Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,650.00 0.02%    BESK 9,991.00 -3%    GRNT 824.02 0.32%    KMB 3,152.12 0.17%    MTUR 4,250.00 1.19%    OHB 5,200.00 4%    OKTA 3,111.00 -8.96%    RMDEN16 94.40 0%    RZUS 113.00 9.51%    SLAV 6,100.00 95.89%    STB 960.00 1.65%    STIL 151.56 0.58%    TIKV 153.00 -2.55%    TKVS 3,202.00 1.72%    TNB 13,228.04 0.22%    TTK 951.17 1.04%    UNI 2,000.00 0.03%    ZPKO 2,710.00 4.23%    

Дневен хороскоп 10.01.2018

Време: 09:48

Датум: јануари 10, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Уште од рано наутро ќе бидете исклучително напнати. Ќе направите некои неромислени потези. Интензивно ќе смислувате начини како да се ослободите од сите обврски. Партнерот ќе намириса некој проблем кај вас.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Денот ќе го започнете стресно и со големо незадоволство. Доколку не ги избегнете непотребните трошоци, можете да западнете во поголема парична криза. Кон крајот на денот можете да очекувате позитивни вести.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Непланираните трошоци целосно ќе ве исфрлат од рамнотежа. Не разбирате поради што едвај составувате крај со крај. Размислете на што се ги трошеле парите. Партнерот ќе се сомнева во вас.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Вклучете ги соработниците и направете план за колективна работа. Успехот е можен единствено на тој начин. Вашиот заеднички труд ќе донесе задоволство за сите. Одвојте време и за семејството и вашиот партнер.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ве очекуваат поволни договори, успешно купување како и стабилизација на полето на финансиите. Ако донесувате некоја важна одлука, денот е поволен за тоа. Бидете трпеливи, не му наоѓајте толку многу маани на партнерот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

До вас ќе пристигнат непријатни вести. Замислата која ја имавте, а која се однесува на вашето семејство, со овој пресврт станува невозможна. Сте ги помешале работата и приватниот живот, па поради тоа ќе ви се јават проблеми.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Чувствувате дека некој ве загрозува. Можно е да го победите доколку сте многу трпеливи. Можно е денес да чувствувате голема тензија на работа, а како резултат на тоа нервозни ќе заминете дома.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ве привлекува некое лице кое не е слободно. Можеби ви се чинело дека тоа ви е животната шанса, но не е така. Обрнете внимание на некои детали на работа, таму ќе го пронајдете спасот како да се заштитите од наталожување на обврските.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Преполни сте со оптимизам и елан, па така можно е малку да ја загубите сликата за реалните можности пред вас. Големите планови и амбиции можат да ви бидат неочекувано запрени поради некои одлуки на надлежните.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Целосно ќе бидете отсутни. Обземени сте со грижите кои сами сте си ги смислиле и постојано ќе решавате проблеми кои воопшто не ни постојат. Вашето однесување на работа може да ве чини многу доколку не се вратите во реалноста што побрзо.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Непријатните вести можат целосно да ви ја поматат концентрацијата. Вашата целосна посветеност кон одредена тема може да ве извади од падот. Внимавајте да не ви се сокријат некои детали во врска со работата која секојдневно ја обавувате.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе се вратите во форма. Работите кои од непознати причини тапкале во место денес ќе се активираат. Малку ќе бидете збунети од расплетот, но брзо ќе се снајдете. Со партнерот ќе бидете во хамонија.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 20-21.01.2018

  Викенд хороскоп 20-21.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не сакате да го промените начинот на работа. Изостанува наградата за трудот, но не се грижете премногу поради тоа. Доволно…

 • Дневен хороскоп 19.01.2018

  Дневен хороскоп 19.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте секаков вид на ризици во деловните преговори. Премногу сте попустливи кон саканото лице. Партнерот тоа го искористува максимално.  …

 • Дневен хороскоп 17.01.2018

  Дневен хороскоп 17.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток дека некој сака да ви наштети. Но престанете да мислите дека се е така црно. Во љубовта конечно…

 • Дневен хороскоп 16.01.2018

  Дневен хороскоп 16.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нема потреба да ве поведат лажните впечатоци или некој да ве прелаже со погрешната приказна за деловните можности. Доколку трпите…

 • Дневен хороскоп 15.01.2018

  Дневен хороскоп 15.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате големо подобрувањe на полето на финансиите, како и прилика да напредувате ако се занимавате со приватна работа.…

 • Викенд хороскоп 13-14.01.2018

  Викенд хороскоп 13-14.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои важни работи ќе биде потребно да ги преземете во ваши раце. Поинаку не ќе можете да ги остварите зацртаните…

 • Дневен хороскоп 11.01.2018

  Дневен хороскоп 11.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не можете да влијаете на текот на преговорите. Опуштете се малку. Потребно е да остварите хормоничен дијалог со саканото лице.…

 • Дневен хороскоп 09.01.2018

  Дневен хороскоп 09.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се да ја подобрите комуникацијата со деловното опкружување ако сакате да остварите напредок на овој план. Во љубовта не…

 • Дневен хороскоп 08.01.2018

  Дневен хороскоп 08.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некоја деловна прилика ќе биде пред вас, а вие со сета сила обидете се да ја искористите. Ризикувајте и нема…

 • Викенд хороскоп 06-07.01.2018

  Викенд хороскоп 06-07.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате стабилност на полето за финансии. Ќе бидете задоволни од финансиските средства кои ви се собрале. Во љубовта викендов…