Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 6,736.57 5.38%    BESK 11,970.93 5.66%    FERS 49,501.00 -1.33%    GRNT 792.81 3.17%    KMB 2,803.59 3.17%    MKSD 250.00 23.76%    MPT 29,891.18 1.48%    MTUR 4,000.00 0.25%    OHB 6,025.00 9.55%    OKTA 4,200.00 0%    PPIV 39,000.00 1.57%    RZIT 25.00 0%    RZLV 90.00 5.88%    RZUS 182.99 2.75%    SBT 1,822.00 2.94%    STB 889.92 0.02%    STIL 148.29 0.36%    TEL 250.00 0%    TETE 1,448.47 3.46%    TKVS 2,800.00 5.74%    TNB 12,759.93 6.25%    TPLF 1,737.36 -1.23%    TTK 799.80 0.02%    UNI 2,259.88 1.89%    VROS 14,000.00 514.04%    ZILU 158.00 2.6%    
Почетна » Вести од категорија » ЕКОНОМИЈА » МАКЕДОНИЈА

Македонска владина делегација во официјална посета на БиХ

Македонска владина делегација во официјална посета на БиХ

Македонска владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев денеска ќе престојува во официјална посета на Босна и Херцеговина. Свечениот пречек ќе се одржи на платото пред зградата на заеднички институции на БиХ по што следува средбата на македонската делегацијата на…

Од 30 минути до еден час се чека на Богородица и Дојран

Од 30 минути до еден час се чека на Богородица и Дојран

Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија, на граничниот премин Богородица се чека еден час, додека на граничниот премин Дојран околу 15 до 30 минути. На останатите гранични премини нема подолги задржувања. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор…

Денес продолжува расправата за ребаланс на Буџетот

Денес продолжува расправата за ребаланс на Буџетот

Денес во собраниската Комисија за финансирање и буџет треба да продолжи расправата по ребалансот на Буџетот за 2017 година предложен од Владата. Расправата почна во понеделникот кога министерот за финансии го образложи предложениот ребаланс. Во текот на досегашната расправа пратениците…

Клиниките ќе набавуваат пижами, постелнина, ќебиња, душеци

Клиниките ќе набавуваат пижами, постелнина, ќебиња, душеци

За потребите на јавните здравствени установи – универзитетски клиники, Завод и Ургентен центар – Скопје, на Бирото за јавни набавки објавен е оглас за јавна набавка на пижами, постелнина, ќебиња, душеци, пижами, кломпи. Проценета вредност без ДДВ е 7.800.000 денари…

Бектеши – Ромео: Самитот во Трст е добар исчекор во економското поврзување на земјите од Западен Балкан

Бектеши – Ромео: Самитот во Трст е добар исчекор во економското поврзување на земјите од Западен Балкан

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска се сретна со амбасадорот на Република Италија, Карло Ромео. Министерот Бектеши истакна дека Италија е важен трговски партнер на Република Македонија позиционирајќи се на петтото место во 2016 година на листата со најголеми трговски…

Стартуваше реконструкцијата на улицата „Втора македонска бригада“

Стартуваше реконструкцијата на улицата „Втора македонска бригада“

Денеска започнаа градежните работи за реконструкција на улицата „Втора македонска бригада“ која ги поврзува општините Чаир и Бутел. „Ќе се реконструира  коловозот на оваа улица од  крстосницата со улица „Христијан Тодоровски Карпош“ до кружниот тек на улицата „Лазо Трповски“. Со…

Просечната месечна нето-плата во мај 2017 изнесува 22.889 денари

Просечната месечна нето-плата во мај 2017 изнесува 22.889 денари

Според податоците на Државниот завод за статистика, просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во мај 2017, изнесува 22 889 денари. Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во мај 2017 година, во однос на мај 2016 година, изнесува 102.5. Ваквото зголемување се…

АД ЕЛЕМ: Немаме скриени и заостанати долгови кон стопанството

АД ЕЛЕМ: Немаме скриени и заостанати долгови кон стопанството

“АД ЕЛЕМ нема скриени, ниту заостанати долгови  кон стопанството, односно кон економските субјекти со кои има воспоставено деловни односи”, реагира компанијата во врска со податоците за финансиските обврски на државните субјекти кон стопанството презентирани на вчерашната прес-конференција на Министерството за…

Со колекторот во Охрид ќе управува Владата

Со колекторот во Охрид ќе управува Владата

Премиерот Зоран Заев вчера доцна попладне имал одделни повеќечасовни средби со в.д. градоначалникот на Општина Струга, Мустафа Забзуни и со градоначалникот на Општина Охрид, Никола Бакрачески, во придружба на нивните најблиски соработници. На средбите, на кои присуствувал и министерот за…

Изменет режим на сообраќајот на патниот правец Неготино-Демир Капија

Изменет режим на сообраќајот на патниот правец Неготино-Демир Капија

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. На патниот правец Неготино – Демир…

Страница 1 од 863123Следна ›Последна »