Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 540.00 -1.82%    ALK 7,350.00 -0.51%    BESK 10,300.00 0%    CEVI 912.00 0%    FERS 57,750.00 -2.94%    GRNT 801.00 -2.95%    KJUBI 1,400.00 -2.78%    KMB 2,700.00 0%    LOTO 600.00 0%    MPT 26,900.00 -0.37%    MTUR 4,224.00 3%    OHB 4,851.54 -0.17%    REPL 54,800.00 0.37%    RMDEN11 96.00 -0.62%    RMDEN13 96.40 1.47%    RMDEN15 95.00 0.05%    STBP 600.00 -0.17%    TETE 1,938.00 4.76%    TNB 13,500.00 -0.01%    TTK 816.00 0.38%    UNI 1,905.00 0%    ZPKO 2,600.00 -2%    

Дневен хороскоп 07.11.2017

Време: 09:53

Датум: ноември 7, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Можете да очекувате дека во текот на денешниот ден ќе успеете да остварите исклучително добри резултати на деловен план. Во љубовта посакувате промени. Време е да го направите првиот чекор кон лицето кое ви се допаѓа.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Важно е да останете доволно одмерени и дипломатични во комуникацијата со своето деловно опкружување. Сосема неочекувано ќе дојде до ново познанство со лице кое во вас може да пробуди големи емоции.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ненадејни пресврти на овој план ќе ви донесат несигурност и непријатност. Потребен ви е резервен план. Во љубовта можно е да дознаете некои нови информации за лицето со кое сте во врска.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Вашата упорност ќе ви се исплати. Нема причина да се грижите, само останете им доследни на своите цели. Во љубовта имате голема желба да бидете со една личност и важно ви е на овој план да остварите стабилност и среќа.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Имате доста обврски и пред вас е прилично напорен ден. Важно е максимално да бидете посветени. Можна е врска со лице кое се занимава со слична професија како и вие.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Пред вас е ден во кој пред се треба да се занимавате со организирање на некои деловни обврски. Во љубовта можно е да мечтаете за средба со една личност но ќе немате иницијатива.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денот не е поволен за склопување на нови деловни договори. Ќе ви треба некое време работите да се подобрат. Во љубота имате поголеми проблеми со моменталниот партнер и се повеќе ви се чини дека е време да ставите крај на тој однос.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Склони сте на донесување на непромислени одлуки, а тоа нема да ви биде од голема корист на полето за работа. Во љубовта не сте задоволни со состојбата во емотивната врска и тешко ви е да донесете одлука за прекинот иако разделбата е се поизвесна.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Можно е да имате мали проблеми во комуникацијата со своите колеги. Важно е да поработите на својот изглед. Константната напнатост која ја чувствате може да ви создаде проблеми со саканото лице. Потребно е малку да се опуштите.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Можно е да ви се појават некои деловни проблеми и дека ќе ви биде потребно повеќе време да ги решите. Во љубовта надевајте се на смирување со лицето кое ви е многу важно.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Немојте да очекувате премногу од денешниот ден. Финансиската ситуација ќе се стабилизира во иднина. Во љубовта важно е да бидете сосема отворени кон саканото лице.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Можете да очекувате солидна атмосфера на деловен план. Доколку соработувате, денот е одличен. Во љубовта можете да очекувате многу убава емотивна атмосфера. Романтиката ви е на највисоко ниво.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 21.11.2017

  Дневен хороскоп 21.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Финансиски сте стабилни и добро се чувствувате поради тоа. Генерално немате поголеми пречки на работа. Во љубовта можно е наскоро…

 • Дневен хороскоп 20.11.2017

  Дневен хороскоп 20.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Задоволни сте со она што досега сте го постигнале на деловен план. Горди сте на себе и својата работа. Можно…

 • Викенд хороскоп 18-19.11.2017

  Викенд хороскоп 18-19.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува прилика да дојдете до подобра заработка. Можни се награди и бонуси за добро обавената работа. Во љубовта можно…

 • Дневен хороскоп 17.11.2017

  Дневен хороскоп 17.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку се занимавате со некоја работа поврзана за недвижнини, ве очекува многу поволен ден за заработка. Многу сте среќни и…

 • Дневен хороскоп 16.11.2017

  Дневен хороскоп 16.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да имате некои мали компликации поврзани со документи. Поведете сметка за тоа. Во љубовта ќе бидете нервозни и…

 • Дневен хороскоп 15.11.2017

  Дневен хороскоп 15.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да успеете да решите некои недоразбирања кои сте ги имале на деловен план. Во љубовта пред вас е…

 • Дневен хороскоп 14.11.2017

  Дневен хороскоп 14.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Денот не е поволен за соработка со Рак или женски деловен партнер, без оглед кој пол сте вие. Можни се…

 • Дневен хороскоп 13.11.2017

  Дневен хороскоп 13.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби премногу ги слушате советите на другите луѓе, а премалку се потпирате на својата интуиција и претчувство. Во љубовта пред…

 • Викенд хороскоп 11-12.11.2017

  Викенд хороскоп 11-12.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате решение на некој проблем кој ве мачел долго време наназад. Ќе почувствувате големо олеснување. Ве очекува многу…

 • Дневен хороскоп 10.11.2017

  Дневен хороскоп 10.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Пред вас се нови деловни предизвици во кои можете да покажете колку всушност сте вредни и посветени. Во љубовта нема…