Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,750.00 -0.67%    BESK 10,071.76 -1.98%    CEVI 1,099.00 -3.93%    GRNT 809.72 -0.03%    KMB 3,356.57 -0.98%    MTUR 4,300.00 2.38%    RMDEN16 94.90 0%    RZLV 51.00 2%    STB 940.49 -0.04%    STBP 601.00 0.17%    STIL 138.00 -0.74%    TEL 295.44 -1.52%    TETE 2,299.47 0.56%    TKVS 3,100.00 -0.32%    TPLF 1,699.87 3.03%    TTK 953.00 0.63%    UNI 2,050.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » АВТОБИЗ(Страна 3)

BMW X7 го прескокнува Париз, пристигнува во ЛА (фото+видео)

BMW X7 го прескокнува Париз, пристигнува во ЛА (фото+видео)

Во „BMW“ овие денови е премногу „живо“. Во продажните салони пристигнуваат нови и редизајнирани модели, како што се „X2“, „M5“, „i8 Roadster“, како и „BMW Seriеѕ 2 Active Tourer“. Во продолжение годината ќе донесе уште поголеми возбудувања за љубителите на…

Нов лидер меѓу најпродаваните кросовери во светот

Нов лидер меѓу најпродаваните кросовери во светот

Најпродаваниот „SUV“ модел (кросовери и „SUV“) во светот за 2017-та година е „Toyota RAV4“ со резултат од 800.676 продадени единици. Ова е зголемување од 10,1% во споредба со претходната година. Второто место е претходниот лидер во оваа ранг-листа на „Honda…

По новата A Сlasѕ уште 7 компактни Mercedes возила

По новата A Сlasѕ уште 7 компактни Mercedes возила

На почетокот на февруари „Mercedes“ ја претстави новата генерација на хечбекот „A Сlasѕ“, a по него ќе следат барем уште 7 модели кои припаѓат на сегментот компактни возила, пишува „CarAdvice“. Тоа во разговор со новинарите на презентацијата на „A Сlasѕ“…

Топ 10 најпродавани автомобили од деловна класа во светот

Топ 10 најпродавани автомобили од деловна класа во светот

Интернет-изданието „Focus2Move“ направи рејтинг според кој може да се види кој производител продаде најмногу автомобили од бизнис-класата за 2017-та година. Минатата година на светските пазари се продадени 3 милиони такви автомобили, што е за 7,6% повеќе од 2106-та година. Најуспешен…

Суперавтомобил кој веќе не може да се купи (фото+видео)

Суперавтомобил кој веќе не може да се купи (фото+видео)

Компанијата „McLaren“ објави информации за новиот хиперавтомобил „Senna“ кој го претстави на крајот на 2017-та година и ќе бидат произведени 500 примероци, а тие ќе се составуваат рачно и за секој од нив ќе бидат потребни 300 часа. Купето, сепак,…

Претставена е најекстремната верзија на Ford Ranger (фото+видео)

Претставена е најекстремната верзија на Ford Ranger (фото+видео)

Фотографии и информации за најекстремната верзија на новата генерација на „Ford Ranger“ се појавија на интернет. Модификацијата ќе го добие додаток на „Raptor“ на своето име и ќе биде опремен со 2.0-литарски турбо дизел мотор. Од стандардната верзија, „Raptor“ се…

Jaguar ја оживува легендата за D-Type

Jaguar ја оживува легендата за D-Type

Компанијата „Jaguar“ објави дека ќе започне ново производство на еден од најголемите симболи во нејзината историја – тркачкиот „D-Type“, кој три пати триумфираше на „24 часа Ле Ман“ (1955-1957 година). Во 1955-та година британската марка планирала да направи 100 примероци…

Што е ново? Škoda Fabia зa 2018-та (редизајн)

Што е ново? Škoda Fabia зa 2018-та (редизајн)

„Škoda“ ги објави првите фотографии и технички детали од редизајнираната „Fabiа“ пред светската премиера на овој модел закажана за автосаемот во Женева. Четири години по лансирањето на третата генерација на „Fabiа“ дојде време за редизајн, кој покрај деталите на надворешноста…

Mazda ја обнови караван верзијата на моделот 6

Mazda ја обнови караван верзијата на моделот 6

Mazda ја објави првата официјална фотографија на oбновената верзија на „Mazda 6“ караван. Премиерата пред публиката ќе се одржи на Саемот за автомобили во Женева во март. По ажурирањето, караванот ќе добие дополнителна опрема и нови материјали во салонот. Во…

Mercedes е најскапиот aвтомобилски бренд

Mercedes е најскапиот aвтомобилски бренд

Британската консултантска компанија „Brand Finance“ ја направи годишната класификација за најскапите брендови во светот. Во неа исто така се вклучени и голем број марки на автомобили. Лидерското место е за „Mercedes-Benz“, кој е оценет на 43,99 милијарди долари и го…