Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,650.00 0.02%    BESK 9,991.00 -3%    GRNT 824.02 0.32%    KMB 3,152.12 0.17%    MTUR 4,250.00 1.19%    OHB 5,200.00 4%    OKTA 3,111.00 -8.96%    RMDEN16 94.40 0%    RZUS 113.00 9.51%    SLAV 6,100.00 95.89%    STB 960.00 1.65%    STIL 151.56 0.58%    TIKV 153.00 -2.55%    TKVS 3,202.00 1.72%    TNB 13,228.04 0.22%    TTK 951.17 1.04%    UNI 2,000.00 0.03%    ZPKO 2,710.00 4.23%    

Дневен хороскоп 08.01.2018

Време: 09:45

Датум: јануари 8, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Некоја деловна прилика ќе биде пред вас, а вие со сета сила обидете се да ја искористите. Ризикувајте и нема што да загубите. Потребна ви е стабилна и сигурна врска, кажете му го тоа на партнерот.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ве очекува ненадеен сплет на околностите во кои можете да остварите голема заработка. Можете да очекувате многу интересни нови љубовни случувања. Ве очекува слатко возбудување.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Конечно ќе ви се исплати се што сте направиле во изминатиов период. Флертувате каде и да тргнете. Уживате во вниманието. Саканото лице може да биде повредено.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ве очекува значително поволен паричен период. Инвестирајте пари во нешто корисно. Партнерот полека започнува да има доверба во вас. Немојте да го изневерите.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Можно е да зажалите бидејќи сте откажале некоја деловна соработка. Не се грижете, периодот ќе биде премногу погоден, барем кога станува збор за работата. На љубовното поле ви се допаѓа некоја личност која е помлада од вас.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ве очекуваат лоши вести поврзани со некои невижнини или земјиште. Во љубовта не се чувствувате сигурно и сакано покрај вашиот партнер. Во вашиот однос преовладува тензија

 

Вага (23.09 – 22.10)

Престанете да се потпирате на среќата, кога станува збор за работата. Ве очекува драстична промена на љубовен план. Можни се мали проблеми со грбот.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате чувство дека ви е многу тешко да се истакнете. Не се грижете, ќе дојдат и вашите 5 минути. Не ви се допаѓа ставот на саканото лице кон вас. Можна е сериозна расправа.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќај вас ќе биде нагласена нервозата, па поради тоа лесно можете да направите нови грешки на работното место. Во љубовта ви следи прекин на некоја емотивна врска, денот ќе биде особено тежок за мажите.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ве очекува прилика да го видите вистинското лице на некој од вашите блиски соработници. Можно е да бидете изненадени. Неочекувано ќе добиете големо и многу искрено признание од саканото лице за љубовта кон вас

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ќе бидете нетрпеливи да ги слушнете новитетите од следниот состанок. Но, сепак ќе треба малку да почекате. Мечтаете за тоа на саканото лице да му кажете се што ви лежи на срце но никако да соберете доволно храброст за тоа.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Внимавајте на деловните состаноци да не ве надвладее тремата, па да изгледате чудно пред колегите и соработниците. Многу е важно да поработите на својата несигурност. Ќе се појават несогласувања со партнерот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 20-21.01.2018

  Викенд хороскоп 20-21.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не сакате да го промените начинот на работа. Изостанува наградата за трудот, но не се грижете премногу поради тоа. Доволно…

 • Дневен хороскоп 19.01.2018

  Дневен хороскоп 19.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте секаков вид на ризици во деловните преговори. Премногу сте попустливи кон саканото лице. Партнерот тоа го искористува максимално.  …

 • Дневен хороскоп 17.01.2018

  Дневен хороскоп 17.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток дека некој сака да ви наштети. Но престанете да мислите дека се е така црно. Во љубовта конечно…

 • Дневен хороскоп 16.01.2018

  Дневен хороскоп 16.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нема потреба да ве поведат лажните впечатоци или некој да ве прелаже со погрешната приказна за деловните можности. Доколку трпите…

 • Дневен хороскоп 15.01.2018

  Дневен хороскоп 15.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате големо подобрувањe на полето на финансиите, како и прилика да напредувате ако се занимавате со приватна работа.…

 • Викенд хороскоп 13-14.01.2018

  Викенд хороскоп 13-14.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои важни работи ќе биде потребно да ги преземете во ваши раце. Поинаку не ќе можете да ги остварите зацртаните…

 • Дневен хороскоп 11.01.2018

  Дневен хороскоп 11.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не можете да влијаете на текот на преговорите. Опуштете се малку. Потребно е да остварите хормоничен дијалог со саканото лице.…

 • Дневен хороскоп 10.01.2018

  Дневен хороскоп 10.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Уште од рано наутро ќе бидете исклучително напнати. Ќе направите некои неромислени потези. Интензивно ќе смислувате начини како да се…

 • Дневен хороскоп 09.01.2018

  Дневен хороскоп 09.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се да ја подобрите комуникацијата со деловното опкружување ако сакате да остварите напредок на овој план. Во љубовта не…

 • Викенд хороскоп 06-07.01.2018

  Викенд хороскоп 06-07.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате стабилност на полето за финансии. Ќе бидете задоволни од финансиските средства кои ви се собрале. Во љубовта викендов…