Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,706.44 0.1%    BESK 9,518.00 -4.73%    FERS 56,000.00 0%    GRNT 830.00 0%    KMB 3,080.00 -1.78%    MPT 28,853.20 -0.19%    PPIV 37,500.00 0%    RMDEN13 96.00 0%    RMDEN16 94.50 0%    STBP 600.00 0%    STIL 150.08 -2.55%    TEL 284.66 0.59%    TTK 972.40 2.36%    UNI 1,999.20 -0.04%    

Дневен хороскоп 05.10.2017

Време: 09:46

Датум: октомври 5, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Подготвени сте за важни чекори кои ги сметате за неопходни. Пред вас е ден во кој ќе имате многу обврски. Ве очекува убава атмосфера во блиското семејство и среќен ден за оние во брак.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Максимално сте посветени на полето за зарботка и важно ви е да решите некои финансиски проблеми. Доколку ви се допаѓа некоја личност родена во огнен знак ви треба време за го освоите нејзиното внимание.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Немојте да донесувате одлуки кога сте под притисок или стрес. Почекајте малку работите да се смират. Можно е дека ќе бидете малку разочарани од саканото лице.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Пред вас е ден во кој нема да имате стресни ситуации. Останете доследни на своите принципи и бидете упорни. Ви се допаѓа личнос која на некој начин се издвојува од опкружувањето на кое сте навикнати.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Атмосферата на деловен план не е најдобра, па едвај ќе чекате да ја завршите работата и да одите дома. Ви се допаѓа личност која сте ја запознале пред некое време, па сега е идеален ден да започнете комуникација.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе имате мал судар на авторитети кој тешко ќе го разрешите. Потрудете се сами дополнително да не ја закомпликувате ситуацијата. Во љубовта ќе бидете огнени и ќе оставите многу добар впечаток на саканото лице.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денот е поволен ако сте планирале патување. Ако не сте планирале ништо, тогаш можете да очекувате опуштена ситуација и доста слободно време. Склони сте на авантури и сега едноставно не сте заинтересирани за почеток на нова сериозна врска.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ситуацијата на полето за финансии е солидна и ви влева чувство на безбедност. Пред вас е генерално добар ден. Во вас се буди некоја несигурност и полека станувате несигурни. Разговарајте со партнерот за работите кои ви пречат.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Можно е да имате трема да покажете некоја своја идеја или проект но неопходно е да ги надминете внатрешните кочници. Денот е поволен за љубов, можете да очекувате убави случувања.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Пред себе имате многу обврски и очекувајте вашиот ден генерално да биде многу напорен. Во љубовта можете да се надевате на убави случувања со лицето кое неодамна сте го запознале.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можно е да бидете подготвени да прифатите нова понуда за работно место кое сепак е подобро од моменталното. Во љубовта може да ви пречи тоа што саканото лице нема доволно доверба во вас.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе ви се пружи шанса да остварите успех кој го посакувате веќе некое време. Ќе имате доста среќа на овој план. Во љубовта на вашиот партнер му одговара вниманието кое го добива од вас.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 23.01.2018

  Дневен хороскоп 23.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате генерално поволен ден во кој ќе успеете да го обавите она што ви било во план. Саканото…

 • Дневен хороскоп 22.01.2018

  Дневен хороскоп 22.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Прилично сте незаинтересирани за деловните обврски кои чекаат на вас. Ќе им бидете посветени на некои други нешта. Во љубовта…

 • Викенд хороскоп 20-21.01.2018

  Викенд хороскоп 20-21.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не сакате да го промените начинот на работа. Изостанува наградата за трудот, но не се грижете премногу поради тоа. Доволно…

 • Дневен хороскоп 19.01.2018

  Дневен хороскоп 19.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте секаков вид на ризици во деловните преговори. Премногу сте попустливи кон саканото лице. Партнерот тоа го искористува максимално.  …

 • Дневен хороскоп 17.01.2018

  Дневен хороскоп 17.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток дека некој сака да ви наштети. Но престанете да мислите дека се е така црно. Во љубовта конечно…

 • Дневен хороскоп 16.01.2018

  Дневен хороскоп 16.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нема потреба да ве поведат лажните впечатоци или некој да ве прелаже со погрешната приказна за деловните можности. Доколку трпите…

 • Дневен хороскоп 15.01.2018

  Дневен хороскоп 15.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате големо подобрувањe на полето на финансиите, како и прилика да напредувате ако се занимавате со приватна работа.…

 • Викенд хороскоп 13-14.01.2018

  Викенд хороскоп 13-14.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои важни работи ќе биде потребно да ги преземете во ваши раце. Поинаку не ќе можете да ги остварите зацртаните…

 • Дневен хороскоп 11.01.2018

  Дневен хороскоп 11.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не можете да влијаете на текот на преговорите. Опуштете се малку. Потребно е да остварите хормоничен дијалог со саканото лице.…

 • Дневен хороскоп 10.01.2018

  Дневен хороскоп 10.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Уште од рано наутро ќе бидете исклучително напнати. Ќе направите некои неромислени потези. Интензивно ќе смислувате начини како да се…