Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,297.60 -0.03%    GRNT 870.00 -0.99%    KMB 2,883.30 -1.59%    KPSS 485.00 -2.81%    KVAS 10,670.00 -3%    MPT 30,201.00 -2.58%    MTUR 4,700.00 2.17%    OKTA 3,300.00 10%    PKB 14,500.00 0.07%    RZUS 120.00 -1.64%    SBT 2,219.26 -0.89%    STB 938.54 -1.78%    STIL 134.00 3.08%    TEL 279.00 -0.49%    TNB 13,300.00 0.4%    TPLF 1,601.00 -0.32%    TTK 776.00 -3%    

Најлуксузната вила во Абу Даби (фото)

Време: 16:01

Датум: септември 1, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Најлуксузната вила во Абу Даби се наоѓа на прекрасниот Zaya Nurai остров, на само 15 минути од цивилизацијата…

Овој шармантен имот има своја приватна плажа и непречен поглед на океанот. Достапен е за купување преку „Sotheby’s “ интернационалната компанија, а има околу 1.800 квадратни метри, неколку простори за уживање на отворено, тушеви на отворено и уште многу нешта. Приватната марина и голф количката ви даваат можност да се движите по својот имот и надвор од него.

Овој имот го развила Надиа Зал, а го дизајнирало њујоршкото студио „Dror“. Таа на своите сопственици им овозможува приватност, додека сепак ќе се чувствуваат како дел од престижната и луксузна заедница. На мала одалеченост од плажата, овој имот нуди и голем базен, шест спални соби, осум бањи, соба за игри, домашно кино и канцеларија, како и сместување за персоналот и куварите во склоп на главната вила.

Ентериерот е декориран така што во својот фокус има драматичен двокатен атриум со поглед на море, додека мермерните подови, вградените плакари и технологијата на паметни домови се комбинација која ветува луксузно искуство.

Оваа вила има и свое џакузи и сауна, пристап до разни луксузни погодности, како фитнес и спа центар. Тука е и хелиодромот, ако во случај не уживате во возењето со чамец или можеби би сакале да со свои очи да доживеете импресивниот поглед на вашиот префинет имот и сето она што го нуди.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Совршен хотел на Фиџи (фото)

  Совршен хотел на Фиџи (фото)

  Нануку е веројатно едно од оние имиња кои ќе ви измамат насмевка, додека замислувате чуден лик од некој цртан филм… Сепак, ова место е дел…

 • Егзотичната вила Iniala Beach House во Тајланд (фото)

  Егзотичната вила Iniala Beach House во Тајланд (фото)

  Доколку барате ново егзотично место на плажа во кое ќе се заљубите на прв поглед, не барајте повеќе…. ви ја претставуваме вилата „Iniala Beach House“…

 • Грандиозниот имот Rameses (фото)

  Грандиозниот имот Rameses (фото)

  Имотот Rameses, кој се наоѓа во престижната енклава во Лас Вегас, изгледа како луксузна европска вила, поради својот неокласичен дизајн и внимание посветено на деталите……

 • Ненадминливо луксузна вила во Дубаи (фото)

  Ненадминливо луксузна вила во Дубаи (фото)

  Со цена од околу 54,5 милиони долари, оваа спектакуларна вила со 11 спални соби е неверојатно ултимативен приватен дом во Дубаи со неверојатна луксузна понуда……

 • Луксузниот Dolder Grand Hotel (фото)

  Луксузниот Dolder Grand Hotel (фото)

  Стариот швајцарски замок денес е еден од најлуксузните хотели во светот, неговото име е „Dolder Grand Hotel“, тој се наоѓа во Цирих, Швајцарија. Хотелот се…

 • Луксузна вила со висок степен на префинетост (фото)

  Луксузна вила со висок степен на префинетост (фото)

  Сместена на имот од еден хектар, оваа модерна вила е осмислена со чувство на едноставност во комбинација со висок степен на префинетост. Вилата има поглед…

 • Откријте го Маракеш – црвениот град (фото)

  Откријте го Маракеш – црвениот град (фото)

  Маракеш постои веќе скоро илјада години и претставува град на историјата и културата… Станува збор за место, кое само по себе асоцира на фузија од култури…

 • Португалската оаза Pine Cliffs Residence (фото)

  Португалската оаза Pine Cliffs Residence (фото)

  Сместен во живописниот португалски Алгарве регион, „Pine Cliffs Residence“ е прекрасен хотел кој ќе ве импресионира со својата убавина, услуга и атмосфера… Ова одморалиште се…

 • Уживање на италијански начин – Canne Bianche (фото)

  Уживање на италијански начин – Canne Bianche (фото)

  Сончевите денови, белите планински градови, шармантните села и стотиците километри плажа, го прават регионот Апулија еден од најубавите во цела Италија… Тоа е секако место…

 • Луксузниот хотел Tiara Yaktsa Cote d’Azur (фото)

  Луксузниот хотел Tiara Yaktsa Cote d’Azur (фото)

  Со локација во прекрасното мало место на море, Теоли су Мер, помеѓу Средоземното море и планините, „Tiara Yaktsa Cote d’Azur“ изгледа како луксузна вила… Таа…