Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,350.00 1.64%    GRNT 783.48 -3.09%    KJUBI 1,400.00 0%    KMB 2,664.47 -1.21%    MPT 26,344.44 0.14%    MTUR 4,250.00 0.62%    OKTA 2,750.00 8.7%    TEL 271.93 -0.03%    TETE 1,800.00 -7.12%    TNB 13,472.07 -0.21%    TPLF 1,583.40 -1.36%    TRPS 1,500.00 0%    TTK 810.00 0.78%    
Почетна » Вести од категорија » АВТОБИЗ(Страна 389)

Jaguar ја засилува својата гама

Jaguar ја засилува својата гама

„Jaguar“ ја засилува својата линија на возила со високи перформанси, а веќе за саемот во Њујорк е подготвен новиот модел „XKRS GT“ Овој модел е развиен од страна на „ETO“ одделението во компанијата и го карактеризира агресивен екстериер со преден…

Weber со нов суперавтомобил

Weber со нов суперавтомобил

Веќе следниот месец љубителите на брзите автомобили може да очекуваат нов суперавтомобил. Станува збор за концептот на компанијата „Weber“ кој е наречен „FasterOne“. Возилото е дизајнирано заедно со „BMW“ и „Sauber F1“. Овој концепт го придвижува 5.6 литарски V10 мотор…

Venator наскоро и во сериско производство

Venator наскоро и во сериско производство

Новиот мал „Spyker V6 Venator“ би требало место на пазарот да си избори во конкуренција на автомобилите како што е „Porsche 911“. Спортскиот модел има каросерија која во целост е изградена од карбонски влакна и има алуминиумска платформа што и…

Неизвесна иднината на Сеат

Неизвесна иднината на Сеат

Шефот на Сеат, Џејмс Муир, изјави дека судбината на овој производител на автомобили ќе зависи од продажбата во 2013-та година. Според неговите зборови иднината на брендот ќе биде осигурана само ако продажбата двојно се зголеми во однос на 2012-та година.…

Предпремиера на Buick LaCrosse

Предпремиера на Buick LaCrosse

„Buick“ го претстави „2014 LaCrosse“ пред дебито на овој модел на авто-саемот во Њујорк. Опишан е како „ориентир за луксузните седан модели“ кој има нови браници, ревидирана решетка со LED светла. Промените се помалку забележливи на задниот дел од возилото.…

Новиот Shelby со неверојатни 1200кс

Новиот Shelby со неверојатни 1200кс

Mоделот „Shelby GT500“ со своите 662 КС не беше доволно моќен за „Ford“ и за самиот „Shelby“, па поради тоа тие одлучија на сите љубители на автомобили и на брзото возење да им изработат уште помоќен модел. Новиот „Shelby Mustang…

Дали ова е иднината на гумите

Дали ова е иднината на гумите

Се чини дека напредокот во автомобилската индустрија бара некои радикални решенија, ако може да му се верува на Пирели не очекуваат промени во изгледот и големината на гумите. Како што наведуваат од познатата компанија, се построгите прописи на Европската унија…

Мекларен го подготвува П13

Мекларен го подготвува П13

Британскиот производител на автомобили, Мекларен моментално работи на нов автомобил кој ќе ја има ознаката П13 и со овој модел е предвидено да се прошири производната понуда. Според информациите П13 ќе биде двосед, а неговиот изглед ќе биде сличен на…

Алфа Ромео најавува нов модел

Алфа Ромео најавува нов модел

Алфа Ромео најверојатно работи на модел кој ќе биде конкурент на Серијата 5 на БМВ и на Е-класата на Мерцедес, а се очекува автомобилот да се појави на пазарот во 2015-та година. Италијанскиот модел  ќе користи сегменти од платформата на…

Мекларен објави загуба

Мекларен објави загуба

Компанијата Мекларен актуелната финансиска година ја заврши со загуба, но тие очекуваат дека следната ќе биде профитабилна. Мекларен во 2012-та година, која завршува на 31-ви март, ќе забележат загуба од 10 до 12 милиони фунти. Директорот на фирмата, Мајк Флуит го…