Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,650.00 0.02%    BESK 9,991.00 -3%    GRNT 824.02 0.32%    KMB 3,152.12 0.17%    MTUR 4,250.00 1.19%    OHB 5,200.00 4%    OKTA 3,111.00 -8.96%    RMDEN16 94.40 0%    RZUS 113.00 9.51%    SLAV 6,100.00 95.89%    STB 960.00 1.65%    STIL 151.56 0.58%    TIKV 153.00 -2.55%    TKVS 3,202.00 1.72%    TNB 13,228.04 0.22%    TTK 951.17 1.04%    UNI 2,000.00 0.03%    ZPKO 2,710.00 4.23%    

Префинетиот Imperial Hotel во Виена (фото)

Време: 15:07

Датум: јануари 12, 2018

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Постојат неколку места во светот каде можете да се чувствувате како дел од кралското семејство – „Imperial Hotel“ во Виена е едно од тие места…

Оригинално изграден како резиденција за Принцот од Вуртемберф во 1863 година, а претворен во хотел за Универзалната изложба во 1873 година.

Сега, овој хотел со нетрпение ги чека своите гости кои се љубители на луксузот од целиот свет.

Овој хотел има 76 соби и 62 апартмани, од кои сите се пространи, елегантни и добро опремени, дизајнирани така што зрачат со гламур и луксуз.

Некои од најдобрите ресторани на австриската престолнина се наоѓаат токму во овој хотел. Тука се Cafe Imperial, како и ресторанот OPUS и HalleNsalon каде можете да уживате во префинетата австриска кујна со интернационални примеси.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Незаборавно уживање на островот Ламу (фото)

  Незаборавно уживање на островот Ламу (фото)

  „Red Pepper House“ е место каде што елеганцијата и стилот на колонијалната ера се спојуваат со шармантното наследство на Свахили културата… Сместено е на живописниот…

 • Прекрасниот Oberoi Gurgaon хотел во Индија (фото)

  Прекрасниот Oberoi Gurgaon хотел во Индија (фото)

  Со локација во северна Индија, на 20 милји од Њу Делхи, Гургаон е брзо растечки град, совршен за отворање на луксузен хотел… „Oberoi Gurgaon“ хотелот,…

 • Грандиозна вила во Тел Авив (фото)

  Грандиозна вила во Тел Авив (фото)

  Со локација на западниот брег на Израел, односно во Тел Авив, се наоѓа најексклузивното подрачје на оваа земја, како и реномираниот деловен и технолошки центар……

 • Гламур во Париз – Луксузниот St. James Hotel (фото)

  Гламур во Париз – Луксузниот St. James Hotel (фото)

  „St. James Hotel“ е еден од најубавите хотели во француската престолнина… Овој луксузен хотел е единствен во стил на замок кој се наоѓа во Париз…

 • Фантастичниот имот Doe Run (фото)

  Фантастичниот имот Doe Run (фото)

  Ова е нешто најблиску до домот од соништата за многумина, фантастичниот „Doe Run“ имот, кој го дизајнираше студиото „Nuno RP Cruz“. Овој луксузен имот претставува…

 • Неверојатно луксузен ентериер на Мајорка (фото)

  Неверојатно луксузен ентериер на Мајорка (фото)

  Со локација на прекрасниот остров Мајорка, во западниот дел од Медитеранот, се наоѓа прекрасниот имот наречен Villa Kameleon… Дел од ексклузивното подрачје Сон Вида, имотот…

 • Подгответе се да ја откриете Монголија! (фото)

  Подгответе се да ја откриете Монголија! (фото)

  Верувале или не во Монголија постои рај со пет ѕвезди и наречен е Терељ. Овој луксузен хотел зрачи со својата ексклузивност и софистицираниот дизајн и…

 • Колку чинат луксузни Nike патики украсени со Сваровски кристали (фото)

  Колку чинат луксузни Nike патики украсени со Сваровски кристали (фото)

  Навикнати сме со потписот на Nike да пристигнуваат некои од најмодерните модели на патики, но верувајте ни на зборот – досега ваков модел не сте…

 • Храм на ултимативниот луксуз (фото)

  Храм на ултимативниот луксуз (фото)

  Неверојатната вила, наречена Хималаja во Вал Дизер во Франција е одраз на ултимативниот луксуз… Оваа прекрасна луксузна колиба е опишана на совршен начин: „Замислете се…

 • Гламурозниот Anantara Eastern Mangroves Hotel & Spa (фото)

  Гламурозниот Anantara Eastern Mangroves Hotel & Spa (фото)

  Слично како Дубаи, и Абу Даби брзо се развива во многу ценета и посетена туристичка дестинација… Голем број на ултра луксузни и сјајни хотели се…