Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,932.13 -0.83%    CKB 600.00 15.38%    GRNT 810.50 -1.16%    KMB 3,397.19 2.23%    LOZP 2,400.00 14.29%    MPT 29,500.00 0%    MTUR 4,200.00 0.02%    OKTA 3,600.00 -2.7%    RMDEN16 94.80 0%    RZIT 20.00 0%    RZLV 50.00 -5.66%    SLAV 3,600.00 -40.98%    TETE 2,236.02 3.04%    ZPKO 2,812.00 -1.22%    

Ова е најдобрата PlayStation игра на сите времиња (видео)

Време: 16:18

Датум: февруари 14, 2018

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Зa легендардната конзола „PlayStation 1“, која во Јапонија е претставена пред повеќе од две децении, досега се произведени 5.103 игри. Сепак, само една ги освои срцата на играчите.

Според анкетата на „Ranker“, играта „Driver“ е прогласена за најдобра „PlayStation 1“ игра на сите времиња, вклучувајќи го и нејзиното продолжение „Driver 2“.

Гледајќи го нејзниот трејлер, не е тешко да се биде импресиониран од квалитетот на играта, со одглед на времето во кое настанала.

Младите играчи можеби би се смееле со пикселизираните автомобили и ликови, но за луѓето кои пораснаа со оваа технологија, „Driver“ беше фантастично искуство.

Творецот на играта, која во Европа беше претставена на 25-ти јуни 1999-та гдоина, а во Америка пет дена подоцна, е компанијата „GT Interactive Software“.

Играчите се наоѓаат во улоги на бегалец кој вози низ Мајами, Сан Франциско, Лос Анџелес и Њујорк.

Станува збор за „open world“ средина како „Skyrim“, „Grand Theft Autо“ и „Red Dead Redemption“, со тоа што „Driver“ беше првата игра која се појави со овој концепт.

Таа требаше да имитира епски сцени од филмови од шеесетите и седумдесетите години, и им нуди на играчите можност повторно гледање на своите мисии во режимот „Film Director“.

Целата листа изгледа вака:

1. Driver

2. Digimon World 2003

3. Dreams

4. Pop’n Music 2

5. Pop’n Music: Animation Melody

6. 1Xtreme

7. 2Xtreme

8. 3, 2, 1… Smurf! My First Racing Game

9. 3D Baseball

10. 3D Bouncing Ball Puzzle.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Инвеститорите бараат поделеност на акциите на Nintendo

  Инвеститорите бараат поделеност на акциите на Nintendo

  Јапонската технолошка компанија „Nintendo“ се соочува со повици од страна на нејзините инвеститори да направи поделба на акциите и да ја прошири својата база од…

 • Анѓушев: Има добар предлог за транспортерите на „Фени“

  Анѓушев: Има добар предлог за транспортерите на „Фени“

  Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, смета дека транспортерите на „Фени“ и закупецот на комбинатот, швајцарската компанија „Џи Сол“, ќе успеат да најдат заедничко решение…

 • Од светските резерви на злато 78% се сопственост на 20 земји

  Од светските резерви на злато 78% се сопственост на 20 земји

  20 земји имаат 78,23% од светските резерви на злато, а вкупно 33 земји имаат повеќе од 100 тони од овој благороден метал. Последните податоци од…

 • Сопственикот на Милан е пред банкрот?

  Сопственикот на Милан е пред банкрот?

  Банкнотираше сопственикот на Милан Ли Јонгхонг! Оваа вест ја објави еден од најреномираните италијански изданија „Corriere della Sera“. Во веста пишува дека бизнисменот е на…

 • Извозот на Јапонија ја забележа најдолгата експанзија од пред 30 години

  Извозот на Јапонија ја забележа најдолгата експанзија од пред 30 години

  Извозот на Јапонија расте за 14-ти месец по ред, благодарение на сериозното раздвижување кај хибридните автомобили и полупроводниците, соопштува „Ројтерс“. Ова и помага на земјата…

 • Солта помага против инфекциите

  Солта помага против инфекциите

  Солта, озлогласена по своето влијание врз здравјето, помага во борбата против инфекциите, покажа новото истражување, чии резултати се објавени во списанието Cell Metabolism. Внесувањето повеќе…

 • Opel го претстави Combo Life зa 2019-та (фото+видео)

  Opel го претстави Combo Life зa 2019-та (фото+видео)

  Претставен е и вториот од најавените 3 сродни модели на групацијата „PSA“ – „Opel Combo Life“, кој ја дели механичката платформа со „Citroen Berlingo“ зa…

 • Тасманиска вила од соништата (фото)

  Тасманиска вила од соништата (фото)

  Ако некогаш сте сонувале за живот на некоја егзотична дестинација, вилата која денес ви ја претставуваме, се наоѓа во Тасманија и може да биде вашиот…

 • Карпош ќе им помага на младите да изберат кој факултет ќе го запишат

  Карпош ќе им помага на младите да изберат кој факултет ќе го запишат

  Општина Карпош ќе биде една од четирите општини во кои ќе почне да се спроведува проектот за насочување на младите, популарен како Job Shadowing. По…

 • Германски филмови во Кинотека

  Германски филмови во Кинотека

  Љубителите на филмот ќе имаат можност еднаш месечно, во текот на годината да гледаат германски филмови од различни жанрови, во Кинотеката на Македонија во рамки…