Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,750.00 -0.67%    BESK 10,071.76 -1.98%    CEVI 1,099.00 -3.93%    GRNT 809.72 -0.03%    KMB 3,356.57 -0.98%    MTUR 4,300.00 2.38%    RMDEN16 94.90 0%    RZLV 51.00 2%    STB 940.49 -0.04%    STBP 601.00 0.17%    STIL 138.00 -0.74%    TEL 295.44 -1.52%    TETE 2,299.47 0.56%    TKVS 3,100.00 -0.32%    TPLF 1,699.87 3.03%    TTK 953.00 0.63%    UNI 2,050.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » ДИЕТИ(Страна 17)

Хормонска диета

Хормонска диета

Оваа диета спаѓа во групата на диети кои не само што помагаат во губење на килограми туку и позитивно влијаат на здравствената состојба на целиот организам. Хормонската диета ја направил Мајкл Азис, кој 8 години се занимавал со научно истражувачка дејност пред…

Паметна диета: Вака сигурно ќе ги намалите килограмите

Паметна диета: Вака сигурно ќе ги намалите килограмите

Оваа диета се базира на препораките на нутриционистите и докторите дека секое слабеење поголемо од десет проценти од телесната тежина не е здраво. На секој килограм телесна маса можете да внесете 25 калории. Со помош на оваа диета, за три…

Диета со интегрални житарки

Диета со интегрални житарки

Најновите истражувања извршени во САД а објавени во Списанијето за исхрана (Journal of Nutrition) го потврдуваат фактот познат од порано: конзумирањето на интегрални житарки не само што ја подобрува (односно ја намалува) вашата половина туку и значително го подобрува здравјето…

Диета против стареење

Диета против стареење

Ако сакате да го забавите процесот на стареење и да си го продолжите животниот век, тогаш ова е вистинската диета за вас. Во основата на оваа диета против стареење, постои список на производи чие внесување најмногу го забавува процесот на…

Диета со јаболки

Диета со јаболки

…или 3 јаболки диета Диетниот план 3 јаболки на ден го осмислила американската нутриционистка Теми Флин. Имено, таа приметила дека нејзините клиенти кои пред оброкот ќе изедат едно јаболко,губат од тежината без да ги менуваат навиките во исхраната. Понатака следувале…

ДИЕТА: Месечева диета– дури и до 3 кг дневно!

ДИЕТА: Месечева диета– дури и до 3 кг дневно!

„Месечевата диета“ е добро позната метода за која се вели дека врши детоксикација на организмот и го потикнува телото на губење на тежината – дури и до 3 кг дневно! Принципи Оваа диета се состои од пост во траење од 24…

Знаци кои покажуваат дека диетата која ја спроведувате не е за вас

Знаци кои покажуваат дека диетата која ја спроведувате не е за вас

Интернет сајтовите се преполни со диети кои ветуваат дека со нивна помош ќе намалите 6-7 килограми неделно, многу од тие диети не одговараат за секое тело. Експертите предупредуваат дека не треба толку лесно да се започне со диета за брзо…

Диета со црн патлиџан

Диета со црн патлиџан

За диетата со црн патлиџан се зборува дека е една од највкусните и најлесните моно-диети задржење. Трае 14 дена и тоа е оптимално време за постигнување најдобри резултати (по овој период доаѓа до застој во губењето на килограми). Е сега,…

Диета со јајца

Диета со јајца

Диетата со јајца станала многу популарна кога неколку славни личности со помош на оваа диета успеале да изгубат многу килограми. Има тврдења дека поединци губеле и по 30 килограми за три месеци, а глумецот Адриан Броди изгубил 15 килограми подготвувајќи…

ДИЕТА: Тридневна диета – како брзо да се ослободите од 3 – 4 кг

ДИЕТА: Тридневна диета – како брзо да се ослободите од 3 – 4 кг

Ослабнете, исчистете го телото и вратете се во форма за три дена! Слабеењето е најуспешно доколку се одвива постепено и без премногу ограничувања. Меѓутоа, постојат прилики кога сте принудени за кратко време да ослабнете и тогаш не е момент за…