Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,304.71 0%    CEVI 1,144.00 0%    GRNT 762.38 0.86%    KJUBI 1,400.00 0%    KMB 2,700.00 0.01%    OHB 4,767.86 -0.67%    RMDEN15 95.10 0.11%    RZUS 107.89 1.78%    STB 910.00 -1.09%    STIL 127.00 -2.31%    TNB 13,100.00 0%    TPLF 1,500.00 -1.69%    UNI 1,870.00 -1.03%    ZILU 151.00 -2.58%    

Совршена вила сокриена во Малме (фото)

Време: 14:33

Датум: декември 6, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Шведска и нејзините скандинавски соседи се познари по своите сауни и базени…

Од надворешната страна, имотот кој сега ќе ви го претставиме можеби не делува специфично, но ова е еден од случаите во кој изгледот „лаже“.

Оваа приватна луксузна резиденција која е неодамна ставена на продажба во прекрасниот град Малме има апсолутно совршен базен. Резиденцијата го добила името благодарение на базенот, па е наречена Pool Paradise, а има околу 200 квадратни метри животен простор. Нејзината цена е 1,4 милиони долари, што е многу разумна цена, со оглед на луксузните погодности кои ги содржи и имотот кој ја опкружува.

Одлично декорираниот ентериер на оваа вила е исполнет со природна светлина, а тука се и прозорите од подот до таванот, како и вратата и подот од квалитетно дрво. Во екстериерот ве очекува простор за скара во комбинација со трпезариски дел на отворено, додека кујната во внатрешноста е многу пространа со мермерни плочи и прекрасни елементи.

Вегетацијата која го опкружува овој имот, особено околу базенот, создава параван кој ќе ви овозможи приватност и ќе ве сокрие од љубопитните погледи.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Волшебна вила на обалата на езерото Женева (фото)

  Волшебна вила на обалата на езерото Женева (фото)

  Thonon Les Bains е прекрасен мал град на обалата на езерото Женева (Женевското езеро), во бајковитиот Оверња Рона алпски регион во јужниот дел на Франција… Тоа секако…

 • Префинета вила во ексклузивниот дел на Колорадо (фото)

  Префинета вила во ексклузивниот дел на Колорадо (фото)

  Ексклузивниот дел „The Preserve“ во Колорадо е локација каде можете да ги видите врвно дизајнираните луксузни вили… Една од нив сега е достапна за купување,…

 • Најдобриот хотел во светот се наоѓа на Крим (фото+видео)

  Најдобриот хотел во светот се наоѓа на Крим (фото+видео)

  Mriya Resort & Spa е прогласен за најдобар хотел за одмор во светот, соопшти организацијата World Travel Awards. Станува збор за хотел со пет ѕвездички…

 • 50 најдобри дестинации за патување во 2018

  50 најдобри дестинации за патување во 2018

  Од одалечени идилични острови до светски престолнини, овие дестинации се одличен избор за туристите во 2018 година, пишува Travel+Leisure. Туристите денес се повеќе од било…

 • Најскапите чизми во светот (фото)

  Најскапите чизми во светот (фото)

  Белгиски бренд во Хонконг ги претстави овие дијамантски женски чизми вредни околу 2,4 милиони евра. Најскапите женски чизми во светот се прекиери со скапоцен слој…

 • На продажба беспрекорна луксузна вила на познатата Зума плажа (фото)

  На продажба беспрекорна луксузна вила на познатата Зума плажа (фото)

  Малибу има околу 13.000 жители сега, но квалитетот на нивните животи е она што сега го гледаме.. Квалитетот на животот е особено важен, ако говориме…

 • Шармантен хотел во Италија (фото)

  Шармантен хотел во Италија (фото)

  Езерото Гарда е едно од најубавите места во Европа… на брегот на ова прекрасно езеро се наоѓа шармантен хотел со пет ѕвезди – „Hotel Lido…

 • Луксузна планинска викендица (фото)

  Луксузна планинска викендица (фото)

  Дизајнерот на ентериерот Лен Коцоволос се здружил со „LC 2 Design Services“ со цел да го креира „Big Sky“ проектот… „Big Sky“ е луксузната викендица…

 • Дали ова е најдобрата вила која некогаш сте ја виделе? (фото)

  Дали ова е најдобрата вила која некогаш сте ја виделе? (фото)

  Во потрага сте по нов луксузен имот кој би сакале да го наречете свој дом? Па, во тој случај токму денес имате среќа, бидејќи овој беспрекорен…

 • Одмор од соништата во дворец од бајките (фото)

  Одмор од соништата во дворец од бајките (фото)

  Дали некогаш сте посакале да ја посетите шармантната престолнина на Канада? Отава веројатно се наоѓа на врвот од листата со дестинации кои сакате да ги…