Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,301.12 -0.29%    FERS 59,000.00 5.34%    KMB 2,698.87 0.16%    MPT 27,000.00 0%    REPL 54,101.00 -0.06%    TPLF 1,530.00 0.22%    TTK 800.12 0.02%    
Почетна » Вести од категорија » ДИЕТИ(Страна 2)

Диета со дињи и лубеници

Диета со дињи и лубеници

Лубеницата и дињата не само што се вкусни, туку се и нискокалорични, а содржат и состојки, кои го поттикнуваат слабеењето. Со оваа диета за 2 дена може да загубите 2 килограми, а доколку ја повторите уште два дена, за вкупно…

Диетата на НАСА

Диетата на НАСА

Оваа диета е составена во 70-те години и била наменета за астронаутите на НАСА. Целта е драстично да се намали телесната тежина и тоа 5-7 килограми за 12 дена. Исхраната во оваа диета е неизбалансирана и затоа не се препорачува…

Супер диета: Намалете 5 килограми за 10 дена

Супер диета: Намалете 5 килограми за 10 дена

Ако ви е неопходно експресно да изгубите неколку килограми, а сакате здраво да се храните ова е вистинската диета. Килограмите нема да ги вратите, ветуваат оние кои ја создале и таа нема да има лоши ефекти на психо-физичкото здравје. Диетата…

Диета со хељда

Диета со хељда

Хељдата се нарекува храна за гении или, пак, храна за студенти, бидејќи е мошне здрава за мозокот, а го регулира и крвниот притисок. Оваа диета опфаќа консумирање на каша од хељда, која се подготвува на специфичен начин. Се прелева вода…

Избегнувајте ги овие 5 пијалоци затоа што дебелеат

Избегнувајте ги овие 5 пијалоци затоа што дебелеат

Доколку сакате да ослабите, освен на храната, треба да внимавате и на пијалоците. Како на пример на овие пијалоци… 1. Чоколадно млеко Чоколадното млеко има околу 150 калории по чаша, што е нешто помалку од 10 проценти од дневно потребниот…

За побрзо да ослабите треба да знаете во кој период од денот треба да јадете

За побрзо да ослабите треба да знаете во кој период од денот треба да јадете

Компанијата „Forza Supplements“ ги анализираше податоците од лицата кои драстично ослабеле со цел да истражи во кој период од денот треба да појадувате, кога треба да ручате и вечерате доколку сакате брзо и ефикасно да ослабите… Компанијата, која ги анализираше…

7 кг помалку за 7 дена со помош на диета со кафе

7 кг помалку за 7 дена со помош на диета со кафе

Со оваа кратка 7-дневна диета можете да стопите седум килограми, запазувајќи го ефикасниот режим со кафе. Условот е секој ден да пиете по 2-3 шољи кафе. Кафето е најароматичниот и еден од најпопуларните пијалоци во светот. Освен тоа, кафето има…

15-дневна диета со која можете да загубите 7 килограми

15-дневна диета со која можете да загубите 7 килограми

Диетата трае 15 дена (три циклуси по 5 дена), а просечната загуба на тежината по завршувањето на диетата е околу седум килограми. За време на диетата не е дозволено внесување на алкохолни пијлоци, намирниците мора да се земаат по пропишаниот…

Диета со која за две недели ќе намалите 9 килограми

Диета со која за две недели ќе намалите 9 килограми

Називот на диетата ви кажува се: за две недели можете да изгубите девет килограми (зависно од тежината која ја поседувате, колку повеќе вишок килограми имате, повеќе ќе ослабите). Диетата е предвидена за комплетно здрави лица, спаѓа во брзите диети и…

Лесна диета со зелен чај за намалување на 4 килограми

Лесна диета со зелен чај за намалување на 4 килограми

За да бидете во топ форма и да се чувствувате добро ви предложуваме диета со која ќе намалите 3-4 килограми за само една недела. Не е задолжително редоследот на деновите да биде ист како примерот. Важно е да не се…