Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 6,736.57 5.38%    BESK 11,970.93 5.66%    FERS 49,501.00 -1.33%    GRNT 792.81 3.17%    KMB 2,803.59 3.17%    MKSD 250.00 23.76%    MPT 29,891.18 1.48%    MTUR 4,000.00 0.25%    OHB 6,025.00 9.55%    OKTA 4,200.00 0%    PPIV 39,000.00 1.57%    RZIT 25.00 0%    RZLV 90.00 5.88%    RZUS 182.99 2.75%    SBT 1,822.00 2.94%    STB 889.92 0.02%    STIL 148.29 0.36%    TEL 250.00 0%    TETE 1,448.47 3.46%    TKVS 2,800.00 5.74%    TNB 12,759.93 6.25%    TPLF 1,737.36 -1.23%    TTK 799.80 0.02%    UNI 2,259.88 1.89%    VROS 14,000.00 514.04%    ZILU 158.00 2.6%    
Почетна » Вести од категорија » ДИЕТИ

Избегнувајте ги овие 5 пијалоци затоа што дебелеат

Избегнувајте ги овие 5 пијалоци затоа што дебелеат

Доколку сакате да ослабите, освен на храната, треба да внимавате и на пијалоците. Како на пример на овие пијалоци… 1. Чоколадно млеко Чоколадното млеко има околу 150 калории по чаша, што е нешто помалку од 10 проценти од дневно потребниот…

За побрзо да ослабите треба да знаете во кој период од денот треба да јадете

За побрзо да ослабите треба да знаете во кој период од денот треба да јадете

Компанијата „Forza Supplements“ ги анализираше податоците од лицата кои драстично ослабеле со цел да истражи во кој период од денот треба да појадувате, кога треба да ручате и вечерате доколку сакате брзо и ефикасно да ослабите… Компанијата, која ги анализираше…

7 кг помалку за 7 дена со помош на диета со кафе

7 кг помалку за 7 дена со помош на диета со кафе

Со оваа кратка 7-дневна диета можете да стопите седум килограми, запазувајќи го ефикасниот режим со кафе. Условот е секој ден да пиете по 2-3 шољи кафе. Кафето е најароматичниот и еден од најпопуларните пијалоци во светот. Освен тоа, кафето има…

15-дневна диета со која можете да загубите 7 килограми

15-дневна диета со која можете да загубите 7 килограми

Диетата трае 15 дена (три циклуси по 5 дена), а просечната загуба на тежината по завршувањето на диетата е околу седум килограми. За време на диетата не е дозволено внесување на алкохолни пијлоци, намирниците мора да се земаат по пропишаниот…

Диета со која за две недели ќе намалите 9 килограми

Диета со која за две недели ќе намалите 9 килограми

Називот на диетата ви кажува се: за две недели можете да изгубите девет килограми (зависно од тежината која ја поседувате, колку повеќе вишок килограми имате, повеќе ќе ослабите). Диетата е предвидена за комплетно здрави лица, спаѓа во брзите диети и…

Лесна диета со зелен чај за намалување на 4 килограми

Лесна диета со зелен чај за намалување на 4 килограми

За да бидете во топ форма и да се чувствувате добро ви предложуваме диета со која ќе намалите 3-4 килограми за само една недела. Не е задолжително редоследот на деновите да биде ист како примерот. Важно е да не се…

Најдобра диета за намалување на салото од стомакот

Најдобра диета за намалување на салото од стомакот

Факт е дека не е можно да се изгуби вишокот на сало од стомакот без намалување на вкупните телесни масти. Обемните истражувања покажаа дека она што е најдобро за брзо намалување на салото од стомакот е комбинација на урамнотежена исхрана и специфични…

5-дневна овошна летна диета

5-дневна овошна летна диета

Во летото значително ја намалуваме употребата на тешките намирници. За да ни е некако полесно на желудникот, најдобро е да го нагласуваме овошјето и зеленчукот нормално. Погледнете ја оваа 5-дневна диета со овошје. Овошните диети се најпосакувани за летото, бидејќи му…

Двопек диета – за сите љубители на лебот

Двопек диета – за сите љубители на лебот

Двопек диетата се спроведува со големо количесто на природно цеден сок и чај преку целиот ден. По петиот ден правите пауза два дена, а во меѓувреме не претерувате со јадење. Пo двата дена пауза повторно зпочнувате со диетата и така…

Диета со краставици и домати

Диета со краставици и домати

Со диетата со краставици и домати може лесно да ослабите, а се што е потребно да дојдете до формата која ја посакувате е да го почитувате режимот на исхрана. Времетраењето на оваа диета е еден месец, со одмор за време…

Страница 1 од 19123Следна ›Последна »