Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,926.24 0.48%    GRNT 818.00 0.99%    KMB 3,350.61 -0.14%    PPIV 39,900.00 2.05%    RMDEN15 95.00 -0.11%    RMDEN16 95.00 0%    STBP 650.00 8.33%    STIL 140.00 0%    TEL 295.00 -0.18%    TNB 14,052.14 2.39%    TPLF 1,712.35 0.69%    UNI 2,050.00 0%    VITA 7,790.00 0%    

Совршенство и луксуз без маани – Baccarat Hotel во Њујорк (фото)

Време: 15:56

Датум: ноември 3, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Кога ќе го слушнете името Baccarat се сеќавате на игрите со карти, или француската компaнија кога го освои целиот свет со своите крeации од кристали…

Пред неколку години Baccarat приказната беше пренесена на ново ниво, кога беше отворен првиот хотел со нивното име во срцето на Њујорк, спојувајќи го францускиот луксуз и префинетата обработка на кристали на најубавиот можен начин. Нормално кристалите во овој хотел се наоѓаат секаде, а лустерите во неговиот гламурозен ентериер се обележје за луксуз кој постојано ќе ви биде над главата.

На пример, лобито на овој хотел е декориран со 1,800 чаши, додека секоја од 114-те соби има различна чаша во својот ентериер, гордо изложена во специјална витрина. Нудејќи префинет микс од соврмениот париски декор и модерниот луксуз, овие угледни соби имаат телевизори со висок кавлитет, брз интернет, безжични аудио системи, како и луксузни бањи и одвоена дневна соба.

Њујоршкиот Baccarat Hotel & Residences исто така содржи и шик ресторан, кој ви нуди модерен пристап до француската кујна, додека елегантниот бар со заоблени тавани ви обезбедува совршено опкружување за разговор, уживање во омилениот пијалок или шојла чај.

Овој хотел исто така ве охрабрува да се опуштите в0 неговиот спектакуларен spa & wellness центар кој содржи и теретана и затворен базен. Инаку, хотелот се наоѓа на неколку чекори од MoMA музејот, катедралата Св Патрик и бутиците од познатите брендови како што се Gucci, Prada, Ralph Lauren, Burberry и Cartier.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Вила во стил на луксузно одморалиште (фото)

  Вила во стил на луксузно одморалиште (фото)

  Оваа импресивна и неодамна реновирана вила, која доаѓа директно од насловните страни на магазините за архитектура и луксуз може да биде ваш избор за годишниот…

 • Спектакуларно луксузен стан во Менхетн (фото)

  Спектакуларно луксузен стан во Менхетн (фото)

  Овој спектакуларен стан кој се наоѓа во Менхетн, а се наоѓа во зграда со стара предвоена архитектура, може да биде ваш по цена од 7.495.000…

 • „Liberty“ – Традиционална луксузна вила во Италија (фото)

  „Liberty“ – Традиционална луксузна вила во Италија (фото)

  Сместена во малиот италијански град Варезе, на 30 км од Милано, вилата „Liberty“ престставува навистина шармантен имот… Изградена во текот на 1920-тите, оваа вила и понатака…

 • Луксузната јахта Nautor Ti-Coyo (фото)

  Луксузната јахта Nautor Ti-Coyo (фото)

  Оваа луксузно и квалитетно опремена јахта со должина од 31,7 метри има поморска архитектура која ја конструираше славниот германец Фрерс, додека „Beiderbeck Design“ работеше на…

 • Луксузниот замок Амберли (фото)

  Луксузниот замок Амберли (фото)

  Замокот Амберли во Англија има легендарна историја која започнува пред околу 900 години. Тука престојувала кралицата Елизабета I од 1588 до 1603, Чарлс II бил…

 • Берово – од анонимно градче до туристички адут на Балканот(фото)

  Берово – од анонимно градче до туристички адут на Балканот(фото)

  Сместено во источниот дел на Македонија, во Малешевската котлина, со површина од 595 км., гордо се издига малото градче Берово. Навидум, тоа со ништо не…

 • Тасманиска вила од соништата (фото)

  Тасманиска вила од соништата (фото)

  Ако некогаш сте сонувале за живот на некоја егзотична дестинација, вилата која денес ви ја претставуваме, се наоѓа во Тасманија и може да биде вашиот…

 • Живот со 5 ѕвездички (фото)

  Живот со 5 ѕвездички (фото)

  Овој приватен дом во Атертон ви нуди можност за уживање со пет ѕвездички… Иако можеби делува неверојатно, вилата со овој квалитет е ставена на продажба…

 • Telluride – Луксузен имот во Колорадо (фото)

  Telluride – Луксузен имот во Колорадо (фото)

  Доколку сте во потрага по куќа на планина, со филмска и музичка историја за себе, тогаш домот на Кејт Карадин, добитник на Оскар, е вистинската…

 • Футуристичка вила во Шпанија (фото+видео)

  Футуристичка вила во Шпанија (фото+видео)

  Архитектите од Мадрид, Гил и Бартоломе, креираа дом со поглед на Медитеранот, кој е навистина уникатен… Нивниот проект е наречен „House on the Cliff“. Станува…