Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,932.13 -0.83%    CKB 600.00 15.38%    GRNT 810.50 -1.16%    KMB 3,397.19 2.23%    LOZP 2,400.00 14.29%    MPT 29,500.00 0%    MTUR 4,200.00 0.02%    OKTA 3,600.00 -2.7%    RMDEN16 94.80 0%    RZIT 20.00 0%    RZLV 50.00 -5.66%    SLAV 3,600.00 -40.98%    TETE 2,236.02 3.04%    ZPKO 2,812.00 -1.22%    

Huawei го претстави смартфонот P smart (фото+видео)

Време: 12:38

Датум: февруари 13, 2018

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

„Huawei“ го претстави новиот „Huawei P smart“, паметен телефон со целосно нов „EMUI 8.0“ оперативен систем и фокус на „FullView Display“ дизајн. Екслузивниот „Smart Face Beauty“ алгоритам и останатите функциите ќе ги привлечат, пред се младите корисници.

Речиси сите нови смартфони на пазарот пристигнуваат со цел приказ на екранот, односно со многу тенки, речиси невидливи рамки. Со „Huawei FullView“ екранот, „Huawei P smart“ доаѓа со 5.65-инчен, „FHD+“, 18:9 екран кој покрива повеќе од 80% од предната страна на уредот.

Новата „P“ серија ја карактеризира едноставноста и елеганциајта и рамната и мазна задна површина. Покрај тоа, „P smart“ содржи единствена „Smart“ опција за извршување на повеќе наменски задачи, како што е работата на две апликации во исто време и нуди повеќе можности.

„Huawei P smart“ содржи две задни камери од 13 MP и 2 MP, но и „Smart Face Beauty“ начин на снимање. Благодарејќи на високо прецизните сензори на камерата и пиксели за фазна детекција, 13 MP HD камерата нуди фокусирање во реално време, со што многу прецизно ќе направи било какви кадри.

Ова серија има и развиен „ISP“ процесор „Hisilicon“ со подобрена експресија на бои и намалување на буката, овозможувајќи во било кој момент снимање на одлични фотографии. Со цел да се подобри снимањето на ноќни фотографии, „Huawei P smart“ содржи пет групи на прецизни леќи кои овозможуваат снимање на чисти фотографии и при лошо осветлување.

Новиот уред содржи предна „beauty“ камера од 8 MP која ги содржи потребните начини за снимање на фотографии. Со опцијата за препознавање на лица и портрети, со оваа предна камера може да се снимаат совршени „селфи“ фотографии. Покрај тоа, „P smart“ содржи и опција „селфи“ фотографиите да може да се снимаат и со движење на дланката.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Инвеститорите бараат поделеност на акциите на Nintendo

  Инвеститорите бараат поделеност на акциите на Nintendo

  Јапонската технолошка компанија „Nintendo“ се соочува со повици од страна на нејзините инвеститори да направи поделба на акциите и да ја прошири својата база од…

 • Анѓушев: Има добар предлог за транспортерите на „Фени“

  Анѓушев: Има добар предлог за транспортерите на „Фени“

  Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, смета дека транспортерите на „Фени“ и закупецот на комбинатот, швајцарската компанија „Џи Сол“, ќе успеат да најдат заедничко решение…

 • Од светските резерви на злато 78% се сопственост на 20 земји

  Од светските резерви на злато 78% се сопственост на 20 земји

  20 земји имаат 78,23% од светските резерви на злато, а вкупно 33 земји имаат повеќе од 100 тони од овој благороден метал. Последните податоци од…

 • Сопственикот на Милан е пред банкрот?

  Сопственикот на Милан е пред банкрот?

  Банкнотираше сопственикот на Милан Ли Јонгхонг! Оваа вест ја објави еден од најреномираните италијански изданија „Corriere della Sera“. Во веста пишува дека бизнисменот е на…

 • Извозот на Јапонија ја забележа најдолгата експанзија од пред 30 години

  Извозот на Јапонија ја забележа најдолгата експанзија од пред 30 години

  Извозот на Јапонија расте за 14-ти месец по ред, благодарение на сериозното раздвижување кај хибридните автомобили и полупроводниците, соопштува „Ројтерс“. Ова и помага на земјата…

 • Солта помага против инфекциите

  Солта помага против инфекциите

  Солта, озлогласена по своето влијание врз здравјето, помага во борбата против инфекциите, покажа новото истражување, чии резултати се објавени во списанието Cell Metabolism. Внесувањето повеќе…

 • Opel го претстави Combo Life зa 2019-та (фото+видео)

  Opel го претстави Combo Life зa 2019-та (фото+видео)

  Претставен е и вториот од најавените 3 сродни модели на групацијата „PSA“ – „Opel Combo Life“, кој ја дели механичката платформа со „Citroen Berlingo“ зa…

 • Тасманиска вила од соништата (фото)

  Тасманиска вила од соништата (фото)

  Ако некогаш сте сонувале за живот на некоја егзотична дестинација, вилата која денес ви ја претставуваме, се наоѓа во Тасманија и може да биде вашиот…

 • Карпош ќе им помага на младите да изберат кој факултет ќе го запишат

  Карпош ќе им помага на младите да изберат кој факултет ќе го запишат

  Општина Карпош ќе биде една од четирите општини во кои ќе почне да се спроведува проектот за насочување на младите, популарен како Job Shadowing. По…

 • Германски филмови во Кинотека

  Германски филмови во Кинотека

  Љубителите на филмот ќе имаат можност еднаш месечно, во текот на годината да гледаат германски филмови од различни жанрови, во Кинотеката на Македонија во рамки…