Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,650.00 0.02%    BESK 9,991.00 -3%    GRNT 824.02 0.32%    KMB 3,152.12 0.17%    MTUR 4,250.00 1.19%    OHB 5,200.00 4%    OKTA 3,111.00 -8.96%    RMDEN16 94.40 0%    RZUS 113.00 9.51%    SLAV 6,100.00 95.89%    STB 960.00 1.65%    STIL 151.56 0.58%    TIKV 153.00 -2.55%    TKVS 3,202.00 1.72%    TNB 13,228.04 0.22%    TTK 951.17 1.04%    UNI 2,000.00 0.03%    ZPKO 2,710.00 4.23%    

Дневен хороскоп 15.01.2018

Време: 09:00

Датум: јануари 15, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Можете да очекувате големо подобрувањe на полето на финансиите, како и прилика да напредувате ако се занимавате со приватна работа. Ситуацијата во врската е повеќе од добра.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Постои можност да ја подобрите деловната состојба, под услов подобро да ја исконтролирате својата импулсивност. Почнуваат да ве загрижуваат изјавите на партнерот или афективното однесување. Преземете нешто.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Сакате да го промените односот со колегите и соработниците? Време е да ја промените стратегијата. Заљубени сте и среќни. Вашата насмевка го покажува тоа.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Претерувате со својата љубопитност или потреба да се вплеткувате во нечии планови. Потребно е да ја задржите дистанцата. Некоја личност од минатото ќе сака да го обнови контактот со вас. Размислете дали тоа е паметно.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Лесно ќе ги завршите сите деловни обврски кои ќе ги имате денес. Можете да се надевате на опуштена атмосфера. Ви се допаѓа некоја личност која секојдневно ја среќавате. Започнете комуникација со таа личност.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе морате да научите да се изборите со колегите. Поинаку нема да можете да се изборите за своите идеи и планови. Ви недостасува емотивна поддршка од партнерот.

 

Вага (23.09 – 22.10)

На некои соработници ќе им делувате како личност на која не можат да и веруваат, но наскоро тие ќе видат дека згрешиле. Немојте да бидете строги и неправдени кон саканото лице, потребна му е поддршка.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Прифатете ги новите идеи од околината со намера да го проширите вашето знаење. Некоја личност ве набљудува со заљубен поглед, доколку сте слободни обрнете и внимание. Препуштете и се на инспирацијата и уживајте.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ве очекуваат различни проблеми во комуникацијата со деловните партнери. Најдобро е да земете неколку слободни денови со цел да се одморите и да ги избегнете кавгите. Некоја личност е многу слаба на вас, сепак немојте да ја искористувате.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Доколку ви се укаже можност и прилика за напредување, би требало да ја прифатите. Сметате дека сте го пронашле партнерот со кој можете да останете на долги стази. Време е да му го предложите тоа.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Иако сте полни со енергија треба да имате во предвид дека не можете да остварите се што сте зацртале. Потребно е да научите да ги одделите приватниот и деловниот живот, со цел да не си направите проблеми.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Позитивно сте расположени. Обидете се тоа да го пренесете на работа. Нема причина за лажна скромност. Партнерот ќе ве изненади со некои негови потези, позитивно се разбира.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 19.01.2018

  Дневен хороскоп 19.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте секаков вид на ризици во деловните преговори. Премногу сте попустливи кон саканото лице. Партнерот тоа го искористува максимално.  …

 • Дневен хороскоп 17.01.2018

  Дневен хороскоп 17.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток дека некој сака да ви наштети. Но престанете да мислите дека се е така црно. Во љубовта конечно…

 • Дневен хороскоп 16.01.2018

  Дневен хороскоп 16.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нема потреба да ве поведат лажните впечатоци или некој да ве прелаже со погрешната приказна за деловните можности. Доколку трпите…

 • Викенд хороскоп 13-14.01.2018

  Викенд хороскоп 13-14.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои важни работи ќе биде потребно да ги преземете во ваши раце. Поинаку не ќе можете да ги остварите зацртаните…

 • Дневен хороскоп 11.01.2018

  Дневен хороскоп 11.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не можете да влијаете на текот на преговорите. Опуштете се малку. Потребно е да остварите хормоничен дијалог со саканото лице.…

 • Дневен хороскоп 10.01.2018

  Дневен хороскоп 10.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Уште од рано наутро ќе бидете исклучително напнати. Ќе направите некои неромислени потези. Интензивно ќе смислувате начини како да се…

 • Дневен хороскоп 09.01.2018

  Дневен хороскоп 09.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се да ја подобрите комуникацијата со деловното опкружување ако сакате да остварите напредок на овој план. Во љубовта не…

 • Дневен хороскоп 08.01.2018

  Дневен хороскоп 08.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некоја деловна прилика ќе биде пред вас, а вие со сета сила обидете се да ја искористите. Ризикувајте и нема…

 • Викенд хороскоп 06-07.01.2018

  Викенд хороскоп 06-07.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате стабилност на полето за финансии. Ќе бидете задоволни од финансиските средства кои ви се собрале. Во љубовта викендов…

 • Дневен хороскоп 04.01.2018

  Дневен хороскоп 04.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Засега можете да очекувате мала пауза во работата, па посветете му се на одморањето бидејќи нема да имате премногу обврски.…