Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 5,424.00 -0.11%    BESK 9,270.00 3%    CEVI 601.00 19.48%    FUBT 1,200.00 0%    GRNT 544.93 0.54%    KMB 2,810.41 0.34%    MKSD 146.00 -2.67%    MPT 25,033.25 0.13%    MTUR 3,390.00 -0.16%    OHB 3,986.36 0.05%    OKTA 2,224.26 1.56%    PELK 500.00 0%    PKB 7,501.00 4.18%    PPIV 32,040.00 -0.19%    REPL 42,000.00 0%    RMDEN15 92.50 0%    RZIZ 500.00 0%    SBT 1,200.00 0%    SOLN 320.00 3.9%    SPAZ 12,101.00 -3%    STB 691.11 2.69%    STBP 561.00 2.94%    STIL 63.64 -0.27%    TEL 265.00 1.53%    TNB 7,749.60 -0.01%    UNI 789.51 -0.06%    VITA 8,343.00 3%    

Подравка: На македонскиот пазар нема неисправни Ева сардини

Време: 14:16

Датум: септември 20, 2013

Категорија: ЕКОНОМИЈА

Konzerva_sardina_Eva_627

На пазарот во Република Македонија нема производ „Ева сардина со магдонос и лук“ кој е предмет на повлекување од хрватскиот пазар, информира ДТУ Подравка ДООЕЛ.

Оттаму посочуваат дека овој производ досега воопшто не бил увезуван на македонскиот пазар. Производот „Ева сардина со магдонос и лук“ е повлечен од хрватскиот пазар поради проблеми со конзервата.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Британската економија го забави растот, но стапката останува над очекувањата

  Британската економија го забави растот, но стапката останува над очекувањата

  Британската економија расте со побрзо темпо од очекуваното во третиот квартал, а секторот на услуги обезбедува издржливост наспроти негативните последици од „Brexit“, соопштува Bloomberg. Експанзијата…

 • Уште само две недели до Business Confidential!

  Уште само две недели до Business Confidential!

  Уште само две недели до една од најквалитетните бизнис конференции кај нас, со Paolo A. Ruggeri! Не пропуштајте да бидете дел од уникатниот настан кој…

 • Во Белгија постигнат компромис за потпишување на СЕТА со Канада

  Во Белгија постигнат компромис за потпишување на СЕТА со Канада

  Белгискиот премиер Шарл Мишел објави дека е постигнат договор со белгиските региони и јазичните заедници што отвора пат за наскоро да биде потпишан договорот за…

 • Бил Гејтс нема да им го остави богатството на децата

  Бил Гејтс нема да им го остави богатството на децата

  Еден од најбогатите луѓе на светот, Бил Гејтс, нема намера своето богатство да го остави на своите деца. „Моите деца се многу горди на фактот…

 • Општина Центар ја промовираше новата Веб страна „Идеи за Центар“

  Општина Центар ја промовираше новата Веб страна „Идеи за Центар“

  Општина Центар денеска ја промовираше новата интернет страница „Идеи за Центар“, место на кое секој граѓанин може да сподели свои идеи и директно да учествува…

 • Бугарија ќе и плати на Русија 600 милиони евра поради откажувањето на плановите за изградба на нуклеарна електрана

  Бугарија ќе и плати на Русија 600 милиони евра поради откажувањето на плановите за изградба на нуклеарна електрана

  Бугарските власти соопштија дека се согласуваат да и платат на Русија повеќе од 600 милиони евра отштета поради откажувањето на плановите за изградбата на нуклеарна…

 • Анализа: телевизии – МРТ со повеќе вработени од петте приватни национални заедно

  Анализа: телевизии – МРТ со повеќе вработени од петте приватни национални заедно

  МРТ има повеќе вработени од петте приватни национални телевизии заедно, најгледана и натаму е Сител, а најпопуларни вести има Алсат – М. Граѓаните, особено помалку…

 • Одложен самитот ЕУ-Канада, белгиските политичари не се договорија за СЕТА

  Одложен самитот ЕУ-Канада, белгиските политичари не се договорија за СЕТА

  Белгиските политичари не успејаа да се договорат околу планираното потпишување на договорот за слободна трговија помеѓу Европската унија (ЕУ) и Канада, со што закажаниот самит…

 • Должничките пазари покажуваат дека инвеститорите губат доверба во BoE

  Должничките пазари покажуваат дека инвеститорите губат доверба во BoE

  Динамиката кај долгорочните обврзници во фунти сугерира дека инвеститорите губат доверба во способноста на централната банка да биде поддршка на должничките пазари во процесот на…

 • Саем за студии и туризам „Добродојдовте во Франција“ во Скопје

  Саем за студии и туризам „Добродојдовте во Франција“ во Скопје

  Францускиот институт во Скопје, во четврток, во Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски – Скопје“ ќе одржи Саем за студии и туризам „Добродојдовте во…