Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,650.00 0.02%    BESK 9,991.00 -3%    GRNT 824.02 0.32%    KMB 3,152.12 0.17%    MTUR 4,250.00 1.19%    OHB 5,200.00 4%    OKTA 3,111.00 -8.96%    RMDEN16 94.40 0%    RZUS 113.00 9.51%    SLAV 6,100.00 95.89%    STB 960.00 1.65%    STIL 151.56 0.58%    TIKV 153.00 -2.55%    TKVS 3,202.00 1.72%    TNB 13,228.04 0.22%    TTK 951.17 1.04%    UNI 2,000.00 0.03%    ZPKO 2,710.00 4.23%    

Прекрасен и идиличен хотел – Hotel Romeo (фото)

Време: 15:49

Датум: ноември 14, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Неапол е прекрасен италијански град, со богата историја и култура, на прекрасна локација помеѓу Тиренското море и планината Везув…

Во тој прекрасен град се наоѓа хотелот „Romeo“, кој не е само обично место за уживање и релаксација по највисоки стандарди на италијанскиот луксуз и комфор, тој е прекрасно дизајниран простор во кој ќе бидете опкружени со најфина италијанска модерна уметност.

Лобито е всушност работна соба, со неколку форми на современа уметност во себе – од архитектура и скулптури, до водени бои кои се користени во дизајнирањето. Што се однесува до собите, тие се декорирани со фотографии од најталентираните италијански фотографи, а имаат луксузни погодности како што е дизајнираниот мебел од „Philippe Starck“ и „Hermes“.

„Romeo“ хотелот се наоѓа на само 30 минути возење од интернационалниот аеродром во Неапол и на само два часа од главниот град на Италија, Рим. Доколку некогаш дојдете во овој дел од Италија, ве советуваме да претстојувате во овој прекрасен и идиличен хотел, секако, нема да зажалите.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Вилата IL Siciliano – пример за екстравагантност (фото)

  Вилата IL Siciliano – пример за екстравагантност (фото)

  Со своите девет спални соби со неверојатен поглед на море, вилата IL Siciliano е многу моќна и елегантна… Ова е инспиративно место за бегство од…

 • Незаборавно уживање на островот Ламу (фото)

  Незаборавно уживање на островот Ламу (фото)

  „Red Pepper House“ е место каде што елеганцијата и стилот на колонијалната ера се спојуваат со шармантното наследство на Свахили културата… Сместено е на живописниот…

 • Прекрасниот Oberoi Gurgaon хотел во Индија (фото)

  Прекрасниот Oberoi Gurgaon хотел во Индија (фото)

  Со локација во северна Индија, на 20 милји од Њу Делхи, Гургаон е брзо растечки град, совршен за отворање на луксузен хотел… „Oberoi Gurgaon“ хотелот,…

 • Грандиозна вила во Тел Авив (фото)

  Грандиозна вила во Тел Авив (фото)

  Со локација на западниот брег на Израел, односно во Тел Авив, се наоѓа најексклузивното подрачје на оваа земја, како и реномираниот деловен и технолошки центар……

 • Гламур во Париз – Луксузниот St. James Hotel (фото)

  Гламур во Париз – Луксузниот St. James Hotel (фото)

  „St. James Hotel“ е еден од најубавите хотели во француската престолнина… Овој луксузен хотел е единствен во стил на замок кој се наоѓа во Париз…

 • Фантастичниот имот Doe Run (фото)

  Фантастичниот имот Doe Run (фото)

  Ова е нешто најблиску до домот од соништата за многумина, фантастичниот „Doe Run“ имот, кој го дизајнираше студиото „Nuno RP Cruz“. Овој луксузен имот претставува…

 • Префинетиот Imperial Hotel во Виена (фото)

  Префинетиот Imperial Hotel во Виена (фото)

  Постојат неколку места во светот каде можете да се чувствувате како дел од кралското семејство – „Imperial Hotel“ во Виена е едно од тие места……

 • Неверојатно луксузен ентериер на Мајорка (фото)

  Неверојатно луксузен ентериер на Мајорка (фото)

  Со локација на прекрасниот остров Мајорка, во западниот дел од Медитеранот, се наоѓа прекрасниот имот наречен Villa Kameleon… Дел од ексклузивното подрачје Сон Вида, имотот…

 • Подгответе се да ја откриете Монголија! (фото)

  Подгответе се да ја откриете Монголија! (фото)

  Верувале или не во Монголија постои рај со пет ѕвезди и наречен е Терељ. Овој луксузен хотел зрачи со својата ексклузивност и софистицираниот дизајн и…

 • Колку чинат луксузни Nike патики украсени со Сваровски кристали (фото)

  Колку чинат луксузни Nike патики украсени со Сваровски кристали (фото)

  Навикнати сме со потписот на Nike да пристигнуваат некои од најмодерните модели на патики, но верувајте ни на зборот – досега ваков модел не сте…