Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,304.71 0%    CEVI 1,144.00 0%    GRNT 762.38 0.86%    KJUBI 1,400.00 0%    KMB 2,700.00 0.01%    OHB 4,767.86 -0.67%    RMDEN15 95.10 0.11%    RZUS 107.89 1.78%    STB 910.00 -1.09%    STIL 127.00 -2.31%    TNB 13,100.00 0%    TPLF 1,500.00 -1.69%    UNI 1,870.00 -1.03%    ZILU 151.00 -2.58%    

Google Play ги обелодени најдобрите апликации и игри за 2017-та година

Време: 11:27

Датум: декември 2, 2017

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ


„Google Play“ објави листата со најпопуларните мобилни апликации, игри и други содржини за 2017-та година, пишува „VentureBeat“.

На база само на нивото на популарност, играта „Super Mario Run“ на „Nintendo“ се покажа како најпревземена нова игра на годината.

„Google“ не наведува колку симнувања оствари играта во продавницата „Google Play“, но „Nintendo“ објави одделно дека со претставување на насловот во декември 2016-та година превземувањата достигнаа над 200 милиони за „iOS“ и „Android“.

Втората игра со најмногу симнувања за годината е „Bubble Witch 3 Saga“, следена од „Magic Tiles 3“, „CATS: Crash Arena Turbo Stars“ и „Ballz“.

Од гледна точка на филмовите, „Moana“ е филм на годината. „Game of Thrones“ е најпопуларна ТВ-серија. „Humble“ на Кендрик Ламар е песната за 2017-та година, а најмногу симнување има новата мобилна апликација „Beauty Camera & Photo Filters“.

Еве ja листа на најпопуларните апликации и содржини на „Google“ за 2017-та:

Најпопуларните нови апликации за 2017-та

„Photo Editor – Beauty Camera & Photo Filters“

„What The Forecast?!!“

„Boomerang“

„Top Buzz Video: Viral Videos, Funny GIFs & TV shows“

„Yarn – Chat Fiction“

Најпопуларни нови игри за 2017-та

„Super Mario Run“

„Bubble Witch 3 Saga“

„Magic Tiles 3“

„CATS: Crash Arena Turbo Stars“

„Ballz“

Топ 5 од најпревземаните песни за 2017-та

„HUMBLE“ by Kendrick Lamar

„Shape of You“ by Ed Sheeran

„DNA“ by Kendrick Lamar

„Mask Off“ by Future

Body Like A Back Road by Sam Hunt

Топ 5 филмови во 2017-та

„Moana“

„Rogue One: A Star Wars Story“

„Wonder Woman (2017)“

„Guardians of the Galaxy Vol. 2“

„Doctor Strange“

Топ 5 телевизиски серии за 2017-та

„Game of Thrones“

„Rick and Morty“

„The Walking Dead“

„The Big Bang Theory“

„Doctor Who“

Топ 5 книги во 2017-та

„The Subtle Art of Not Giving a F*ck“ by Mark Manson

„It“ by Stephen King

„The Battlemage“ by Taran Matharu

„Thirteen Reasons Why“ by Jay Asher

„Ready Player One“ by Ernest Cline.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Шест сексуални работнички преку излози нудат услуги на булевар во Скопје

  Шест сексуални работнички преку излози нудат услуги на булевар во Скопје

  Шест провокативно облечени вечерва од 17 часот од излози на булеварот Св. Климент Охридски на скопјани им нудат сексуални услуги. Секоја има свој излог и…

 • Воздух сега! Граѓаните побараа итно решавање на проблемот со загадениот воздух

  Воздух сега! Граѓаните побараа итно решавање на проблемот со загадениот воздух

  Власта конечно да ги пронајде главните загадувачи и да ги казни. Да ги засили контролите и да го реализира ветеното пред изборите. Ова го порачаа…

 • Уникатно осветлување на новогодишната елка во Скопје Сити Мол

  Уникатно осветлување на новогодишната елка во Скопје Сити Мол

  Единствена и уникатна можност имаа посетителите на Скопје Сити Мол да видат како изгледа палењето на светилките од Новогодишната елка. Шоуто започна со мјузикл изведен…

 • „И оваа година безбедноста има предност – 2018 најбезбедна до сега“ – нова кампања на РСБСП

  „И оваа година безбедноста има предност – 2018 најбезбедна до сега“ – нова кампања на РСБСП

  Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патишта (РСБСП) започна нова кампања под мотото: „И оваа година безбедноста има предност – 2018 најбезбедна до сега“.…

 • ЕУ ќе поддржува иновации во градовите со до 100 милиони евра

  ЕУ ќе поддржува иновации во градовите со до 100 милиони евра

  Градовите во Европа можат да аплицираат од вчера до април 2018-та година за европско финансирање за адаптација кон климатските промени, подобрување на квалитетот на воздухот,…

 • BMW создава траса за автономни возила во Чешка

  BMW создава траса за автономни возила во Чешка

  „BMW“ планира да инвестира над 100 милиони евра на тест пат за автономни автомобили и електрични возила, кој ќе биде изграден во Чешка. Се предвидува…

 • Успешно одржан првиот Иновативен камп во Македонија

  Успешно одржан првиот Иновативен камп во Македонија

  Ефикасно решение како да се намали сметката за електрична енергија е победничката иновација на еднодневниот Иновативен камп – натпревар на средношколци во претприемачки вештини, одржан…

 • Кина останува водечки светски инвеститор во американскиот долг

  Кина останува водечки светски инвеститор во американскиот долг

  Кинеските инвестиции во американските должнички инструменти се зголемија за 8,4 милијарди долари на 1,19 илјади милијарди долари во октомври, според податоците на американското Министерство за…

 • Samsung претстави три нови лаптопи со досега најдобри батерии (видео)

  Samsung претстави три нови лаптопи со досега најдобри батерии (видео)

  Компанијата „Samsung“ одлучи да не го чека „Consumer Electronics Show“ во јануари и неодамна претстави три нови лаптопи со подобри батерии. Првиот е „Samsung Notebook…

 • 65.000 работни места помалку во трговијата на мало во Велика Британија

  65.000 работни места помалку во трговијата на мало во Велика Британија

  Велика Британија изгуби 65.000 работни места во трговијата на мало по референдумот за излез од ЕУ – криза предизвикана од зголемената конкуренција на онлајн продавниците…