Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,801.99 -1.64%    BESK 10,275.00 -3%    GRNT 810.00 -0.06%    KMB 3,389.73 -0.22%    MERM 800.00 -20%    MPT 29,500.63 0%    OKTA 3,620.00 0.56%    RMDEN16 94.90 0.11%    RZUS 139.00 3.73%    SBT 2,041.00 -2.86%    STB 940.85 0.03%    STIL 139.03 -4.1%    TETE 2,286.67 2.27%    TKVS 3,110.00 2.98%    TNB 13,581.59 -0.42%    TPLF 1,649.90 1.35%    TTK 947.00 -2.97%    UNI 2,050.00 0%    

Викенд хороскоп 12-13.08.2017

Време: 09:11

Датум: август 12, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Важно е да бидете подготвени да прифатите компромис со деловниот партнер. Во љубовта потребно е малку повеќе да се потрудите во односот со саканото лице.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Имате многу богато деловно искуство кое ве научило на важни лекции. Пред вас се позитивни околности. Саканото лице смета дека не сте во право за некои нешта, можно е да ве очекува мала расправа.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Можно е понекогаш да делувате претерано самоуверено и суетно, па не сте омилени меѓу колегите. Викендот е поволен за љубов. Ако сте во врска или брак ве очекуваат прекрасни моменти.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Доколку се занимавате со приватна работа можни се мали проблеми кои до крајот на викендот успешно ќе ги решите. Сосема отворено ги покажувате вашите емоции и посакувате саканото лице да го направи следниот чекор.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Можно е да ви биде потребен соработник со добра деловна тактика, некој со кој ќе се дополнувате. Немате време за одмор. Лесно склопувате нови познанства и многу сте отворени кон лицата од спротивниот пол.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ако соработувате со лице родено во знакот на Јарец, можете да очекувате заеднички успех. Доколку сте во врска можете да очекувате дека вашиот партнер ќе има предлог да направите некој посериозен чекор во односот.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе дојдете до значително финансиско подобрување. Викендот ќе ви биде многу поволен без оглед со која работа ќе се занимавате. Ќе бидете среќни со партнерот.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Деловниот партер ви укажал голема доверба и ве оставил сами да водите важен проект. Во љубовта можно е да се впуштите во паралелен флерт, но може да имате и проблеми.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Секојдневните обврски започнаа да ве оптеретуваат во голема мера. Потребен ви е малку поголем одмор. Во љубовта потребно е да бидете малку посмирени во комуникацијата со саканото лцие.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Можно е дека ќе имате повеќе слободно време отколку што сте планирале. Ваквата ситуација многу ќе ви одговара. Во љубовта ќе бидете во потрага по емотивна личност како и вие.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Размислувате за тоа да ја промените работата. Имате впечаток дека ви се неопходни поинакви околности. Доколку сте во брак ве очекува мала тензија во односот со саканото лице.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Викендов ќе имате повеќе работа, ќе морате некако да најдете време и за неа и за семејството. Ќе имате несогласувања со некои повозрасни лица од семејството, па низ долги дебати ќе треба да пронајдете заедничко решение.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 20.02.2018

  Дневен хороскоп 20.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Понекогаш не можете да го добиете тоа што го сакате, но секоја ситуација има потенцијално корисно значење ако правилно се…

 • Дневен хороскоп 19.02.2018

  Дневен хороскоп 19.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Малку сте уморни од настаните на работа во последно време. По силните случувања и обврски ќе ви биде потребен одмор.…

 • Викенд хороскоп 17-18.02.2018

  Викенд хороскоп 17-18.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да се појават финансиски промени. Не би требало да се грижите премногу бидејќи се ќе се среди со…

 • Дневен хороскоп 16.02.2018

  Дневен хороскоп 16.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе остварите значително подобрување на полето на финансиите. Многу сте задоволни со ситуацијата на работа. Сакате да остварите стабилен однос…

 • Дневен хороскоп 15.02.2018

  Дневен хороскоп 15.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе воспоставите многу важна деловна комуникација. Доколку ви е важно да го израдувате семејството или саканото лице, променете ги…

 • Дневен хороскоп 14.02.2018

  Дневен хороскоп 14.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нервозата и недостатокот на концентрација можат негативно на влијаат на вашата работа. Во љубовта ви доаѓа прилика да започнете нешто…

 • Дневен хороскоп 13.02.2018

  Дневен хороскоп 13.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Позитивен ден на деловен план. Ќе обавите многу корисни работи. Уживајте во романтичната атмосфера со саканото лице. Вашата врска е…

 • Дневен хороскоп 12.02.2018

  Дневен хороскоп 12.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да го промените начинот на кој ја обавувате својата работа и малку повеќе да се прилагодите на новите…

 • Викенд хороскоп 10-11.02.2018

  Викенд хороскоп 10-11.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ви доаѓа прилика за успех на деловен план. Потрудете се да им се посветите на обврските. Време е за искрен…

 • Дневен хороскоп 09.02.2018

  Дневен хороскоп 09.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Размислувате за деловните промени кои сакате да ги спроведете во дела. Ќе ви биде потребно време се да реализирате. Можно…