Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,801.99 -1.64%    BESK 10,275.00 -3%    GRNT 810.00 -0.06%    KMB 3,389.73 -0.22%    MERM 800.00 -20%    MPT 29,500.63 0%    OKTA 3,620.00 0.56%    RMDEN16 94.90 0.11%    RZUS 139.00 3.73%    SBT 2,041.00 -2.86%    STB 940.85 0.03%    STIL 139.03 -4.1%    TETE 2,286.67 2.27%    TKVS 3,110.00 2.98%    TNB 13,581.59 -0.42%    TPLF 1,649.90 1.35%    TTK 947.00 -2.97%    UNI 2,050.00 0%    

Неделен хороскоп – 11.12.2017 до 17.12.2017

Време: 09:50

Датум: декември 11, 2017

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа, можни се некои компликации и потешкотии.

ЉУБОВ: На љубовното поле ве очекува период во кој нема да имате многу сила за расправии со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Водете сметка за органите за варење, најверојатно се прејадувате.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Доколку планирате деловно патување во странство периодот е добар за овие нешта.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, можно е да гаите некои илузии за саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можни потешкотии со дишните патишта.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Може да се каже дека имате впечаток дека на деловен план тапкате во место, иако финансиите не се лоши.

ЉУБОВ: Емотивната состојба ви е стабилна, имате мали проблеми но се е во најдобар ред.

ЗДРАВЈЕ: Можни тешкотии поради лошата исхрана.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Периодот нема да ви биде поволен за работа и најдобро е сеа да ги оставите на страна важните работи.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта повредени сте но и подготвени сте да му простите на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со главоболка и чувствителен предел околу очите.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Лесно ќе ги заобиколувате деловните проблеми и нема да бидете оптеретени со обврски.

ЉУБОВ: На полето за љубов повеќе ви одговара самотијата или некоја авантура, отколку сериозна врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со низок притисок, недостаток на енергија.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Многу соработници и пријатели може да ве разочараат, па затоа задржете ги важните информации само за себе.

ЉУБОВ: Љубовта ви е важна но некако немате доволно време за тоа, потрудете се да го пронајдете.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Деловната ситуација ви е променлива, матна и ни самите немате увид во сите случувања.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта ве очекува зближување доколку сте во врска и нови можности за врска доколку сте слободни.

ЗДРАВЈЕ: Можен проблем со болки во грбот.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Генерално состојбата на работа би можела да ви биде подобра и наскоро ќе им се посветите на добрите промени.

ЉУБОВ: На полето за љубов не сте премногу ангажирани, слободата ќе ви одговара.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со болки во нозете, особено колената.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Ве очекува подобрување на материјалната ситуација со кое ќе бидете многу задоволни.

ЉУБОВ: Љубовта која ја чувствате кон некое лице од некоја причина мора да остане скриена.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со уринарниот тракт.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Периодот е неповолен за склопување на било каква соработка или нови договори.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта сакате да го сочувате бракот, но кавгите се константни.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Имате многу работа, а можно е од некоја причина да ги решавате и туѓите проблеми и задачи.

ЉУБОВ: На полето за љубов имате секојдневни ситни кавги со саканото лице но не се откажувате од него, ниту тоа од вас.

ЗДРАВЈЕ: Можете да очекувате пад на имунитетот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Немојте да очекувате дека било што ќе извлечете на среќа. Единствено со работа и труд ќе дојдете до резултати.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува ненадејно и возбудливо познанство.

ЗДРАВЈЕ: Слаба точка ќе ви биде кардиоваскуларниот систем.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп – 19.02.2018 до 25.02.2018

  Неделен хороскоп – 19.02.2018 до 25.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Во текот на оваа недела ќе добиете многу пофалби. Тоа ќе ви даде голема енергија. ЉУБОВ: Доколку веќе…

 • Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

  Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не размислувате сосема рационално сега и да сте склони на мали заблуди на деловниот план.…

 • Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

  Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на значително финансиско подобрување во текот на овој период. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

  Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува многу добра фаза во која воопшто нема да ве загрижуваат никакви деловни проблеми. ЉУБОВ: На полето…

 • Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

  Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува период исполнет со среќа и генерално олеснување на сите полиња, па и на деловното. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп – 15.01.2018 до 21.01.2018

  Неделен хороскоп – 15.01.2018 до 21.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е поволен период за работа, па можете да очекувате и помош од некој пријател на овој план.…

 • Неделен хороскоп – 01.01.2018 до 07.01.2018

  Неделен хороскоп – 01.01.2018 до 07.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е одличен период во кој ќе бидете многу задоволни од деловните активности. ЉУБОВ: На полето за…

 • Неделен хороскоп – 25.12.2017 до 31.12.2017

  Неделен хороскоп – 25.12.2017 до 31.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите џебови ќе имаат доволно пари, затоа не грижете се за тоа. Периодот не е поволен за избрзани…

 • Неделен хороскоп – 18.12.2017 до 24.12.2017

  Неделен хороскоп – 18.12.2017 до 24.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е многу поволен период во кој ќе имате доста деловни обврски но и успех. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп – 04.12.2017 до 10.12.2017

  Неделен хороскоп – 04.12.2017 до 10.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата. ЉУБОВ:…