Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 728.00 -2.93%    ALK 5,536.88 -0.24%    BESK 11,390.00 1.7%    GRNT 674.40 -2.77%    KMB 2,949.89 -0.35%    OHB 5,041.88 -1.14%    PKB 11,100.00 2.78%    RMDEN11 95.70 0.74%    RMDEN15 94.50 0%    RZUG 7.00 0%    RZUS 103.92 -0.08%    STB 911.87 0.17%    STBP 702.00 -2.92%    STIL 86.80 0.47%    TEL 266.84 -0.06%    TKVS 2,001.00 0%    TNB 10,353.49 1.85%    TPLF 951.00 -6.69%    VITA 9,000.00 0%    
Почетна » Вести од категорија » АВТОБИЗ(Страна 2)

Самобалансирачкиот мотор на Honda (фото+видео)

Самобалансирачкиот мотор на Honda (фото+видео)

Од „Honda“ ја преставија својата иновативна технологија која го носи името „Moto Riding Assist“. Таа ќе најде примена во моторните возила со две гуми. За разлика од развојот на други компании кои нудат доста тешки жироскопи кои влијаат врз стилот…

Мелез од G и S Сlasѕ: Mercedes-Maybach G650 Landaulet (фото+видео)

Мелез од G и S Сlasѕ: Mercedes-Maybach G650 Landaulet (фото+видео)

„Mercedes“ подготвува соодветно испраќање на својот „G-Class W463“, претставувајќи „Maybach“ верзија на офроуд машина. Ова е четвртиот и несомнено поневообичаен сериски модел на „Mercedes“ кој го носи логото со двете букви „М“. Останатите се „S-Class Sedan“, издолжиот „ Pullman“ и…

Audi го претстави најмоќниот хечбек – RS 3 (фото+видео)

Audi го претстави најмоќниот хечбек – RS 3 (фото+видео)

Компанијата „Audi“ ја претстави обновената верзија на хечбекот „RS 3 Sportback“. Премиерата на најмоќната модификација во историјата на моделот ќе се одржи за време на автосаемот во Женева во март. Како и седанот „RS 3“, така и „надуениот“ хечбек има…

Хибридната Porsche Panamera ќе добие суперсилна верзија

Хибридната Porsche Panamera ќе добие суперсилна верзија

Новата генерација на „Porsche Panamera“ која минатата година беше претставена, а во неа беше вклучена верзијата „E-Hybrid“. Таа има моќен агрегат, развива моќност од 462 КС. Германскиот производител сепак има намера да пушти уште помоќна хибридна модификација која ќе биде…

Без караван верзија на Alfa Romeo Giulia

Без караван верзија на Alfa Romeo Giulia

Новиот модел на „Alfa Romeo“ – „Giulia“ ќе има верзија купе, но не и караван опција. Тоа го потврди шефот на производство на италијанската марка Алфредо Алтавила за списанието „Car“. „Сметавме дека нема потреба од верзијата „Giulia Sportwagon“. Причината е…

Tesla започнува со тест производство на Model 3

Tesla започнува со тест производство на Model 3

Долгоочекуваниот „масовен“ електричен автомобил на „Tesla“ може да се појави на пазарот значително побрзо од очекувањата. Според информација на „Reuters“ производството ќе започне уште овој месец, најверојатно на 20-ти февруари. Пред тоа, компанијата ќе престане со склопување на „Model S“…

Првиот теренец на Maybach е G-класа со мек покрив (фото+видео)

Првиот теренец на Maybach е G-класа со мек покрив (фото+видео)

„Mercedes-Benz“ планира да ја испрати во пензија сегашната генерација на „G-Class“ уште оваа година. Пред тоа да се случи, сепак, Германците ја претставија новата верзија на моделот, кој ќе се продава под брендот „Maybach“. Всушност ваквиот потег се очекуваше во…

Погледнете во фабриката во која се составува возило од 2,4 милиони евра (фото)

Погледнете во фабриката во која се составува возило од 2,4 милиони евра (фото)

Еден од најскапите и технолошки најсовршените спортски автомобили на денешницата – „Bugatti Chiron“, се изработува во погонот Молшејм во Франција. Производството на наследникот на моделот „Veyron“ започна во фабриката на „Bugatti“ која се вработени само 20 работници. Тие имаат задача…

Audi RS Q5 ќе дебитира во Женева

Audi RS Q5 ќе дебитира во Женева

Германскиот производител „Audi“ за време на автосаемот во Женева на почетокот на март ќе ја покаже спортската верзија на кросоверот „Q5“. Ова го објави шефот на единицата „Audi Sport“ – Стефан Винкелман, за изданието „Motoring“. Топ-менаџерот откри дека плановите на…

Концептот C-Aircross го најавува новиот Citroen C3 Picasso (фото+видео)

Концептот C-Aircross го најавува новиот Citroen C3 Picasso (фото+видео)

Понудата на европски „MPV“ модели во сегментот на кросовер/СУВ возила продолжува. Откако „Peugeot“ и „Opel“ некои од своите мини-ванови ги трансформирале во кросовери, слична судбина го очекува и актуелниот „C3 Picasso“. Сериската верзија на новата генерација на моделот „C3 Picasso“…