Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,302.07 0.01%    CEVI 964.00 2.89%    KMB 2,698.74 0%    MPT 27,000.00 0%    RZUS 105.32 2.25%    STB 910.00 0%    STIL 129.00 0%    TEL 277.73 0.89%    UNI 1,900.00 0.01%    

Дневен хороскоп 12.10.2017

Време: 09:48

Датум: октомври 12, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Можете да очекувате опуштен ден во кој нема да имате премногу обврски. Покрај брачниот партнер го имате сето она што ви е потребно и задоволни сте. Слободните ќе се запознаат со ново лице.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ве очекува прилика успешно да обавите некоја деловна задача и добро да го наплатите вложениот труд. Доколку продолжите да бидете ладни кон саканото лице, наскоро ве очекува разделување.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Во текот на денешниот ден најмногу ќе се занимавате со организација на трошоците бидејќи финансиите во моментот ви се во минус. Во љубовта нема да постапувате секогаш фер во комуникација со саканото лице.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Недостаток на концентрација ќе ве следи во текот на целиот ден, па ќе бидете склони на правење на грешки на овој план. Во љубовта сте многу емотивни и многу ви значи на саканото лице да му покажете колку е тоа значајно за вас.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Засега можете да очекувате мала пауза во работата, па посветете му се на оморањето бидејќи нема да имате премногу обврски. Можно е да ви се допаѓа личност која неодамна сте ја запознале но не сте сигурни како да и пријдете.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Можете да сметате на помош од колегите. Нема причина да се грижите, сите задолженија ќе успеете да ги обавите во зададениот рок. Доколку ви се допаѓа некоја личност од работа, мали се шансите за врска со неа.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Немате доволно доверба во деловните соработници, па не сакате на никого да му дозволите д ви се меша. Во љубовта се чувствувте добро покрај саканото лице кое ви пружа се што ви е потребно.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ве очекуваат големи проблеми на деловен план. Сепак, доколку не паничите се ќе успеете да решите. Постепено се одделувате од саканото лице и барате други прилики за љубов.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Важно е да и се посветите на работата и доволно да обрнувате внимание на ситници. Немојте да правите пропусти. Не сте подготвени за врска на далечина иако имате емоции кон некое лице.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ве очекуваат помали трошоци но без оглед на тоа генералната состојба на полето за финансии ви е стабилна. Во љубовта сакате да го направите првиот чекор кон лицето кое ви се допаѓа, но нешто ве спречува.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Подобро да почекате малку некои работи уште појасно да ви се прикажат, не донесувајте набрзина никакви одлуки. Во љубовта доколку сте во врска со Стрелец, ве очекуваат кавги.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Загрижени сте за своите финансии и сметате дека ви е потребен дополнителен извор на приходи за состојбата да ја доведете во ред. Во љубовта пред вас е средба со некое лице кое многу ви значи.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 12.12.2017

  Дневен хороскоп 12.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Имате недостаток на енергија па многу ќе ви биде тешко да им се посветите на деловните обврски кои ве чекаат.…

 • Дневен хороскоп 11.12.2017

  Дневен хороскоп 11.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можни се мали недоразбирања во деловното опкружување, а особено е загрозена комуникацијата со надредените. Во љубовта ќе ви се допадне…

 • Викенд хороскоп 09-10.12.2017

  Викенд хороскоп 09-10.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да промените многу во својот живот. Ако градите кариера, можете да очекувате успех во секој вид на дејност. Ве…

 • Дневен хороскоп 08.12.2017

  Дневен хороскоп 08.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Денот не е сјаен за вашето поле за финансии, па немојте да очекувате преголеми промени. Во љубовта можно е да…

 • Дневен хороскоп 07.12.2017

  Дневен хороскоп 07.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е во текот на денешниот ден да имате малу поголеми трошоци и промени на финансискиот план. Во љубовта ќе…

 • Дневен хороскоп 06.12.2017

  Дневен хороскоп 06.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Денес можете да му се радувате на денот без многу обврски. Пред вас е можност малку да одморите од работата.…

 • Дневен хороскоп 05.12.2017

  Дневен хороскоп 05.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Вашата упорност двојно ќе ви се исплати. Немојте да се откажувате од целите кои сте ги зацртале. Во љубовта имате…

 • Дневен хороскоп 04.12.2017

  Дневен хороскоп 04.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да имате впечаток дека работното место од некоја причина ви е загрозено и нема да се чувствувате добро…

 • Викенд хороскоп 02-03.12.2017

  Викенд хороскоп 02-03.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е викендов да им се посветите на ситните обврски кои требаше да ги завршите пред извесно време. Во љубовта…

 • Дневен хороскоп 01.12.2017

  Дневен хороскоп 01.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекуваат важни промени на полето за работа. Можете да се надевате на адекватни финансиски резултати. Во љубовта најверојатно саканото…