Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,650.00 0.02%    BESK 9,991.00 -3%    GRNT 824.02 0.32%    KMB 3,152.12 0.17%    MTUR 4,250.00 1.19%    OHB 5,200.00 4%    OKTA 3,111.00 -8.96%    RMDEN16 94.40 0%    RZUS 113.00 9.51%    SLAV 6,100.00 95.89%    STB 960.00 1.65%    STIL 151.56 0.58%    TIKV 153.00 -2.55%    TKVS 3,202.00 1.72%    TNB 13,228.04 0.22%    TTK 951.17 1.04%    UNI 2,000.00 0.03%    ZPKO 2,710.00 4.23%    
Почетна » Вести од категорија » АВТОБИЗ

Ferrari го подготвува својот најмоќен модел со V8 мотор

Ferrari го подготвува својот најмоќен модел со V8 мотор

Компанијата „Ferrari“ подготвува „надуена“ модификација на суперавтомобилот „488 GTB“, која ќе го добие традиционалното име „GTO“ (Gran Turismo Omologata). Моделот ќе стане најмоќниот граѓански автомобил во историјата на брендот, опремен со V8 мотор, соопштува сајтот „FerrariPhotoPage“. Новиот автомобил ќе добие…

Volkswagen ќе инвестира 1,8 милијарди евра во новиот Golf

Volkswagen ќе инвестира 1,8 милијарди евра во новиот Golf

„Volkswagen“ ќе потроши 1,8 милијарди евра за развојот на осмата генерација на својот најпопуларен модел „Golf“. Ова беше откриено од страна на шефот на поделбата за компактни автомобили на брендот Карл Хајнц Хел за време на состанокот со 120 клучни…

Mercedes планира уште SUV модели

Mercedes планира уште SUV модели

„Mercedes“ планира да ја збогати својата гама на модели со повеќе „SUV“ возила, бидејќи интересот за овие автомобили не забави, а офанзивата во компактната класа му помогна на брендот да го задржи своето прво место во премиум производителите. Дилерите на…

Новиот предводник на Citroen ќе биде сосема поинаков (фото+видео)

Новиот предводник на Citroen ќе биде сосема поинаков (фото+видео)

Францускиот производител „Citroen“ го потврди излегувањето на новиот предводник, кој ќе стане наследник на моделите „C5“ и „C6“. Моделот ќе биде „целосно различен од сето прикажано досега“ и ќе се појави во 2019-та или 2020-та година, соопштува „Autocar“. „Без разлика…

Следната година пристигнува најмоќниот Mustang во историјата (видео)

Следната година пристигнува најмоќниот Mustang во историјата (видео)

Американскиот гигант „Ford“ го најави за 2019-та година новиот „Mustang Shelby GT500“ со најмоќниот мотор во историјата на компанијата. Иако од „Ford“ не ги открија деталите, директорот за меѓународни операции Џо Хајнрикс ветува дека возилото ќе може да се вози…

Lexus го претстави концептот LX-1 (фото+видео)

Lexus го претстави концептот LX-1 (фото+видео)

Компанијата „Lexus“ на саемот за автомобили во Детроит го претстави концептот „Lexus LF-1“ со кој го најавува новиот главен модел. „LF-1“ би требало да се најде во врвот на понудата над моменталниот модел „LX“, a како главен ривал на идниот…

Kia ќе лансира огромен кросовер (фото+видео)

Kia ќе лансира огромен кросовер (фото+видео)

Компанијата „Kia“ го подготвува излегувањето на пазарот на сериската верзија на 5-метарскиот концепт кросовер „Telluride“, кој дебитираше во 2016=та година, соопшти весникот „Go Auto“, повикувајќи се на главниот дизајнер на корејскиот производител Петер Шрајер. Детали за автомобилот засега не се…

Нова генерација на Mercedes AMG со електрично вбризгување (фото+видео)

Нова генерација на Mercedes AMG со електрично вбризгување (фото+видео)

Еден од акцентите во новиот „Mercedes-Benz CLS-Class“ е несомнено „мекиот“ хибриден погонски систем на автомобилот. Тој се состои од 3,0-литарски 6-цилиндричен со турбо мотор кој е способен за „EQ Boost“ режим на работа. Ова е можно со користење на мал…

Volkswagen го претстави најбрзиот Passat во својата историја (фото)

Volkswagen го претстави најбрзиот Passat во својата историја (фото)

„Volkswagen“ претстави спортска верзија на својот седан „Passat“. Таа го носи името „GT“ и официјално ќе биде прикажана пред публика за време на автосаемот во Детроит. Автомобилот беше идентификуван како „најспортскиот“ и „најбрзиот“ сериски „Passat“ во историјата. Тој добил 20…

Легендата продолжува да живее: Mercedes G Сlasѕ зa 2018-та (фото+видео)

Легендата продолжува да живее: Mercedes G Сlasѕ зa 2018-та (фото+видео)

Една од првите официјални премиери на Саемот во Детроит беше новата генерација на „Mercedes-Benz G-Class“. Теренецот кој стана карактерен модел за германската марка, го следи познатиот стил на компанијата и треба да ја продолжи успешната презентација на своите претходници. Дизајнерските…

Страница 1 од 409123Следна ›Последна »