Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,998.40 -0.03%    GRNT 820.00 0.49%    KMB 3,323.14 -0.67%    MKSD 239.00 19.5%    MPT 29,500.00 0%    MTUR 4,199.00 -0.02%    OHB 5,050.00 0%    OKTA 3,700.00 2.78%    RMDEN16 94.80 0%    RZLV 53.00 -1.05%    RZUS 134.00 -0.56%    SBT 2,101.00 -1.82%    STB 940.57 0.06%    STIL 144.97 -0.02%    TEL 300.00 1.35%    TETE 2,170.00 2.79%    TPLF 1,627.92 4.65%    

Истражете ја луксузната страна на Галапагос (фото)

Време: 15:45

Датум: август 30, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Гордо сместен на само неколу чекори од прекрасната Alemanes плажа, луксузниот Finch Bay Galapagos Hotel ви нуди неверојатна мешавина на раскош, мир и забава…

Овој хотел се наоѓа во живописниот град Puerto Ayora, на јужната обала на Santa Cruz островот во централниот дел на Galapagos. Величествениот архипелаг на вулкански острови секогаш привлекува голем број на луѓе да го посетат, некои поради релаксирачката атмосфера која ја нуди, некои поради желките во различни големини. Хотелот за кој ви зборуваме покрај сјајното природно опкружување ќе ви понуди и базен и ресторан, но и квалитетно време поминато на прекрасниот залив.

Секоја соба и секој апартман кој е дел од понудата на овој хотел е прекрасно декориран и опремен, а содржи бањи и приватни балкони кои ветуваат висечки лежалки и бесконечен поглед кон морето.

Појадокот во овој хотел се сервира на терасата покрај базенот, а нуди интерконтинентално мени, но и специјалитети од азиската и регионалата кујна доколку посакате. Пицата и вкусните залчиња се достапни во хотелскиот бар.

Ако сакате, овде можете да се сончате на плажа или покрај базенот цел ден, но знајте дека на располагање ви се и голем број на активности, како едрење, кајак и нуркање, како и велосипедски тури кои ќе ви помогнат подобро да го запознаете островот. Hotel Finch Bay ќе ви понуди се што ви е потребно за совршен одмор.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Живот со 5 ѕвездички (фото)

  Живот со 5 ѕвездички (фото)

  Овој приватен дом во Атертон ви нуди можност за уживање со пет ѕвездички… Иако можеби делува неверојатно, вилата со овој квалитет е ставена на продажба…

 • Telluride – Луксузен имот во Колорадо (фото)

  Telluride – Луксузен имот во Колорадо (фото)

  Доколку сте во потрага по куќа на планина, со филмска и музичка историја за себе, тогаш домот на Кејт Карадин, добитник на Оскар, е вистинската…

 • Футуристичка вила во Шпанија (фото+видео)

  Футуристичка вила во Шпанија (фото+видео)

  Архитектите од Мадрид, Гил и Бартоломе, креираа дом со поглед на Медитеранот, кој е навистина уникатен… Нивниот проект е наречен „House on the Cliff“. Станува…

 • Луксузната вила Carassonia (фото)

  Луксузната вила Carassonia (фото)

  Вилата „Carassonia“ се наоѓа во срцето на Јоханесбург, Јужна Африка… Поставена на врвот на косиот терен, таа се издига во своето опкружување, со што погледот од…

 • Ѕирнете во луксузниот QT Sydney Hotel (фото)

  Ѕирнете во луксузниот QT Sydney Hotel (фото)

  Посетете го екстралуксузниот хотел „QT Sydney“ во Сиднеј кој пријатно ќе ве смести во своите 200 соби и апартмани. За дизајнот на хотелот беше искористена…

 • Незаборавно луксузно искуство во срцето на Амстердам (фото)

  Незаборавно луксузно искуство во срцето на Амстердам (фото)

  Сместен во самото срце на плоштадот Дам, прекрасниот TwentySeven Hotel Amsterdam ги дочекува гостите од целиот свет, како засолниште исполнето со вонвременска елеганција. Овој уникатен…

 • Фабрика претворена во луксузен дом (фото)

  Фабрика претворена во луксузен дом (фото)

  Поткровјето, кое овој пат ви го претставуваме, го дизајнираше и имплементираше берлинското студио „BerlinRodeo“… Овој проект претставува трансформација на фабрика за плетива во луксузна и…

 • Gritti Palace Hotel – Луксузот во Венеција (фото)

  Gritti Palace Hotel – Луксузот во Венеција (фото)

  Доколку сакате да се чувствувате како член на кралското семејство во прекрасната Венеција, „Gritti Palace Hotel“ е вистинското место за вас… Ова е место каде…

 • Гламурозно сместување во хотелот Chatwal (фото)

  Гламурозно сместување во хотелот Chatwal (фото)

  Сместен во срцето на Њујорк, хотелот „Chatwal“ е вистинско место за гламурозен помин… Тој се наоѓа на една од најпрестижните адреси во САД. Зградата во…

 • Mодерен и гламурозен ентериер – вистинско ремек дело (фото)

  Mодерен и гламурозен ентериер – вистинско ремек дело (фото)

  Луксузното ремек дело на архитектурата во Беверли Хилс, ставено е на продажба по цена од 36 милиони долари… Ова е самостална резиденција, која претставува многу…