Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 534.00 -1.11%    ALK 7,277.39 -0.99%    GRNT 780.00 -0.44%    KMB 2,630.26 -1.28%    LOTO 582.00 -3%    MPT 26,337.50 -0.03%    OHB 4,600.00 -5.18%    RMDEN14 92.20 0%    RMDEN15 94.90 -0.11%    SBT 1,928.00 -2.97%    STB 916.57 -0.33%    TEL 270.00 -0.71%    TNB 13,407.59 -0.48%    TPLF 1,560.00 -1.48%    ZPKO 2,601.00 0%    

Шест работи кои успешните жени ги прават секој месец без одложување

Време: 13:17

Датум: ноември 9, 2017

Категорија: КАРИЕРА

Тајната на успехот се крие во малите нешта и совршената организација, а успешните дами без размислување и одложување секој месец ги прават овие работи.

Бекап на важните податоци

Немојте да рамислувате ниту секунда што ќе правите доколку ви се расипе хард дискот туку на време сочувајте ги своите важни податоци.

Сега тоа можете да го направите и онлајн и не заборавајте да го заштитите и телефонот

Вежбајте

Без оглед на тоа дали станува збор за 30 минути пешачење три пати неделно или некој екстремен спорт, важно е да пронајдете кој вид на рекреација ви одговара, потоа да направите прецизен фитнес план и да се придржувате до него.

Држете го буџетот под контрола

Многу е важно секогаш да имате јасен увид во своите приходи и расходи и рамка на финанскискиот план.

Читајте книги

Читањето книги освен што дополнително ќе го поткрепи вашето знаење и говор, тоа и ќе ве релаксира и ќе ве одмори од секојдневието.

Време само за себе

Забрзаниот ритам на живот бара да одвоите некое време за себе и да ги наполните батериите. Затоа колку и да сакате сите свои обврски да ги завршите на време, не заборавајте на себе, да си посветите квалитетно време и да се наградите за вашиот труд. Дури и тоа да биде само миризлива пенаста купка, доволете си момент на задоволство и релаксација, но и доволно сон.

Најдете нов начин да заштедите пари

Не ви е потребен план за да заштедите и да успеете да го подобрите вашиот буџет. Верувале или не, но ситните заштеди можат значително да го унапредат вашиот месечен буџет.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • 4 книги за инвестирањето кои би требало да ги прочитате

  4 книги за инвестирањето кои би требало да ги прочитате

  За да бидете во целосна контрола над вашите финансии и да станете мастер на ова поле, важно е во целост да ги разбирате сите поими…

 • Непријатни нешта со кои се соочува секој претприемач

  Непријатни нешта со кои се соочува секој претприемач

  Освен што претприемништвото подразбира многу работење, донесување на одлуки и одговорност, постојат уште неколку предизвици со кои секој претприемач треба да се справи… Да бидете…

 • Сакате да изградите личен бренд? Како?

  Сакате да изградите личен бренд? Како?

  Личниот бренд на многу начини е синоним за вашиот углед и се однесува на она како ве гледаат другите луѓе. Дали сте генијалец? Може ли…

 • Грешки во инвестирањето кои треба да ги избегнете

  Грешки во инвестирањето кои треба да ги избегнете

  Креирањето на портфолио кое ќе ви ја донесе посакуваната добивка, бара многу определувања на квалитетни инвестициски политики. Во таа работа, за жал, грешките се многу…

 • Што советуваат жените менаџери?

  Што советуваат жените менаџери?

  Во денешно време не е лесно да се дојде до главната позиција во компанијата, особено ако сте жена. Меѓутоа, иако мал број на жени денес…

 • Што треба да избегнувате кога давате подарок на странски бизнис партнер

  Што треба да избегнувате кога давате подарок на странски бизнис партнер

  Размената на подароци е составен дел од деловната комуникација. Меѓутоа, овој сегмент има свои правила, а особена претпазливост се препорачува доколку се работи за странски…

 • Како во само неколку чекори да се поврзете со луѓето

  Како во само неколку чекори да се поврзете со луѓето

  Бизнисот може да биде тежок и напорен, но не значи дека секогаш мора да биде така. Со воспоставувањето и одржувањето на контакт со луѓето, можете…

 • „Разубавувањето“ на биографијата како пречка на патот за пронаоѓање работа

  „Разубавувањето“ на биографијата како пречка на патот за пронаоѓање работа

  Да го измамите работодавецот кој ви нуди работа е можно, барем во првиот круг на елиминација. Тоа, меѓу остантото, го покажа и познатиот пример со…

 • Како да се опоравите од отказот?

  Како да се опоравите од отказот?

  Да добиете отказ е една од најлошите работи кои можат да ви се случат во вашата кариера. Можеби ќе се чувствувате отфрлено или посрамотено, но…

 • 10 правила за оние кои сакаат повисока плата

  10 правила за оние кои сакаат повисока плата

  Вашата сегашна плата има големо влијание на вашиот иден живот. Финансиските советници се согласуваат дека мора преку преговори да ја извлечете најдобрата плата која на…