Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 534.00 -1.11%    ALK 7,277.39 -0.99%    GRNT 780.00 -0.44%    KMB 2,630.26 -1.28%    LOTO 582.00 -3%    MPT 26,337.50 -0.03%    OHB 4,600.00 -5.18%    RMDEN14 92.20 0%    RMDEN15 94.90 -0.11%    SBT 1,928.00 -2.97%    STB 916.57 -0.33%    TEL 270.00 -0.71%    TNB 13,407.59 -0.48%    TPLF 1,560.00 -1.48%    ZPKO 2,601.00 0%    

Timberland слави 10 години во Македонија

Време: 12:44

Датум: ноември 9, 2017

Категорија: КОМПАНИИ

Овој ноември брендот Timberland слави 10 години постоење во Македонија. Двете продавници во Скопје Сити Мол  и ТЦ Рамстор се место каде љубителите на квалитетни производи со урбан карактер и безвременски дух, секоја сезона можат да ги најдат најновите колекции за жени, мажи и деца. На 11-ти ноември купувачите ќе имаат можност да прослават заедно со својот омилен бренд преку различни активности, попусти и изненадувања во двете продажни места на брендот.

Timberland е глобален лидер за дизајн, производство и продажба на премиум обувки, облека и модни додатоци за активен животен стил. Иако прв и најпознат производ на овој бренд се жолтите чизми, денес Timberland создава целосни колекции кои го рефлектираат богатото наследство на брендот во однос на изработката, функцијата и стилот.

Жолтите чизми прв пат се појавуваат во 1973 година,  и од обувки наменети за работници, стануваат икона на брендот и симбол на урбаните генерации и поп културата. Со својата едноставност, безвремен изглед, издржливост и долготрајност, жолтите чизми се must-have за современите луѓе кои бараат квалитет во секој аспект од нивниот живот.

Посветеноста на Timberland на изработка на квалитетни производи оди заедно со огромен ангажман за зачувување на природата и социјална одговорност. Во 2007 година, Timberland започнува проект наречен Earthkeepers, односно создавање на чевли кои ќе бидат направени од рециклирани материјали. Иако ваквиот проект се чинел амбициозен, денес, десет години подоцна 84% од чевлите на брендот содржат барем една компонента која е рециклирана или органска. 270 милиони пластични шишиња се претворени во материјал за изработка на одредени делови од чевлите Timberland.

Вработените во компанијата секоја година учествуваат во голем број “зелени”акции на глобално ниво, a резултатите се импозантни – 9.2 милиони засадени дрва од 2001 година; 53% намалување на емитувањето на отровни гасови од 2006 година до сега со користење на обновливи извори и употреба на нови технологии на производство.

За да ја прославиме 10 годишнината на Timberland во Македонија, на 11 ноември (сабота), како дел од настанот “Re-boot Your Boots” во продавницата во Skopje City Mall, купувачите покрај можноста да уживаат во многу изненадувања, поволности при купувањето и подароци, ќе можат и да ги персонализираат своите чизми со цртежи или исписи по нивен избор, а направени од страна на професионални тату уметници.

Ќе ни биде задоволство да ве видиме на 11-ти ноември од 12 часот и да прославиме заедно!

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Разочарувачкиот извештај на Rovio ги намали акциите за речиси 20%

  Разочарувачкиот извештај на Rovio ги намали акциите за речиси 20%

  Создавачот на играта „Angry Birds“ – „Rovio Entertainment“, не успеа да ги исполни пазарните очекувања за приходите од продажбата и профитот за кварталот. Ова доведе…

 • Божиновски: Зошто само еден ден, кога може да биде цела недела

  Божиновски: Зошто само еден ден, кога може да биде цела недела

  Во духот на кампањата „Победи го времето, живеј го моментот“, Божиновски часовници и накит реши да се обиде да излезе од рамката на Black Friday…

 • „Епл“ потврди дека експлоатирала кинески средношколци

  „Епл“ потврди дека експлоатирала кинески средношколци

  Компанијата „Епл“ потврди дека ангажирала ученици од стручни кинески училишта што работеле на производство на делови за „ајфон“ во фабриката на „Фокскон“. Според сознанијата што…

 • Невиден интерес за Black Friday во Skopje City Mall(фото)

  Невиден интерес за Black Friday во Skopje City Mall(фото)

  Денес во Skopje City Mall започна најголемиот шопинг настан – Black Friday&Wekeend. Уште од раните утрински часови трговскиот центар се наполни со посетители нестрпливи први…

 • Lyft доби уште 500 милиони долари финансирање

  Lyft доби уште 500 милиони долари финансирање

  Ривалот на „Uber“ – „Lyft“, доби дополнително финансирање во износ од 500 милиони долари, покажуваат документи поднесени од страна на компанијата во САД, пренесува „Ројтерс“.…

 • Разговор со г-дин Сашко Даев, генерален менаџер на РЕХАУ – ПВЦ прозорци и нивна примена

  Разговор со г-дин Сашко Даев, генерален менаџер на РЕХАУ – ПВЦ прозорци и нивна примена

  Се сеќавате ли на времето кога имаше само дрвени прозорци, кои со текот на годините „ дуваа “ од сите страни . Како редовното оружје…

 • Ако сте подготвени за модерно живеење Џевахир Скај Сити е вистинскиот избор

  Ако сте подготвени за модерно живеење Џевахир Скај Сити е вистинскиот избор

  Комплексот нуди најубав поглед на градот и уникатен и модерен начин на живот, комплетно организиран и подреден на потребите на станарите За сите оние кои…

 • Штрајкови го заплашуваат Black Friday за Amazon во Германија и Италија

  Штрајкови го заплашуваат Black Friday за Amazon во Германија и Италија

  Гигантот во онлајн трговијата „Amazon“ се соочува со тежок „Black Friday“ во Италија и Германија, каде персоналот на дистрибутивните центри на компанијата ќе штрајкуваат денес,…

 • Банките укажуваат дека „Кунико“ може да исплати плати и покрај блокираната сметка на „Фени“

  Банките укажуваат дека „Кунико“ може да исплати плати и покрај блокираната сметка на „Фени“

  „Кунико“ може да исплати плати и покрај блокираната сметка на „Фени“, реагираат банките доверители на „Фени индустри“. „Кунико ќе може да биде релевантен соговорник во…

 • Лондон сака да се ослободи од дел од своите акции во RBS

  Лондон сака да се ослободи од дел од своите акции во RBS

  Велика Британија планира да го намали државното учество во спасената банка од даночните обврзници „Royal Bank of Scotland“ (RBS). Државата има намера да ги продаде…