Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,801.99 -1.64%    BESK 10,275.00 -3%    GRNT 810.00 -0.06%    KMB 3,389.73 -0.22%    MERM 800.00 -20%    MPT 29,500.63 0%    OKTA 3,620.00 0.56%    RMDEN16 94.90 0.11%    RZUS 139.00 3.73%    SBT 2,041.00 -2.86%    STB 940.85 0.03%    STIL 139.03 -4.1%    TETE 2,286.67 2.27%    TKVS 3,110.00 2.98%    TNB 13,581.59 -0.42%    TPLF 1,649.90 1.35%    TTK 947.00 -2.97%    UNI 2,050.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » АВТОБИЗ(Страна 413)

„Сеат леон“ автомобил на годината во Македонија за 2013

„Сеат леон“ автомобил на годината во Македонија за 2013

„Сеат Леон“ е избран за автомобил во 2013 година во Македонија. Во конкуренција на осум финалисти, „Сеат Леон“ ја освои тутулата со четири гласа од жири комисијата, додека другите двајца членови гласаа за „Пежо 301“. Признанието „SUV на годината во Македонија“ го понесе „Митцубиши Аутлендер“,…

Преку 80.000 нарачки за новиот Opel Mokka

Преку 80.000 нарачки за новиот Opel Mokka

Германскиот производител на автомобили, „Opel“, примил повеќе од 80.000 нарачки ширум Европа, за новиот модел „Mokka“, соопштија денес од компанијата. Вршителот на должност, потпретседател за продажба, маркетинг и постпродажба во „Opel“, Данкан Алдред, изјави дека „со оваа динамика на нарачки,…

Нов Crossover на Suzuki премиерно во Женева

Нов Crossover на Suzuki премиерно во Женева

На интернет се појавија први фотографии од производство на верзијата на „S-Cross“ кој „Suzuki“ го претстави лани во Париз. Тоа може да значи дека обновениот „SX4“ кој го видовме нема да се појави во Европа, туку е резервиран конкретно за…

Хонда гради нова фабрика во Тајланд

Хонда гради нова фабрика во Тајланд

Јапонскиот производител на автомобили Хонда, објави дека ќе потроши околу 644 милиони долари за изградбата на нова и проширувањето на постоечката фабрика во Тајланд. Во соопштението на компанијата се наведува дека ќе изградат нова фабрика во покраината Прачинбуру, околу 120…

Уште посмел: Citroen DS3 кабриолет

Уште посмел: Citroen DS3 кабриолет

Автомобилот „DS3“ кој е претставен скоро пред три години, се покажа како голем успех на „Citroen“. Од „Citroen“ пристигнува уште една кабриолет верзија на мал автомобил, со смел дизајн и уште повеќе опции за персонализација. Кабриолетот е единствен со пет…

Volvo оствари добивка од 793 милиони круни

Volvo оствари добивка од 793 милиони круни

Шведскиот производител на камиони „Volvo“, објави дека неговиот приход за четвртиот квартал е намален за 17 проценти, поради намалената побрувачка на клучните пазари. Нето добивката во последнитe три месеци од 2012 година изнесуваше 793 милиони шведски круни, односно 125 милиони…

Fiat против Dacia

Fiat против Dacia

Италјанскиот произведувач на автомобили „Fiat“, размислува за лансирање на евтин автомобилски бренд со кој ќе се спротистави на романската „Dacia“, која е во сопственост на „Reno“. Дирекцијата на компанијата со седиште во Торино, посочи дека во случај на одобрување на…

Тојота за четири пати ја зголеми добивката

Тојота за четири пати ја зголеми добивката

Јапонскиот автомобилски гигант Тојота извести дека нето добивката за девет месеци заклучно со декември е зголемена за четири пати. Овие резултати на водечкиот светски производител на возила, се поддржани од продажбата во Европа, САД и Азија, како и од слабеењето…

Пристигнува најбрзото Ламборџини

Пристигнува најбрзото Ламборџини

Ламборџини најави специјално издание по повод 50 години од постоењето на компанијата. Специјалното издание на Ламборџини ќе биде претставено на 5 март на Саемот за автомобили во Женева. Главниот дизајнер на Ламбурџини, Филипо Прини, изјави дека новиот автомобил ќе биде…

Нисан и Усеин Болт влегуваат во Гинисовата книга на рекорди

Нисан и Усеин Болт влегуваат во Гинисовата книга на рекорди

Усаин Болт, најбрзиот човек на планетата и олимпискиот шампион во спринтерските дисциплини, е лицето кое се наоѓа на билбордот од рекламната кампања на Нисан. Сликата од Болт во двојна големина се наоѓа на меѓународниот аеродром во Дубаи. Димензиите на овој…