Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Почетна » Вести од категорија » ДИЕТИ(Страна 2)

7 кг помалку за 7 дена со помош на диета со кафе

7 кг помалку за 7 дена со помош на диета со кафе

Со оваа кратка 7-дневна диета можете да стопите седум килограми, запазувајќи го ефикасниот режим со кафе. Условот е секој ден да пиете по 2-3 шољи кафе. Кафето е најароматичниот и еден од најпопуларните пијалоци во светот. Освен тоа, кафето има…

15-дневна диета со која можете да загубите 7 килограми

15-дневна диета со која можете да загубите 7 килограми

Диетата трае 15 дена (три циклуси по 5 дена), а просечната загуба на тежината по завршувањето на диетата е околу седум килограми. За време на диетата не е дозволено внесување на алкохолни пијлоци, намирниците мора да се земаат по пропишаниот…

Диета со која за две недели ќе намалите 9 килограми

Диета со која за две недели ќе намалите 9 килограми

Називот на диетата ви кажува се: за две недели можете да изгубите девет килограми (зависно од тежината која ја поседувате, колку повеќе вишок килограми имате, повеќе ќе ослабите). Диетата е предвидена за комплетно здрави лица, спаѓа во брзите диети и…

Лесна диета со зелен чај за намалување на 4 килограми

Лесна диета со зелен чај за намалување на 4 килограми

За да бидете во топ форма и да се чувствувате добро ви предложуваме диета со која ќе намалите 3-4 килограми за само една недела. Не е задолжително редоследот на деновите да биде ист како примерот. Важно е да не се…

Најдобра диета за намалување на салото од стомакот

Најдобра диета за намалување на салото од стомакот

Факт е дека не е можно да се изгуби вишокот на сало од стомакот без намалување на вкупните телесни масти. Обемните истражувања покажаа дека она што е најдобро за брзо намалување на салото од стомакот е комбинација на урамнотежена исхрана и специфични…

5-дневна овошна летна диета

5-дневна овошна летна диета

Во летото значително ја намалуваме употребата на тешките намирници. За да ни е некако полесно на желудникот, најдобро е да го нагласуваме овошјето и зеленчукот нормално. Погледнете ја оваа 5-дневна диета со овошје. Овошните диети се најпосакувани за летото, бидејќи му…

Двопек диета – за сите љубители на лебот

Двопек диета – за сите љубители на лебот

Двопек диетата се спроведува со големо количесто на природно цеден сок и чај преку целиот ден. По петиот ден правите пауза два дена, а во меѓувреме не претерувате со јадење. Пo двата дена пауза повторно зпочнувате со диетата и така…

Диета со краставици и домати

Диета со краставици и домати

Со диетата со краставици и домати може лесно да ослабите, а се што е потребно да дојдете до формата која ја посакувате е да го почитувате режимот на исхрана. Времетраењето на оваа диета е еден месец, со одмор за време…

Диета погодна за љубителите на риба

Диета погодна за љубителите на риба

Рибата е богата со протеини, таа е нискокалорична и лесно сварлива храна. Бескрајно корисно и здрава е во секое време од годината. Оваа диета е лесна и корисна, а особено ќе им одговара на љубителите на риба. Диетата се држи…

9-дневна диета со која можете да намалите до 5 кг

9-дневна диета со која можете да намалите до 5 кг

Имате вишок килограми и потребна ви е помош за да ги намалите? Погледнете ја следнава диета… Оваа 9-дневна диета е составена од три периоди од по три дена, а во овие 9 дена можете да намалите 5 килограми. Правилата на…