Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,304.71 0%    CEVI 1,144.00 0%    GRNT 762.38 0.86%    KJUBI 1,400.00 0%    KMB 2,700.00 0.01%    OHB 4,767.86 -0.67%    RMDEN15 95.10 0.11%    RZUS 107.89 1.78%    STB 910.00 -1.09%    STIL 127.00 -2.31%    TNB 13,100.00 0%    TPLF 1,500.00 -1.69%    UNI 1,870.00 -1.03%    ZILU 151.00 -2.58%    

Honor 7X, телефон со екран без рамка и одлична камера

Време: 13:43

Датум: декември 6, 2017

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

„Honor“ веќе не навикна на квалитет по пристапна цена, а нивниот штотуку претставен модел „7X“ е само продолжение на одличната пракса. Ова е нивниот премиум модел кој прво придонесува за гледање на содржини на целиот екран.

„Honor 7X“ е првиот паметен телефон кој го поседува екранот „Honor FullView“; дисплеј со големина од 5,93 инчи без рамка, кој овозможува одличен квалитет на екранот и се одлукува до добар однос на големина на екранот и куќиштето, што значи дека корисниците можат да уживаат во убавите слики на елегантен и компактен телефон кој без проблеми може да се држи во рака.

Покрај тоа, максималниот екран без рамка и задната камера со двоен објектив од 16MP + 2MP, широко отворената бленда и брзиот фокус, на љубителите на селфи фотографии им носат квалитетни слики на ниво на „DSLR“ фото апарат. Камерите овозможуваат фокусирање за само 0,18 секунди. Во комбинација со голем отвор на објективот (F/0.95 – F/16) кој на сликата и дава ефект на длабочина на поле на ниво на „DSLR“ фото апарат, „Honor 7X“ на сите им овозможува да станат постојани фотографи. Во комбинација со моќниот процесор „Kirin 659“ со осум јадра и „GPU“ единицата, „Honor 7X“ нуди неспоредлива јасност и корисничко искуство по многу пристапна цена. Имено, телефонот веќе во текот на декември ќе може да се купи по цена од 299 евра.

Уредот го има веќе препознатливото „Honor“ металик куќиште и совршените заоблени рабови, а внатре е „RAM“ меморијата од 4GB и „EMUI 5.1“ интерфејсот. За зголемување на просторот за чување на податоци може да се користи „Micro SD“ картичка со големина до 256 GB.

Батеријата има капацитет од 3340 mAh која овозможува работа на телефонот „Honor 7X“ во текот на целиот ден. Благодарејќи на технологијата за заштеда на енергијата и режимот на работа „Ultra Power Saving“, корисниците сега може да уживаат во цела сезона од својата омилена ТВ серија или во 91 час музика, со само едно полнење.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Уникатно осветлување на новогодишната елка во Скопје Сити Мол

  Уникатно осветлување на новогодишната елка во Скопје Сити Мол

  Единствена и уникатна можност имаа посетителите на Скопје Сити Мол да видат како изгледа палењето на светилките од Новогодишната елка. Шоуто започна со мјузикл изведен…

 • „И оваа година безбедноста има предност – 2018 најбезбедна до сега“ – нова кампања на РСБСП

  „И оваа година безбедноста има предност – 2018 најбезбедна до сега“ – нова кампања на РСБСП

  Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патишта (РСБСП) започна нова кампања под мотото: „И оваа година безбедноста има предност – 2018 најбезбедна до сега“.…

 • ЕУ ќе поддржува иновации во градовите со до 100 милиони евра

  ЕУ ќе поддржува иновации во градовите со до 100 милиони евра

  Градовите во Европа можат да аплицираат од вчера до април 2018-та година за европско финансирање за адаптација кон климатските промени, подобрување на квалитетот на воздухот,…

 • BMW создава траса за автономни возила во Чешка

  BMW создава траса за автономни возила во Чешка

  „BMW“ планира да инвестира над 100 милиони евра на тест пат за автономни автомобили и електрични возила, кој ќе биде изграден во Чешка. Се предвидува…

 • Успешно одржан првиот Иновативен камп во Македонија

  Успешно одржан првиот Иновативен камп во Македонија

  Ефикасно решение како да се намали сметката за електрична енергија е победничката иновација на еднодневниот Иновативен камп – натпревар на средношколци во претприемачки вештини, одржан…

 • Кина останува водечки светски инвеститор во американскиот долг

  Кина останува водечки светски инвеститор во американскиот долг

  Кинеските инвестиции во американските должнички инструменти се зголемија за 8,4 милијарди долари на 1,19 илјади милијарди долари во октомври, според податоците на американското Министерство за…

 • Samsung претстави три нови лаптопи со досега најдобри батерии (видео)

  Samsung претстави три нови лаптопи со досега најдобри батерии (видео)

  Компанијата „Samsung“ одлучи да не го чека „Consumer Electronics Show“ во јануари и неодамна претстави три нови лаптопи со подобри батерии. Првиот е „Samsung Notebook…

 • 65.000 работни места помалку во трговијата на мало во Велика Британија

  65.000 работни места помалку во трговијата на мало во Велика Британија

  Велика Британија изгуби 65.000 работни места во трговијата на мало по референдумот за излез од ЕУ – криза предизвикана од зголемената конкуренција на онлајн продавниците…

 • Општина Центар: Транспарентнo, буџетот го пишуваме со граѓаните

  Општина Центар: Транспарентнo, буџетот го пишуваме со граѓаните

  Општина Центар објави дека со буџетот за општината ќе бидат запознаени граѓаните, кои ќе можат да придонесат со свои забелешки и предлози пред носење на…

 • Land Rover го крие новиот Defender поради страв од кинезите

  Land Rover го крие новиот Defender поради страв од кинезите

  Наследникот на легендарниот теренец ќе биде претставен во 2018-та, а „Land Rover“ ќе ја прескокне вообичаената фаза за прикажување на концептно возило, затоа што стравува…