска, Генерален Директор на Хотел Руссија

Денар: Силен развој на спа туризмот во македонија е целта на креаторите на стратегијата за туризам. Како гледате на овој сектор има ли експанзија? ВА: Wellness претставува една хармонична состојба на здравјето на телото, психата и духот. Се состои од…

Интервју со д-р Аспазија Софијанова, директор на Клиниката за детски болести и Шеф на одделението за интензивна нега

Интервју со д-р Аспазија Софијанова, директор на Клиниката за детски болести и Шеф на одделението за интензивна нега

Денар: Д-р Софијанова, добивте донација, нов апарат „бебитерм“, како дел од кампањата Шанса за живот. За што е наменет апаратот и колкаво е значењето? Бебитерм, еден од клучните апарати потребни за интензивното одделение овозможува рамномерно распределување на температурата на бебињата…

Интервју со Билјана Северинова, Заменик директор на бизнис сектор во ПроКредит банка

Интервју со Билјана Северинова, Заменик директор на бизнис сектор во ПроКредит банка

Денар: Како ПроКредит Банка се одлучи за формирање Зони 24/7 ? Од каде потекнува идејата за формирање на овој иновативен концепт? ПроКредит е германска банка, со седиште во Франкфурт, Германија. Важиме за модерна, прогресивна банка која брзо се прилагодува на иновациите…

Интервју со Дарко Дедиќ, претседател на Управен одбор на Винер Лајф

Интервју со Дарко Дедиќ, претседател на Управен одбор на Винер Лајф

Граѓаните добија единствена можност да се животно осигурани и да инвестираат на развиените светски пазари   Денар: Винер Лајф пласираше нов и сосема уникатен производ на македонскиот пазар дефиниран како животно осигурување поврзано со инвестициски фонд. Што точно подразбира овој продукт?…

Интервју со Др Елена Арсова, медицински директор на 101 Hair Clinic

Интервју со Др Елена Арсова, медицински директор на 101 Hair Clinic

Со успешно менаџирање до нови клиенти Денар: Др Елена Арсова како медицински директор на 101 Hair Clinic, во моментов сте на релација Скопје-Белград-Загреб, како е да се менаџираат три метрополи? Секако дека бара многу време, енергија и посветеност. Секоја држава, секој град,…

Интервју со Сеад Кочан, Генерален директор на Трансмет ДОО

Интервју со Сеад Кочан, Генерален директор на Трансмет ДОО

ИНВЕСТИЦИИТЕ ВО ИНФРАСТРУКТУРАТА СЕ И ЌЕ БИДАТ КЛУЧ ЗА ЕКОНОМСКИОТ РАЗВОЈ  “Со изградбата на крупните инфраструктурни проекти се очекува да се зголеми конкурентноста на домашната економија, да се забрза транспортот, да се намалат трошоците, позитивно ќе влијае и на трговската размена,…

Интервју со Алан Шќуриќ-Маркетинг директор, Атлантик Група, Стратешка бизнис област Кафе

Интервју со Алан Шќуриќ-Маркетинг директор, Атлантик Група, Стратешка бизнис област Кафе

Денар: Завршивте факултет во Загреб, а искуства стекнувавте во интернационалните компании Данон и Дукат, а сега Атлантик Група. Со кои вредности на Атлантик Група највеќе се идентификувате? Препознавање и прилагодување на модерните трендови на современиот начин на живот, свеж поглед…

Интервју со Стевчо Ристески, Директор на Сектор за продажба за деловни корисници во Македонски Телеком

Интервју со Стевчо Ристески, Директор на Сектор за продажба за деловни корисници во Македонски Телеком

Македонија е расадник на креативни и талентирани луѓе и компании Македонските развивачи и иноватори ги пријавуваат своите готови М2М (machine 2 machine) решенија од доменот Интернет на нештата („IoT”) на интернационалниот натпревар Business Wall of Fame кој во Македонија за прв пат…