Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,706.44 0.1%    BESK 9,518.00 -4.73%    FERS 56,000.00 0%    GRNT 830.00 0%    KMB 3,080.00 -1.78%    MPT 28,853.20 -0.19%    PPIV 37,500.00 0%    RMDEN13 96.00 0%    RMDEN16 94.50 0%    STBP 600.00 0%    STIL 150.08 -2.55%    TEL 284.66 0.59%    TTK 972.40 2.36%    UNI 1,999.20 -0.04%    

Дневен хороскоп 11.10.2017

Време: 09:48

Датум: октомври 11, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Размислувате за прекин на соработката со некој деловен партнер. Доколку тој направил ситни грешки, простете му и продолжете. Доколку се наоѓате во брак, можно е да настанат брачни проблеми поврзани со финансиите. Не избрзувајте со одлуките.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Имате многу деловни обврски и не можете да им посветите време на пријателите и семејството, но тоа не е она што ве мачи. Повеќе се плашите од тензиите кои владеат во деловното опкружување, стравувате дека ќе добиете отказ.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ве очекува прилика да го видите вистинското лице на некој од вашите блиски соработници. Можно е да бидете изненадени. Неочекувано ќе добиете големо и многу искрено признание од саканото лице за љубовта кон вас.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Интелектуалната активност ќе ви биде зголемена, но под силно влијание на чуствата. Не ја трошете попусто енергијата на долги разговори со банални теми. Секое излегување ќе ви биде нова шанса за да ја сретнете вашата сродна душа.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ненадејно ќе добиете вест за понуда за заминување и работа во странство. Многу ќе бидете среќни поради тоа. Доколку сте сами ве очекува возбудлива романса, а доколку сте во врска или брак, ќе бидете во кавга со партнерот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Претерано тактизирате и го губите драгоценото време за одлуки. Доколку сте во врска или брак бидете искрени, доколку сте во потрага по партнер бидете малку послободни во говорот, не се срамете.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Патувањето кое е пред вас може да ви донесе голем деловен успех. Важно е да размислувате позитивно. Во љубовта можете да се надевате на ново познанство со една шармантна личност.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ќе успеете да завршите некоја многу важна работа. Ве очекува многу среќно завршување на денот. Не очекувајте промени на љубовен план, се е одлично.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Максимално сте професионални, но деловната околина ќе ви ја одзема енергијата. Ќе имате доволно време за љубов, и можно е доколку сте млади, таа да ви биде на првото место.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Пред вас е можност да ја унапредите својата положба на деловна сцена. Можете да се надевате на позитивни околности. Јавно ќе ги покажете своите емоции кон личноста која ви се допаѓа.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Морате да прифатите некој компромис доколку сакате работите и понатака успешно да се одвиваат. Не им наредувајте на луѓето околу вас, ќе загубите некој пријател. Во љубовта ситуацијата е солидна.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Можна е прилика за дополнителна работа која во моментов навистина ви е неопходна. Финансиската надокнада одлично ќе ви дојде. Изборете се тоа да потрае. Партнерот ќе ви биде поддршка.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 23.01.2018

  Дневен хороскоп 23.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате генерално поволен ден во кој ќе успеете да го обавите она што ви било во план. Саканото…

 • Дневен хороскоп 22.01.2018

  Дневен хороскоп 22.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Прилично сте незаинтересирани за деловните обврски кои чекаат на вас. Ќе им бидете посветени на некои други нешта. Во љубовта…

 • Викенд хороскоп 20-21.01.2018

  Викенд хороскоп 20-21.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не сакате да го промените начинот на работа. Изостанува наградата за трудот, но не се грижете премногу поради тоа. Доволно…

 • Дневен хороскоп 19.01.2018

  Дневен хороскоп 19.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте секаков вид на ризици во деловните преговори. Премногу сте попустливи кон саканото лице. Партнерот тоа го искористува максимално.  …

 • Дневен хороскоп 17.01.2018

  Дневен хороскоп 17.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток дека некој сака да ви наштети. Но престанете да мислите дека се е така црно. Во љубовта конечно…

 • Дневен хороскоп 16.01.2018

  Дневен хороскоп 16.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нема потреба да ве поведат лажните впечатоци или некој да ве прелаже со погрешната приказна за деловните можности. Доколку трпите…

 • Дневен хороскоп 15.01.2018

  Дневен хороскоп 15.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате големо подобрувањe на полето на финансиите, како и прилика да напредувате ако се занимавате со приватна работа.…

 • Викенд хороскоп 13-14.01.2018

  Викенд хороскоп 13-14.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои важни работи ќе биде потребно да ги преземете во ваши раце. Поинаку не ќе можете да ги остварите зацртаните…

 • Дневен хороскоп 11.01.2018

  Дневен хороскоп 11.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не можете да влијаете на текот на преговорите. Опуштете се малку. Потребно е да остварите хормоничен дијалог со саканото лице.…

 • Дневен хороскоп 10.01.2018

  Дневен хороскоп 10.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Уште од рано наутро ќе бидете исклучително напнати. Ќе направите некои неромислени потези. Интензивно ќе смислувате начини како да се…