Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,801.99 -1.64%    BESK 10,275.00 -3%    GRNT 810.00 -0.06%    KMB 3,389.73 -0.22%    MERM 800.00 -20%    MPT 29,500.63 0%    OKTA 3,620.00 0.56%    RMDEN16 94.90 0.11%    RZUS 139.00 3.73%    SBT 2,041.00 -2.86%    STB 940.85 0.03%    STIL 139.03 -4.1%    TETE 2,286.67 2.27%    TKVS 3,110.00 2.98%    TNB 13,581.59 -0.42%    TPLF 1,649.90 1.35%    TTK 947.00 -2.97%    UNI 2,050.00 0%    

Неделен хороскоп – 18.12.2017 до 24.12.2017

Време: 10:46

Датум: декември 18, 2017

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Пред вас е многу поволен период во кој ќе имате доста деловни обврски но и успех.

ЉУБОВ: На полето за љубов точно знаете што сакате и можете да ја освоите личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со грбот, коските.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Во овој период ќе имате доста слободно време за уживање и патување, нема да бидете оптеретени со работа.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можете да очекувате многу страствена авантура.

ЗДРАВЈЕ: Ќе бидете полни со енергија и добро здравје.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Моменталниот период не е баш најдобар за вас па немојте никако да ризикувате на деловно-финансиското поле.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација исто така не е добро поставена, со партнерот постои голема недоверба.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми како омалаксаност, низок притисок и несвестица.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Максимално сте и посветени на работата и многу сериозно ја сфаќате својата должност.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очеуваат големи одлуки – да продолжите со стариот партнер или не.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со коските, реума.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Пред вас се некои важни животни одлуки на полето за кариера, можно е на некои работи да им ставите крај.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта немате преголем интерес за личноста која ви се додворува.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми поради лошиот имунитет.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Пред вас е период во кој лесно можете да создадете погрешна слика за некои деловни случувања.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува лоша комуникација со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можна појава на аритмија.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа периодот е тежок, а во спротивно ќе уживате.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација ќе ви биде остварена преку бројни нови познанства, флерт и убави случувања.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со мочниот меур.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Многу сте енергични, активни и полни со пареа да ја обавите својата работа.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта ве очекува некој интересен флерт со личност од работа.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Полето за финансии би можело да ви осцилира во тековниот период, но на крајот ќе дојде до стабилизација.

ЉУБОВ: Љубовната состојба не ви е идеална но имате желба да го поправите односот со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со грлото, забите и слузокожата во усната шуплина.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Периодот не ви е поволен за работа, па доколку можете, сега посветете им се на некои други работи – на пример семејството.

ЉУБОВ: На полето за љубов ви следи некое мало разочарување.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со очите, главоболка, висок притисок.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Пред вас е период на интровертност, нема да бидете премногу активни на полето за работа, повеќе ќе се занимавате со идеи.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта имате некои дилеми во врска со личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со нозете, во вид на проширени вени, но и со психата.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: На полето за работа ве очекува сосема стабилна состојба, нема да имате поголеми проблеми или несогласувања со пошироката деловна околина.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација малку е монотона, не сте задоволни но сега не гледате нови можности.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителен нервен систем.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп – 19.02.2018 до 25.02.2018

  Неделен хороскоп – 19.02.2018 до 25.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Во текот на оваа недела ќе добиете многу пофалби. Тоа ќе ви даде голема енергија. ЉУБОВ: Доколку веќе…

 • Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

  Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не размислувате сосема рационално сега и да сте склони на мали заблуди на деловниот план.…

 • Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

  Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на значително финансиско подобрување во текот на овој период. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

  Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува многу добра фаза во која воопшто нема да ве загрижуваат никакви деловни проблеми. ЉУБОВ: На полето…

 • Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

  Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува период исполнет со среќа и генерално олеснување на сите полиња, па и на деловното. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп – 15.01.2018 до 21.01.2018

  Неделен хороскоп – 15.01.2018 до 21.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е поволен период за работа, па можете да очекувате и помош од некој пријател на овој план.…

 • Неделен хороскоп – 01.01.2018 до 07.01.2018

  Неделен хороскоп – 01.01.2018 до 07.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е одличен период во кој ќе бидете многу задоволни од деловните активности. ЉУБОВ: На полето за…

 • Неделен хороскоп – 25.12.2017 до 31.12.2017

  Неделен хороскоп – 25.12.2017 до 31.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите џебови ќе имаат доволно пари, затоа не грижете се за тоа. Периодот не е поволен за избрзани…

 • Неделен хороскоп – 11.12.2017 до 17.12.2017

  Неделен хороскоп – 11.12.2017 до 17.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа, можни се некои компликации и потешкотии. ЉУБОВ: На љубовното поле ве очекува…

 • Неделен хороскоп – 04.12.2017 до 10.12.2017

  Неделен хороскоп – 04.12.2017 до 10.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата. ЉУБОВ:…