Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,650.00 0.02%    BESK 9,991.00 -3%    GRNT 824.02 0.32%    KMB 3,152.12 0.17%    MTUR 4,250.00 1.19%    OHB 5,200.00 4%    OKTA 3,111.00 -8.96%    RMDEN16 94.40 0%    RZUS 113.00 9.51%    SLAV 6,100.00 95.89%    STB 960.00 1.65%    STIL 151.56 0.58%    TIKV 153.00 -2.55%    TKVS 3,202.00 1.72%    TNB 13,228.04 0.22%    TTK 951.17 1.04%    UNI 2,000.00 0.03%    ZPKO 2,710.00 4.23%    

Викенд хороскоп 30-31.12.2017

Време: 09:47

Датум: декември 30, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Треба да го размислите она што го кажувате. Комуникативниот Меркур влегува во вашата 2-ра куќа на самодовербата, па никој нема да може да ги промени вашите ставови. Во љубовта ситуацијата е одлична.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Вашите зборови ќе имаат огромна моќ во периодот кој доаѓа, па многу е важно да внимавате како ги користите. Комуникативниот Меркур ќе престојува во вашиот знак, правејќи ве моќен оратор. Со помош на интелектот ќе ја освоите личноста којашто ви се допаѓа.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Напредувањето во кариерата ќе биде на повидок, но и финансиската стабилност. Потребна ви е уште поквалитетна организација, како на плановите, така и на самиот оперативен дел на работата. Така сите ќе бидете во добивка.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Периодов ќе го поминете сами, копнеејќи по социјализација. Ако сте во врска, поради нешто ќе бидете малку отуѓени. Приликите за љубов ќе ве одминуваат. Немојте да тагувате, оваа фаза ќе помине наскоро.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Некои од вас ќе се соочат со сериозни професинални дилеми и ќе им биде потребно многу мудрост за да го повлечат правилниот конец. На љубовен план овој ден ви носи искушение на кое не треба да подлегните.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Периодов комуникативниот Меркур преминува во вашата 3-та куќа на дружбите, правејќи ве душата на секој собир. Ако сте сингл, потребно е да ја барате љубовта во вашето место на живеење, а не надвор од него.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Деловните односи донекаде ви се пореметени, но набрзо тоа ќе се подобри. Финансиската ситуација помалку ќе ве измачува, вашите примања се помали од моменталните трошоци. Размислете и пронајдете додатна заработувачка. Сентименталните односи ви се стабилни.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Подгответе се однапред за празниците ве очекува многу работа. Ако не можете сами побарајте некој кој ќе ви помогне. Во љубовниот живот не ги ги сокривајте емоциите, бидејќи вашиот партнер не ќе знае што чувствувате кон него.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Можеби ќе треба малку да се помачите и да се борите за некои работи, но тоа ќе ви оди од рака. Само немојте да подлегнете на негативните размислувања. Едноставно прифатете го она што можете сега да го направите и не очекувајте ништо повеќе.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Шаренилото кое сега го живеете се одразува на вашите лични односи. Најдобро ќе им биде на оние што се на одмор. Тие вистински ќе уживаат без премногу грижи. Останатите ќе се мачат со обврските.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Површното работење може негативно да делува врз вашата работа, а особено врз финансискиот дел. Поради новонастанатата ситуација на работното место ќе морате некои работи да ги менувате од корен. Не донесувајте битни одлуки на брзина.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Периодов ќе бидете несигурни во работата која ја работите особено во средување на некои документи. Очекувајте успех од личност од вашето семејство што за вас ќе биде голема радост. Ве очекуваат парични проблеми, исплатите кои ги очекувате ќе бидат помали, па не е исклучена можноста да се обратите некому за позајмица.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 20-21.01.2018

  Викенд хороскоп 20-21.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не сакате да го промените начинот на работа. Изостанува наградата за трудот, но не се грижете премногу поради тоа. Доволно…

 • Дневен хороскоп 19.01.2018

  Дневен хороскоп 19.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте секаков вид на ризици во деловните преговори. Премногу сте попустливи кон саканото лице. Партнерот тоа го искористува максимално.  …

 • Дневен хороскоп 17.01.2018

  Дневен хороскоп 17.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток дека некој сака да ви наштети. Но престанете да мислите дека се е така црно. Во љубовта конечно…

 • Дневен хороскоп 16.01.2018

  Дневен хороскоп 16.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нема потреба да ве поведат лажните впечатоци или некој да ве прелаже со погрешната приказна за деловните можности. Доколку трпите…

 • Дневен хороскоп 15.01.2018

  Дневен хороскоп 15.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате големо подобрувањe на полето на финансиите, како и прилика да напредувате ако се занимавате со приватна работа.…

 • Викенд хороскоп 13-14.01.2018

  Викенд хороскоп 13-14.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои важни работи ќе биде потребно да ги преземете во ваши раце. Поинаку не ќе можете да ги остварите зацртаните…

 • Дневен хороскоп 11.01.2018

  Дневен хороскоп 11.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не можете да влијаете на текот на преговорите. Опуштете се малку. Потребно е да остварите хормоничен дијалог со саканото лице.…

 • Дневен хороскоп 10.01.2018

  Дневен хороскоп 10.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Уште од рано наутро ќе бидете исклучително напнати. Ќе направите некои неромислени потези. Интензивно ќе смислувате начини како да се…

 • Дневен хороскоп 09.01.2018

  Дневен хороскоп 09.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се да ја подобрите комуникацијата со деловното опкружување ако сакате да остварите напредок на овој план. Во љубовта не…

 • Дневен хороскоп 08.01.2018

  Дневен хороскоп 08.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некоја деловна прилика ќе биде пред вас, а вие со сета сила обидете се да ја искористите. Ризикувајте и нема…