Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,650.00 0.02%    BESK 9,991.00 -3%    GRNT 824.02 0.32%    KMB 3,152.12 0.17%    MTUR 4,250.00 1.19%    OHB 5,200.00 4%    OKTA 3,111.00 -8.96%    RMDEN16 94.40 0%    RZUS 113.00 9.51%    SLAV 6,100.00 95.89%    STB 960.00 1.65%    STIL 151.56 0.58%    TIKV 153.00 -2.55%    TKVS 3,202.00 1.72%    TNB 13,228.04 0.22%    TTK 951.17 1.04%    UNI 2,000.00 0.03%    ZPKO 2,710.00 4.23%    

Клиперси ја стопираа серијата на шампионот (видео)

Време: 12:02

Датум: јануари 11, 2018

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

ЛА Клиперс во Оукланд забележа победа над Голден Стејт вориорс 125:106 со што ја прекина серијата од пет победи во која се наоѓаа играчите на актуелниот шампион.

По израмнетата игра во првото полувреме Голден Стејт успеа да се одлепи на разлика од девет поени, но во средишницата на третиот период Клиперси ја стигнаа и престигнаа предноста на домаќинот, која само ја зголемија во последниот квартал во кој на Голден Стејт му дозволија да постигне скромни 16 поени.

Лу Вилијамс беше клучниот играч на Клиперси, тој постигна рекордни во кариерата 50 поени (27 во третиот период), на кои придодаде 2 скока и 7 асистенции. Центарот Деандре Џордан забележа двоен ефект од 10 поени и 12 скока, а Тајрон Волас постигна 22 поени.

Голден Стејт го предводеше Кевин Дурент со рекордни сезонава 40 поени, а само уште Заза Пачулија (12 поени), постигна двоцифрен број поени во редовите на актуелниот шампион.

Блескава вечер имаше и Финецот Лаури Марканен, кој го предводеше Чикаго до победата во Њујорк 122:119.

Марканен натпреварот го заврши со 33 поени и 10 скока, со што го поништи трипл-дабл ефектот (16 поени, 10 скока, 10 асистенции) кој на спротивната страна го оствари Џарет Џек.

Резултати:

Шарлот Хорнетс-Далас Маверикс 111:115
Индијана Пејсерс-Мајами Хит 106:114
Вашингтон Визардс-Јута Џез 104:107
Бруклин Нетс-Детроит Пистонс 80:114
Хјустон Рокетс-Портланд Трејлблејзерс 121:112
Мемфис Гризлис-Њу Орлеанс Пеликанс 105:102
Милвоки Бакс-Орландо Меџик 110:103
Минесота Тимбервулвс-Оклахома Тандер 104:88
Денвер Нагетс-Атланта Хокс 97:110

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Драги е подготвен да достави предлог за европски безбедни обврзници

  Драги е подготвен да достави предлог за европски безбедни обврзници

  Проектот за нова класа безбедни финансиски средства наменети за зајакнување на еврозоната, претстои да биде претставен по речиси една година задоцнување, соопшти „Bloomberg“, повикувајќи се…

 • Џеко и Емерсон се поблиску до Челзи

  Џеко и Емерсон се поблиску до Челзи

  Фудбалерите на Рома Един Џеко и Емерсон Палмиери дале согласност да преминат во Челзи и сега сето тоа зависи од преговорите меѓу двата клуба, откри…

 • Дожд кај Стража и Маврово, се препорачува внимателно возење

  Дожд кај Стража и Маврово, се препорачува внимателно возење

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Наместа влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. Слаб дожд врне во…

 • Ferrari го подготвува својот најмоќен модел со V8 мотор

  Ferrari го подготвува својот најмоќен модел со V8 мотор

  Компанијата „Ferrari“ подготвува „надуена“ модификација на суперавтомобилот „488 GTB“, која ќе го добие традиционалното име „GTO“ (Gran Turismo Omologata). Моделот ќе стане најмоќниот граѓански автомобил…

 • Amazon избра 20 градови финалисти за изградба на новото седиште

  Amazon избра 20 градови финалисти за изградба на новото седиште

  Американската технолошка компанија „Amazon“ избрала 20 градови и региони, вклучувајќи еден во Канада, за изградба на втора централа за која се тврди дека ќе генерира…

 • Санчез до крајот на денот на прегледи во Манчестер!

  Санчез до крајот на денот на прегледи во Манчестер!

  Tрансферот на Алексис Санчез во Манчестер Јунајтед е само прашање на време и тоа е јасно. „Дејли Мирор“ како последна информација најавува дека Санчез до…

 • Заврши проектот „Од 20-ти до 20-ти сите во Охрид“

  Заврши проектот „Од 20-ти до 20-ти сите во Охрид“

  Со Трката на келнерите и концертите на Камелеон и Фолтин синоќа завршија активностите предвидени во рамките на првото издание на проектот „Од 20-ти до 20-ти…

 • Instagram сега покажува кога последен пат сте биле активни

  Instagram сега покажува кога последен пат сте биле активни

  Популарната друштвена мрежа „Instagram“ продолжува да ја развива својата секција за размена на пораки, а сега има и нова можност која одамна е приустна на…

 • Меј: Велика Британија сака сеопфатен трговски договор со ЕУ

  Меј: Велика Британија сака сеопфатен трговски договор со ЕУ

  Британската премиерка Тереза Меј изјави дека земјата сака сеопфатен трговски договор со ЕУ, откако ќе ја напушти Унијата. Меј синоќа посочи дека Лондон би можел…

 • Владата на САД остана без пари, американскиот Сенат го отфрли новиот краток буџет

  Владата на САД остана без пари, американскиот Сенат го отфрли новиот краток буџет

  Владата на САД остана без финансирање, откако американскиот Сенат го отфрли новиот краток буџет, кој требаше да обезбеди финансирање на државните институции од 26 јануари…