Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 540.00 -1.82%    ALK 7,350.00 -0.51%    BESK 10,300.00 0%    CEVI 912.00 0%    FERS 57,750.00 -2.94%    GRNT 801.00 -2.95%    KJUBI 1,400.00 -2.78%    KMB 2,700.00 0%    LOTO 600.00 0%    MPT 26,900.00 -0.37%    MTUR 4,224.00 3%    OHB 4,851.54 -0.17%    REPL 54,800.00 0.37%    RMDEN11 96.00 -0.62%    RMDEN13 96.40 1.47%    RMDEN15 95.00 0.05%    STBP 600.00 -0.17%    TETE 1,938.00 4.76%    TNB 13,500.00 -0.01%    TTK 816.00 0.38%    UNI 1,905.00 0%    ZPKO 2,600.00 -2%    

Ултра луксузна вила на приватен остров (фото)

Време: 11:12

Датум: ноември 11, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Еве уникатна прилика за сите оние кои сонуваат за осамен живот на приватен остров…

Величествениот Shelter Island имот, гордо сместен на малиот остров на езерото Флатхед во Монтана кое е едно од најчистите во светот, е ставено на продажба по цена од неверојатни 22.750.000 долари.

Ако не прашувате, овој имот е вреден за секој долар, бидејќи претставува најголемиот приватен дом во Монтана. Со повеќе од 3.200 квадратни метри простор и приватно пристапно езеро, приватноста дефинитивно никогаш не изгледала подобро. Националниот парк Глациер е она што го имате на поглед од овој дом, кој содржи пет спални соби и осум бањи, како и грејни тремови и отворен простор за забава.

Во ентериерот, високите плафони, елегантниот камин и ТВ со дијагонала од 120 инчи кој е вграден во ексклузивни панели од махагони претставуваат само почеток на прекрасното искуство тука. Листата со погодности и особини на овој имот е прилично долга, но и многу импресивна.

Импресивниот имот има вински подрум, стрелиште, импресивна теретана со поглед на езеро, голем туш на отворено и парна бања. Трпезаријата, кујната и собата за појадок имаат префинети завршни детали, а опремени се со сите врвни апарати кои се потребни за уживање во совршен оброк.

Материјалите користени во изградбата на овој имот вклучуваат лукузен африкански махагони кој е рачно изработен, француски камен, италијански гипс, бакар и бронза, како и рачно изработено железо. Исто така, оваа вила има комерцијален лифт кој е за трите ката, додека куќата за гости има две спални соби, четири бањи, два камина и парна бања.

 

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Луксузната вила Piccolomini (фото)

  Луксузната вила Piccolomini (фото)

  Сместена во срцето на Тоскана, во Сиена, прекрасната вила „Piccolomini“, која беше луксузен бутик хотел до неодамна, ставена е на продажба по цена од 3,5…

 • Новото најскапо ланче во светот (фото)

  Новото најскапо ланче во светот (фото)

  Ланчето со гигантски безбоен дијамант од 163.41 карати, најголем од својот вид, создаде фама во светот на јувелирството… Аукциската куќа Christie’s го продаде ова асиметрично ланче…

 • Посетете го Lizard Island во Австралија (фото)

  Посетете го Lizard Island во Австралија (фото)

  Неодолива комбинација од осамени плажи, неверојатно сместување и богато море… „Lizard Island“ е едно од најспектакуларните и најпосетените австралиски одморалишта. Секоја од 40-те сместувачки единици…

 • Хотелот Mousai во Мексико – совршено место за бегство од дождливите денови (фото)

  Хотелот Mousai во Мексико – совршено место за бегство од дождливите денови (фото)

  Како што пристигна ноември, полека се подготвуваме за ледените денови, дождот, снегот и многу многу слоеви облека… Сепак, еден поглед во нашите фотографии, ќе ве…

 • Фантастичниот хотел Niccolo Chengdu во Сечуан (фото)

  Фантастичниот хотел Niccolo Chengdu во Сечуан (фото)

  Ако сакате да ја откриете Ченгду, престолнината на прекрасната кинеска провинција Сечуан, нема подобро место за почеток на вашата авантура од спектакуларниот хотел „Niccolo Chengdu“.…

 • Прекрасен и идиличен хотел – Hotel Romeo (фото)

  Прекрасен и идиличен хотел – Hotel Romeo (фото)

  Неапол е прекрасен италијански град, со богата историја и култура, на прекрасна локација помеѓу Тиренското море и планината Везув… Во тој прекрасен град се наоѓа…

 • Прекрасен имот со луксузен аквапарк од 28 милиони долари (фото)

  Прекрасен имот со луксузен аквапарк од 28 милиони долари (фото)

  На само десет минути од центарот на Далас се наоѓа овој неверојатен имот кој мери површина од околу 3.700 квадратни метри, има девет спални соби,…

 • Грчките богови би биле воодушевени од овој хотел (фото)

  Грчките богови би биле воодушевени од овој хотел (фото)

  Фасцинантниот хотел Poseidonion Grand Hotel е отворен во дамнешната 1914 година на обалата на Егејското море на грчкиот остров Speces. Покриено со сонцето и историјата,…

 • Посетете го луксузниот Aquapura Duoro Valley хотел (фото)

  Посетете го луксузниот Aquapura Duoro Valley хотел (фото)

  Овој луксузен хотел е отворен во 2007 година, и како свое главно обележје го претставува современиот и префинетиот дизајн, со внимание кое е посветено на…

 • Елегантна вила во близина на Милано (фото)

  Елегантна вила во близина на Милано (фото)

  Легнано е италијански град и заедница со околу 60.000 жители, а се наоѓа во северозападниот дел на провинцијата Милано… На само 20 километри од центарот…