Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,350.00 1.64%    GRNT 783.48 -3.09%    KJUBI 1,400.00 0%    KMB 2,664.47 -1.21%    MPT 26,344.44 0.14%    MTUR 4,250.00 0.62%    OKTA 2,750.00 8.7%    TEL 271.93 -0.03%    TETE 1,800.00 -7.12%    TNB 13,472.07 -0.21%    TPLF 1,583.40 -1.36%    TRPS 1,500.00 0%    TTK 810.00 0.78%    

Што се нуди една вила од 100 милиони долари (фото+видео)

Време: 11:18

Датум: септември 5, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Неверојатно прекрасна од било кој агол и да ја погледнете… оваа величествена вила е сместена во Бел Ер и сега го бара својот нов сопственик…

За некој да ја нарече свој дом, мора да има минимум 100 милиони долари на својата банкарска сметка. Ова величествено ремек дело на архитектурата е дело на брилијантниот Доналд Болин, кој соработувал со наградуваниот архитект Владимир Елманович за нејзиниот дизајн, создаден од челик, сив мермер и стакло.

Екстравагантниот имот нуди врвен поглед на Bel Air Cоuntry CLub и голф теренот, Centrury City понорама и океанот, додека во исто време ветува и приватност и луксуз, Има шарено LED осветлување, водопад кој се прелева во базен, куглана со две траки и приватно кино со 25 места.

Врвната технологија на оваа вила ви дава прилика да ја изберете светлината, музиката и температурната зона, и сето тоа можете да ги контролирате преку паметен уред од било кој дел од светот. Овој имот на четири нивоа има површина од околу 4.000 квадратни метри, а во него можат да бидат сместени до 1.000 гости или 70 автомобили, па слободно можеме да кажеме дека повеќе не потсетува на врвен хотел отколку на раскошна резиденција.

Што се однесува до просториите, оваа вила нуди врвен атриум, сместен веднаш до собата за уживање во цигарите и приватната винарија. Тука е и пространата трпезарија, огромната ложа за љубителите на врвни пијалоци со мермерен шанк и поглед на тенискиот терен на таванот. Дрвените подови и мермерот, како и сите други луксузни детали придонесуваат со силни луксузни вибрации.

Среќните сопственици на оваа вила ќе можат да уживаат во мастер спалната соба која има површина од 560 квадратни метри, која поседува и два огромни гардеробери, индивидуални бању, тушеви и самостојни кади, а сето тоа е декорирано со високи тавани и детали од мермер. Привилегираните гости и сопственици можат да уживаат и во посетата на спа центарот и салонот за убавина.

Базенот на покривот и барот се исто така нешто што дефинитивно треба да го споменеме, со ТВ сетови, апарати за точење пиво и ладилници за вино. Тука е и огромниот тревен двор со лежалки и прекрасна природа. Дали би платиле 100 милиони долари за ова ремек дело? Погледнете ги фотографиите и видеото…

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Луксузна вила во Аризона (фото)

  Луксузна вила во Аризона (фото)

  Оваа симпатична и луксузна вила во Аризона е опкружена со неверојатно убави пејсажи… Прекрасниот панорамски поглед на „Desert Mountain“ во Аризона го инспирирал сопственикот и…

 • Луксузната вила Piccolomini (фото)

  Луксузната вила Piccolomini (фото)

  Сместена во срцето на Тоскана, во Сиена, прекрасната вила „Piccolomini“, која беше луксузен бутик хотел до неодамна, ставена е на продажба по цена од 3,5…

 • Новото најскапо ланче во светот (фото)

  Новото најскапо ланче во светот (фото)

  Ланчето со гигантски безбоен дијамант од 163.41 карати, најголем од својот вид, создаде фама во светот на јувелирството… Аукциската куќа Christie’s го продаде ова асиметрично ланче…

 • Посетете го Lizard Island во Австралија (фото)

  Посетете го Lizard Island во Австралија (фото)

  Неодолива комбинација од осамени плажи, неверојатно сместување и богато море… „Lizard Island“ е едно од најспектакуларните и најпосетените австралиски одморалишта. Секоја од 40-те сместувачки единици…

 • Хотелот Mousai во Мексико – совршено место за бегство од дождливите денови (фото)

  Хотелот Mousai во Мексико – совршено место за бегство од дождливите денови (фото)

  Како што пристигна ноември, полека се подготвуваме за ледените денови, дождот, снегот и многу многу слоеви облека… Сепак, еден поглед во нашите фотографии, ќе ве…

 • Фантастичниот хотел Niccolo Chengdu во Сечуан (фото)

  Фантастичниот хотел Niccolo Chengdu во Сечуан (фото)

  Ако сакате да ја откриете Ченгду, престолнината на прекрасната кинеска провинција Сечуан, нема подобро место за почеток на вашата авантура од спектакуларниот хотел „Niccolo Chengdu“.…

 • Прекрасен и идиличен хотел – Hotel Romeo (фото)

  Прекрасен и идиличен хотел – Hotel Romeo (фото)

  Неапол е прекрасен италијански град, со богата историја и култура, на прекрасна локација помеѓу Тиренското море и планината Везув… Во тој прекрасен град се наоѓа…

 • Прекрасен имот со луксузен аквапарк од 28 милиони долари (фото)

  Прекрасен имот со луксузен аквапарк од 28 милиони долари (фото)

  На само десет минути од центарот на Далас се наоѓа овој неверојатен имот кој мери површина од околу 3.700 квадратни метри, има девет спални соби,…

 • Ултра луксузна вила на приватен остров (фото)

  Ултра луксузна вила на приватен остров (фото)

  Еве уникатна прилика за сите оние кои сонуваат за осамен живот на приватен остров… Величествениот Shelter Island имот, гордо сместен на малиот остров на езерото…

 • Грчките богови би биле воодушевени од овој хотел (фото)

  Грчките богови би биле воодушевени од овој хотел (фото)

  Фасцинантниот хотел Poseidonion Grand Hotel е отворен во дамнешната 1914 година на обалата на Егејското море на грчкиот остров Speces. Покриено со сонцето и историјата,…