Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,304.71 0%    CEVI 1,144.00 0%    GRNT 762.38 0.86%    KJUBI 1,400.00 0%    KMB 2,700.00 0.01%    OHB 4,767.86 -0.67%    RMDEN15 95.10 0.11%    RZUS 107.89 1.78%    STB 910.00 -1.09%    STIL 127.00 -2.31%    TNB 13,100.00 0%    TPLF 1,500.00 -1.69%    UNI 1,870.00 -1.03%    ZILU 151.00 -2.58%    

Дневен хороскоп 07.12.2017

Време: 09:44

Датум: декември 7, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Можно е во текот на денешниот ден да имате малу поголеми трошоци и промени на финансискиот план. Во љубовта ќе барате сигурност, но тешко дека набрзо ќе ја најдете.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Задоволни сте со својата материјална ситуација. Не ве очекуваат промени кога станува збор за парите. Во љубовта барате сигурност од партнерот, но тој не ви обрнува доволно внимание.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ве очекува потпишување на важен деловен договор кој на долги стази ви носи стабилизација на деловен план. Во љубовта имате впечаток дека некои нешта од минатото ќе ви се вратат повторно, а не го сакате тоа.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Можно е во текот на денешниот ден да имате некоја помала штета или загуба на деловен план. Во љубовта ситуацијата е нестабилна и партнерот ве фрустрира.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе ви прилега малку одмор од работното место така што ќе го обновите својот извор на енергија. Немојте да се форсирате. Во љубовта сте повредени бидејќи сте сфатиле дека партнерот не е искрен со вас.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Финансиите можат да ви бидат подобри, вие секојдневно ќе се трудите да работите на тоа. Во љубовта сметате дека саканото лице не е искрено со вас и загрижени сте за иднината.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Нема да остварите токму се што сте замислиле на деловен план. Релаксирајте се малку. Во љубовта ќе бидете сосема искрени и отворени во комуникацијата со саканото лице.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

На работа не испаднало се како што сте се надевале па време е малку да се помирите со разочарувањата на овој план. Во љубовта ви недостасува личност која повеќе ќе ве разбира.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Не се потпирајте на факторот среќа бидејќи денес ризиците нема да ви се исплатат премногу. Во љубовта ќе добиете погрешен впечаток за лицето кое ви се допаѓа.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Не сте задоволни бидејќи се менуваат нештата на кои сте сметале. Доколку сте во брак може да дојде до заладување на односите. Оние во врска ќе бидат среќни.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Пред вас е многу напоред ден во кој ќе бидете прилично зафатени. Максимално посветете и се на работата. Во љубовта ќе ви се појават проблеми кои лесно ќе ги надминете доколку сте разбрани.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Денот не е поволен за склучување на деловни договори, па најдобро е да ги одложите тие нешта. Комуникацијата со саканото лице не е иста и ќе се прашувате како настанала промената.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 16-17.12.2017

  Викенд хороскоп 16-17.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате многу успешен викенд кога станува збор за работата. Со насмевка на лицето ќе ги завршите сите обврски.…

 • Дневен хороскоп 15.12.2017

  Дневен хороскоп 15.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Може да ви се случи од вас да излезе некоја тајна информација која некој ќе се обиде да ја злоупотреби…

 • Дневен хороскоп 14.12.2017

  Дневен хороскоп 14.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да не сте спиеле баш најдобро претходната ноќ, па затоа не ви е лесно да се сконцентрирате на…

 • Дневен хороскоп 13.12.2017

  Дневен хороскоп 13.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекуваат помали финансиски загуби или некои други проблеми на деловото поле. Поведете сметка да не ризикувате. Во љубовта несигурни…

 • Дневен хороскоп 12.12.2017

  Дневен хороскоп 12.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Имате недостаток на енергија па многу ќе ви биде тешко да им се посветите на деловните обврски кои ве чекаат.…

 • Дневен хороскоп 11.12.2017

  Дневен хороскоп 11.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можни се мали недоразбирања во деловното опкружување, а особено е загрозена комуникацијата со надредените. Во љубовта ќе ви се допадне…

 • Викенд хороскоп 09-10.12.2017

  Викенд хороскоп 09-10.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да промените многу во својот живот. Ако градите кариера, можете да очекувате успех во секој вид на дејност. Ве…

 • Дневен хороскоп 08.12.2017

  Дневен хороскоп 08.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Денот не е сјаен за вашето поле за финансии, па немојте да очекувате преголеми промени. Во љубовта можно е да…

 • Дневен хороскоп 06.12.2017

  Дневен хороскоп 06.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Денес можете да му се радувате на денот без многу обврски. Пред вас е можност малку да одморите од работата.…

 • Дневен хороскоп 05.12.2017

  Дневен хороскоп 05.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Вашата упорност двојно ќе ви се исплати. Немојте да се откажувате од целите кои сте ги зацртале. Во љубовта имате…